Dámská jízda na cestách: Kam vyrazit s kamarádkami, dcerou či maminkou? | Foto: iStock

Foto: iStock

Dámská jízda na cestách: Kam vyrazit s kamarádkami, dcerou či maminkou?

Zasloužený relax, odpočinek od dětí a manžela, skvělá společnost, moře, pláž, túry… Zní vám to jako rajská hudba? Pak vezměte osud do svých rukou a vyrazte na dovolenou s kamarádkami, sestrou, dcerou či maminkou! Kam je nejlepší vydat se na dámskou jízdu?

Rozlučka se svobodou

Rozlučky se svobodou se v posledních letech staly velkým hitem. Proč si to tedy neužít naplno a ideálně i s nějakým výletem? Pro tento účel jsou oblíbené destinace jako například Kanárské ostrovy, kde si užijete pláže, přírodu i večírky. Někdy je samozřejmě hlavním cílem především krásná pláž, v takovém případě vás jistě uspokojí řecké ostrovy, z nichž nejoblíbenější je Kréta, Rhodos a Korfu, a pokud nechcete šetřit, rozhodně si rozlučku užijete na ostrově Mykonos. „Na rozlučku se svobodou se však často jezdí i na prodloužený víkend do evropských metropolí, jako je třeba Barcelona nebo Budapešť,“ popisuje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Jak vypadaly dovolené před rokem 1989? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

Na výlet do hor

Chcete-li dámskou jízdu prožít především aktivně, například při dlouhých túrách v horách, je pro vás naprosto ideální ostrov Madeira, dlouhými treky je proslulá také španělská Mallorca, kde si navíc i užijete divoké party na pláži, když budete chtít. Variantou je samozřejmě i cesta autem do nedalekých rakouských Alp, kde si vychutnáte překrásné túry, výhledy, jezera a špičkové wellness hotely.

Pokračování 3 / 4

V hlavní roli relax

Chcete si na své dámské jízdě hlavně odpočinout? Božský klid i špičkové služby nabízí zmíněný Mykonos, variantou může být i italský venkov, kde vinice a to nejlepší víno budete mít na dosah ruky, skvělou volbou bude Toskánsko i Sardinie. „Jestli toužíte po klasickém all inclusive pobytu, tak ten nejkvalitnější najdete v Turecku, kde se navíc nabízí i spousta různých výletů či sportovních aktivit. A kdybyste s kamarádkami přece jen chtěly vyrazit trochu dál, zkuste Kapverdy, kde vás čeká překrásné moře za dobré ceny. Navíc je tato destinace vyhlášená mezi surfaři, tak toho můžete využít a vyzkoušet zase něco trochu jiného,“ říká Andrea Řezníčková.

Pokračování 4 / 4

Pohoda v Čechách

Pokud se vám nechce cestovat do zahraničí a ráda byste strávila s kamarádkami hezké chvíle v některém z českých měst, zkuste Mariánské Lázně. Vychutnáte si zde nejen krásnou architekturu, ale i lázeňské a wellness procedury, které si můžete dopřát i s partnerem. Ve všech směrech se o vás skvěle postarají například v pětihvězdičkovém hotelu Falkensteiner, kde zažijete hýčkání jak během spa, tak i prostřednictvím gastronomie. Třešničkou na dortu je pak krásné ubytování i elegantní večerní bar.

Doporučujeme

Články odjinud