Dámy, i muži se chtějí líbit !

25. 5. 2000
Kosmetika již dávno není určena pouze pro ženy! Problémem je, že muži mají pokožku silnější asi o čtvrtinu než ženy, také o něco méně citlivější, ale přesto vyžaduje jejich pleť také dostatečnou péči. I mužům se dělají vrásky a pleť se poškozuje působením vnějších vlivů.

Dámy, i muži se chtějí líbit !

Kosmetika již dávno není určena pouze pro ženy! Problémem je, že muži mají pokožku silnější asi o čtvrtinu než ženy, také o něco méně citlivější, ale přesto vyžaduje jejich pleň také dostatečnou péči. I mužům se dělají vrásky a pleň se poškozuje působením vnějších vlivů.
Muži se poslední dobou začínají více zajímat o péči o tělo a pleň (k čemuž jistě nemalou měrou přispěla změna režimu!).
Tématem číslo1 je v pánské kosmetice každodenní holení.
Holení - odstraňuje též odumřelé kožní buňky, takže působí jako peeling a zároveň i čistí povadlou pleň. Holení dělíme na mokré a suché.
Mokré holení - vhodné zvláště pro muže s mastnější pletí. Na holení by měl muž používat holicí pěnu. Po každém tahu opláchnout žiletku. Mokré holení je též velmi vhodné pro muže s tvrdými vousy.
Suché holení - tedy elektrickým strojkem, volí muži s normální pletí, před holením je vhodné nanést emulsi, která vousy napřímí.
Voda po holení-zjemňuje pleň a upravuje hladinu kožního mazu.Měla by mít i hydratační složku pro udržení vlhkosti a svěžesti v pleti.
Nezapomínejte na emulsi pro muže - pánská pleňová emulse má mít výživné účinky, zabraňovat předčasnému stárnutí pleti a hlavně chránit mužovu pokožku před negativními vlivy. Pánská emulse, to je vlastně denní hydratační krém žen.
Na závěr - babský recept na řezné ranky - pokud se váš miláček trochu pořeže při holení, nechň si přiloží na ranku rozkrojený stroužek česneku. Antibakteriální účinky česneku se využívaly v léčitelství již po tisíciletí!

Autor: Kosmetika Julia

Příště:,,Co bylo dobré pro Kleopatru, nemůže uškodit Vám'! Relaxační koupele.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte pocit, že k vám proudí lepší nálada od drahé polovičky. Že by se to nakonec vytříbilo? Ano, ale máte před sebou ještě dlouho cestu. Musíte být tolerantní. Myslíte hodné na své pohodlí…

Nejčtenější články

Doporučujeme