DANA (39): Šikanovala mě kolegyně, zažívala jsem peklo

26. 8. 2018
DANA (39): Šikanovala mě kolegyně, zažívala jsem peklo
Šikana se neděje jen v dětském kolektivu, můžete se s ní setkat i mezi dospělými. Své o tom ví Dana, na kterou se zaměřila její kolegyně v práci. Jak její příběh dopadl?

Když jsem nastoupila do nového zaměstnání, byla jsem přirozeně trochu nervózní. Znáte to, noví lidé, nové prostředí a nové seznamování. Nikdy mi to moc nešlo, jsem spíš uzavřený člověk. Naštěstí se ke mně všichni chovali moc hezky.

Až na Jiřinu, jednu kolegyni, která se na mě nikdy neusmála a skoro mi neodpověděla na pozdrav. Pořád jsem přemýšlela, co proti mně má, jestli jsem ji třeba nějak nechtěně neurazila, ale pak jsem si řekla, že se na to vykašlu a nebudu nic řešit.

Jenomže atmosféra na pracovišti se začala brzy měnit a já cítila nepřátelství v podstatě od všech svých kolegů i od těch, kteří mě nejprve tak mile přijali. Připadala jsem si osamělá, zrazená a dezorientovaná.

Trvalo ještě hodně dlouho, než jsem se dozvěděla, že mě Jiřina u druhých brutálně pomlouvala a vymýšlela si naprosté nesmysly. Šířila o mně, že nenechám na pokoji jediného chlapa, že jsem měla problémy s drogami a další vyložené lži. Jenže to jsem tehdy ještě nevěděla.

Zažívala jsem peklo. Lidi, na které jsem se dříve už ráno těšila a se kterými jsem si rozuměla, se mnou během dne nepromluvili jediné slovo, a když šli všichni na oběd, mně jediné neřekli. Vždycky jsem s ostatními dobře vycházela – tohle bylo poprvé, kdy jsem čelila vyloženým nesympatiím, nepřátelství až pohrdáním ze strany druhých. Nechápala jsem, co se děje…

Přemýšlela jsem nad tím dnem i nocí a pak mi to konečně došlo. Jiřina. A proč mě tak nenáviděla? Měla jsem vyšší kvalifikaci než ona, a tak na mě žárlila. Bála se, že bych ji mohla „přeskočit“ a povýšit dřív než ona.

Ale copak může o někom takhle mluvit, když nemá důkazy? Naštěstí jsem otěhotněla a odešla na mateřskou, bylo to jako vysvobození. S některými lidmi z práce jsem ale zůstala v kontaktu a ti mi moje podezření potvrdili. Od nich jsem se dozvěděla, jak mě Jiřina pomlouvala. S mým odchodem si hned našla jinou oběť a začala tyranizovat ji.

Nakonec ale všem ostatním došlo, kde je zakopaný pes. Šéf si Jiřinu zavolal a řekl jí, že si nenechá rozvrátit kolektiv. Dostala tři platy, odešla a od té doby jsme o ní neslyšeli. Já už se zpátky do práce zase těším. I když na peklo, které mi udělala ze života, budu myslet ještě dlouho.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Před koncem pracovní doby se dostanete do stresu. Už si přejete odejít domů, ale ani tam vás nečeká nic dobrého. Vztahy váznou. Není to sice velká bouřka, ale nesmíte tak na své blízké…

Nejčtenější články

Doporučujeme