Komentáře k článku zpět na článek

helza 14. 9. 2020 | 10:12
j66 13. 9. 2020 | 20:06

Když by v případě rozvodu z podobných důvodů jako v článku, dostal děti do péče otec, tak by si spousta žen úvahy o rozvodu odpustila. Takhle skoro automaticky předpokládají, že děti zůstanou po rozvodu s nimi a tatínek bude platit a platit.
Pisatelce se zdá jejich vztah málo romantický. Kde bere tu jistotu, že se po rozvodu seznámí s někým, s kým bude zažívat romantiku až do hrobu?
Je docela pravděpodobné, že pokud už si někoho najde, tak bude ten muž také rozvedený a také bude mít děti. A následně bude řešit, moje děti a jeho děti se nemají rádi, otčím nemá rád moje děti jako své vlastní, otčím obtěžuje moje dcery. Manžel platí jen alimenty, a nechce přidat nic navíc, děti si skoro už nebere, (protože má novou rodinu a další děti, tj. nemá peníze ani čas na ty původní, případně se odstěhoval do jiného města).

Elynor 13. 9. 2020 | 10:01

@helza: No, já to četla. Podle toho článku jsem se svými dvěma stálými milenci ve fázi 3 = krize a s exmanželem ve fázi 5 = partner na celý život. Bohužel exmanžel je ženatý s jinou takže mám zase peška. Nemyslím si, že by bylo vhodné v životě se řídit články ze zábavných serverů typu dáma.cz

Mata69 12. 9. 2020 | 18:06

Bože, to je zase matroš...ona by nejradši, aby to za ní vyřešily dcery, pětiletá a osmiletá! Jakože tyhle malý holky ( jsou to malý holky, ne že ne, ať si říká co chce) za ní přijdou a řeknou jí, že to vidí, že se nemají s tatínkem rádi a měli by se rozvést. Takhle asi si to představuje? Navíc mi přijde, že sama toho moc pro fungující vztah moc neudělala, svoje záliby pohřbila velice rychlé po prvním pokusu. Proč manželovi nevysvětlila, proč chce na tu jogu chodit? Asi o to tak moc nestála. Připadá mi jako znuděná ženská, která neví co sama se sebou a příčiny hledá všude možně. A ještě čeká, že ji rozvod posvětí děti...

lebahu 12. 9. 2020 | 14:07

Jako, že bych se rozvedla, Můj chlap 100% netuší jakou písničku, barvu a kytku mám nejradši... protože to fakt jednoznačně netuším ani já. Mimochodem nedovedu si představit, že bych nešla na jógu (či cokoliv podobně neškodnýho), jenom proto, že se na to chlap šklíbí.

helza 12. 9. 2020 | 10:51
Elynor 11. 9. 2020 | 21:41

@banany: Ovšem statistiky říkají, že valnou většinu návrhů na rozvod podávají ženy, a že taky valnou většinou jsou jim děti svěřovány do péče i přes to, že otcové mají zájem a rádi by se starali, ale nedostanou šanci. Kolik rodičů má střídavou péči tak, aby to bylo skutečně vyrovnané? Kolik otců vidí dítě jednou za 14 dnů na pár hodin, a to ještě jen tehdy, když se toho soudně domáhají? Kolik otců děti nevidí vůbec, ale alimenty jsou přesto tvrdě vymáhány? Ano, děti to odnesou, proto by se měli lidi rozvádět jen tehdy, když je k tomu důvod. Skutečný důvod, ne že se jim vztah jaksi omrzel a nudí se.

banany 11. 9. 2020 | 17:48

Ať je to jak je to, ale nejhůře jsou na rozchodu dospěláků vždy děti !!!!!! Ti to nejvíce odnesou, těch je mi hrozně moc líto!!!! Z rozvedeného chlapa je rázem svobodný chlap bez starostí o děti a může si dělat co chce. Kdežto všechno zůstane na ženě. Proto se také málo rodí dětí, ženy se obávají rozvodu který je na denním pořadu a zůstat sama na 2-3 děti je pořádný záhul. Chlap pošle alimenty a to je vše .

Elynor 11. 9. 2020 | 12:29

@helza: No, neschválil jógu... on se poněkud podivil, proč chce Dana dělat zrovna jógu, když to nikdy předtím nedělala. To bych se asi podivila taky, na tom nic není, tak mu to prostě měla vysvětlit. Též jsem se podivila, když manžel kdysi pověsil na hřebík horolezectví a začal rybařit, ačkoli nikdy předtím ani nenaznačil, že by ho snad rybaření bavilo a zajímalo. No tak mi sdělil svoje důvody, a bylo to. Když jsem já jemu sdělila, že budu chodit na orientální tance, tak se smál nahlas. No a co? Kvůli tomuhle jsme se fakt nerozvedli.

helza 11. 9. 2020 | 10:20

@Elynor: Máš pravdu. Láska probíhá různými fázemi a vyvíjí se. A člověk neovlivněný nesmyslnými představami brzy zjistí, že ten poklidný, tichý, vpodstatě neromantický vztah je mnohem větší a vyzrálejší láskou, než to bouřlivé fyzické pobláznění na začátku, které má s láskou opravdu málo společného, které je pouhou vášní ke komukoliv. Máš pravdu i v tom, že oblíbené kytky, písničky, doteky, ... nevypovídají vůbec o ničem a chtít podobné věci po manželovi je hloupé a pro muže určitě i otravné. Pokud po něm ještě vyžaduje aby ji říkal, že ji má rád, pak by si měla něco o vztazích opravdu vážně přečíst a nenechat se blbnout lacinými filmy, růžovou knihovnou a možná i kamarádkami. To jsem nějak zasklila. Mě zarazilo, že ji neschválil tu jógu. Myslím si, že chlap, jehož žena je doma s dětmi ji bude spíš pobízet k tomu, aby dělala i něco jiného. Fakt je, že vlastně vůbec nevíme, jaká situace doopravdy je. Jestli je Dana nespokojená, protože stále očekává permanentní líbánky, nebo je nespokojená, protože cítí, že je něco v nepořádku a hledá příčiny - a proto vytahuje z šuplíku ty vzpomíky na líbánky a na všelijaké představy o lásce, což je samozřejmě neznalost a hloupost a její nespokojenost to jen prohlubuje. V manželské krizi platí jedna zásada. Nikdy se o těchto problémech nebavit s kamarádkami a kamarády, natož se s nimi radit. Když, tak jedině s odborníkem.

Moučka 11. 9. 2020 | 09:52
Elynor 11. 9. 2020 | 05:57

Rozvod prostě JE selhání. Vždycky. A vždycky na něm mají svůj podíl oba dva lidi. V tomto případě Dana ale nemá k rozvodu nejmenší důvod, vyloženě si vymýšlí extrabuřty, aspoň že to pomyšlení, co by to udělalo s dětmi, ji trošku brzdí. Nevím, co by ještě sakra chtěla, podle mého má normální manželství. Po 12 letech očekávat nějakou přehnanou romantiku je hloupost, a chtít rozvod proto, že si manžel nepamatuje oblíbenou písničku? To jako vážně? Kvůli tomu chce vzít dětem otce a rozbít rodinu? Ano, rozvádí se každé druhé manželství, ovšem jestli k tomu mají lidi podobně "závažné" důvody, tak se to nedá ani nazvat slušným výrazem.

helza 10. 9. 2020 | 19:40

Odpovědět na otázku co je pro děti lepší je opravdu těžké, oba názory jsou totiž pravdivé. A žádné rozhodnutí nebude dobré, bude pouze lepší a horší. Dana by proto možná měla svou situaci zvážit i tak, že pokud dnes nežije s mužem, ale pouze vedle něj, mohlo by se stát, že zbytek života bude prožívat úplně sama. Děti by pak chybějící manželsou intimitu, něhu a vřelost nepoznaly vůbec a ani by neměly tátu společně s mámou doma. Z tohoto pohledu je rozvod horší volba. Podle mne i případná občasná soužití s různými strýčky. Dana by si měla ale rozhodně najít a prosadit svůj vlastní život. Kamarádky, koníčky, knihy, křížovky, kroužek, sport, zájmy, tu jógu, prostě cokoliv, co by ji učinilo na muži citově nezávislou. To je podmínka pro to, aby soužití s někým bez něj a vedle něj dokázala zvládnout. Protože pokud to neudělá a manželství nakonec nezvládne, bylo by to pro děti to nejhorší. A v tom je háček - tohle totiž musí muži vysvětlit a on to musí pochopit a nebránit ji, naopak musí ji podpořit. Pokud tohle nepochopí, pokud bude Daně dokonce bránit, nebo ji zesměšňovat - pak je otázkou, jakou má vlastně osobnost a rozvod bude patrně tou lepší variantou.

mambule 10. 9. 2020 | 16:58

Paní Danu pálí dobré bydlo. Chlap nepije, nehýří, ženu nebije, peněz dost... Chudáci děti, mít matku takového sobce.

Přečtěte si také

Horoskopy

Nebuďte na své blízké přísní a útoční. Mají své vlastní názory a nemusí vás poslouchat. Více času…

Nejčtenější články

Doporučujeme