Komentáře k článku zpět na článek

kaja 15. 8. 2022 | 14:15
kočka koule 15. 8. 2022 | 12:25

@SandraN: Napsat někam kvůli potřebě souhlasných reakcí, to je sázka do loterie. Snad nikdy jsem nečetla na žádných podobných stránkách článek, jenž by se setkal s bezvýhradným souhlasem diskutérek. Ani Dana se ho zde nedočkala. A s tím mužem to také může být tak, že kdysi něco řekl, ale příbuzní na to kašlou a melou si pořád tu svou (znám takové). Tak už teď manžel mlčí. Třeba je to ten přizpůsobovací typ... za dominance maminky byl do světa, za dominance manželky pecivál. Kdyby Dana opravdu pochybovala o jejich způsobu života, nebylo by marné k té sklence vína a jednohubkám naservírovat i opatrný rozhovor... a možná by rovnou mohla sama aktivně porušit tu rutinu, vystoupit z komfortní zóny, jak se teď moderně říká, a zařídit nějaký pěkný, nenáročný víkendový výlet. Pokud by ovšem dokázala odolat touze kritizovat hotel i jídlo v restauraci

SandraN 15. 8. 2022 | 11:40

Třeba Dana potřebuje oporu v sympatizantech. Aby posílila vlastní pocit, že to, co dělá, je správně. Proto napsala na ženský server. A taky proto, že si třeba není až tak jistá. Možná i proto, aby příbuzným ukázala, koukejte, polovina z těch, kdo reagovali, řekla, abyste si hleděli svého. Každopádně tento způsob života většině asi připadá tak trochu důchodcovský. Objeli jsme si svoje, děti odchovali, chceme klídek a ničím se nezatěžovat. I tak ale trvám na tom, že jestli se do ní příbuzní strefují, aby ji dali pokoj. Připouštím ale i variantu, že jim možná její muž řekl...hele, domluvte jí trochu, naťukněte mi ji. Já si neumím představit, že takhle budeme žít pořád....

Milena 15. 8. 2022 | 10:24

Kdyz je jim dobre co je komu do toho?? Nicmene i muj muz se zacal trochu nudit-nebyli jsme na dovolene dlouho,ale verim,ze se to povede! je to jejich vec jak ziji!

kočka koule 15. 8. 2022 | 10:03

@Elynor: Nebyla bych tak přísná. Pokud je v tom ochočeném manžílkovi pořád kus divokého zvířete, tak má právě teď šanci emancipovat se. Vzhledem k tomu, že synové už jsou velcí, tak i radikálně (za tím obvykle bývá nová žena...). Ale existuje i nenulová šance, že mu toto uspořádání vyhovuje. Třeba tchán s tchyní takhle žili celý život. S tím, že tchán ani nechodil na těch pár piv a místo lepení letadýlek kutil. A vypadal úplně v pohodě. Na Moravě prý je to takhle normální, zvlášť u starší generace . Ony se ty Denčiny survivalové schopnosti ještě budou v současné době hodit. Denča vypadá, že je schopná toho příslovečného skoku pro pírko přes plot Někdy se zamýšlím nad tím, jak tyhle články vlastně vznikají. Těch ženských serverů je přece víc a nelze věřit tomu, že čtenářky opravdu vygenerují tolik mailů, které pak stačí jen redakčně upravit. Vlastně si nedokážu představit nikoho, kdo takhle někam píše, zvlášť pokud si čte ty následné diskuse

mamča 15. 8. 2022 | 09:06

Dana zřejmě nechodí do práce, a jejím jediným koníčkem je šůrování domácnosti. Trochu bych se na jejím místě bála, že až synové dostudují, najde si manžel jinou ženu, které nebudou vadit drobky u gauče, a která s ním vytáhne paty z té naklizené zlaté klece. Pak bude z Dany pravděpodobně bezdomovkyně, pokud si nenajde práci s bydlením - třeba jako hospodyně u nějakých zámožných lidí. Pokud je dům jenom její, zůstane tam na stáří sama.

Elynor 15. 8. 2022 | 07:29

@kočka koule: Ano, je tady určitá možnost, že je to příběh o harmonické rodině. V tom případě bych ale očekávala, že Danin manžel, byv osloven tak, jak se píše v článku, svou matkou a sestrou, tedy Daninou tchyní a švagrovou - ony ty výhrady říkají jemu, ne Daně - tak by jim rázně odpověděl "nechte Danu bejt, já jsem takhle spokojen a žije se nám spolu dobře, tak nám do toho nemluvte". A bylo by jasno jednou provždy. On to za těch 25 let neudělal. Mlčení není vždycky souhlas... A pak se nabízí otázka, proč to Dana řeší veřejně na internetech, a ne doma s manželem, tchyní a švagrovou. Proč se musela v článku tolik pochválit. Někdy je potřeba se sám sobě pochválit, když to nikdo jinej neudělá, ale proč to nikdo z Daniny rodiny neudělá? Že by ta spokojenost nebyla taková bezvýhradná? Nevíme. Pro mě je tohle další smutný příběh. Těch veselých je tady pomálu.

kočka koule 14. 8. 2022 | 18:29

Tohle vyprávění by mě zajímalo v podání manžela a synů. Možná by to byl příběh o pozvolném, tichounkém oškubávání křídel druhdy normálního chlapa, který nakonec svěsil uši a stočil se do klubíčka v bytečku čisťounkém jako klícka, u krmítka se samými pochoutkami. O rostoucí touze mladých kluků konečně opustit maminčinu dusivou náruč a žít si po svém. A možná by to byl příběh o harmonické rodině, do které nemá nikdo co vandrovat - kdo ví? Jedno ale vím určitě: pro mne by to byl život za trest.

Bojovnicek 14. 8. 2022 | 15:03

a) "Z prstu vycucané".
Kdyby ne, kdo jí nutí na rodinné srazy? Manžel spokojen, ostatním se omluvím. A nevšimla jsem si, zda ta paní chodí i do práce. A pardon, co je komu do frekvence "manželské romantiky".
b) Připomíná to jízdní řád bez odchylek.

SandraN 14. 8. 2022 | 12:10

Ať si každý žije, jak uzná za vhodné. Je tedy řekla bych netaktní strefovat se do druhého kvůli tomu, že nevymetá kdejakou akci v okolí, aby se zviditelnil, aby se vyfotil a dal to na fcb, aby mu jiní lidé dokazovali, že oni žijí kvalitněji. V životě bych se do druhého nestrefovala jen proto, že se víc zabývá domácností. Někdo je prostě doma rád, někdo z domova radši utíká při každé příležitosti. Na druhou stranu je škoda někam nejít, někam nejet, dokud na to má člověk sílu a peníze. Neříkám táhnout se tam, kam jezdí všichni a to jen proto, abych nebyla pozadu. Ale jednou za čas bych si výlet udělala. Bývalý muž byl taky nejraději po vzoru rodičů o volnu doma. Přiznám se, že jsem občas vybuchla, protože jsme nikdy nebyli ani na zámku, co ho máme za humny. A vadilo mi to, protože mi přišlo nefér doma takto držet i obě děti. Po 25 letem manželství jsem přestala otravovat se svými, jak s oblibou říkal, blbymi nápady a šla do divadla, jela na zájezd, našla si koníčky a přestala řešit, že on nechce a proc nechce. Byl to začátek konce manželství. On měl pocit, že jednání nefér, ale já už v 45 měla toho dřepění doma a skákání kolem plotny a zahrady fakt dost.

Elynor 14. 8. 2022 | 09:55

"Roman rád kouká na televizi a rád lepí modely vlaků a jednou za týden zajde do restaurace na mariáš. Obvykle se pak zdrží na tři piva." - No, a co má ten člověk dělat? V přepečlivě uklizeném bytě může být rád, že smí aspoň lepit a koukat na televizi. Nikam ven se nechodí, protože manželka by dělala kyselé obličeje, ona nikam nechce, chce zavařovat. Tak aspoň ten mariáš, a úplně to vidím, jak ten chlap v hospodě kouká na hodinky, zvedá se a platí, kamarádi říkají "kam jdeš tak brzo, dej ještě jedno kolo" a on že ne, "kluci, já nemůžu, musím běžet, manželka na mě čeká, bude povinná romantika, je pátek..." Tak snad ti synové, kteří sice v tomhle vyrostli, ale teď jsou někde na kolejích, zjistí, že se dá dělat i plno jiných věcí, než piglovat domácnost, koukat na televizi, a loutat jednohubky. Opravdu se mi to zdá jako hodně slabá životní náplň, a nedivím se, že si s Danou zbytek rodiny - včetně jejích vlastních rodičů - jaksi nemá o čem povídat. Kdyby tak žila sama, v pořádku. Ale ona tím 25 let ovlivňuje tři další lidi, synové neměli moc na výběr, a manžel - ona říká, že zdomácněl, já bych použila slovo rezignace. V zájmu klidu, než by se dohadoval, tak radši ustoupí, a touhle dobou už musí mít svatozář. Tohle je typická ukázka konání dobra přes mrtvoly. Dana je všechny doslova upečuje.

Ajka 14. 8. 2022 | 09:18
Nofar 14. 8. 2022 | 07:48
Julie 14. 8. 2022 | 06:56

Přečtěte si také

Horoskopy

Vcházíte do zimního měsíce, který vám přinese rozum v hrsti a inspiraci. Na pracovním poli sklidíte…