Daniel Barták: S tátou se hádáme jako psi!

4. 4. 2007
Daniel Barták: S tátou se hádáme jako psi!
Vystudoval herectví, působil v několika muzikálech, pracoval na mnoha deskách. Přesto se dostal do povědomí až teď. Jeden "z těch dvou" u piána, Daniel Barták.

"Ironií osudu je, že mě teď najednou znají lidi jako klavíristu, muzikanta z pořadu Hvězdy u piana. Ne, že by mi to vadilo, ale já jsem původně na konzervatoři vystudoval herectví," říká Daniel Barták, syn hudebního skladatele Zdeňka Bartáka. "Stejně mě to pořád táhlo k muzice. Tak jsem začal spolupracovat s tátou a v jeho muzikálu Popelka jsem si zahrál a zazpíval hlavní roli. Nebyl to pro mě tehdy problém, pomáhal jsem tátovi celý muzikál aranžovat, takže jsem ho znal od začátku do poslední noty. Mohl jsem ho zpívat takřka z fleku, jak se říká."

V Koreji známější, než v Čechách "U nás se o tom moc neví, ani nepíše, ale s tátou jsme udělali pár velmi úspěšných muzikálů, které se hrají už několik let v Jižní Koreji. Například Shakespearovu Bouři a v poslední době Romea a Julii," vyjmenovává Daniel. Přesto, zdá se, v Čechách nijak úspěšný není.

"Asi to je tím, že nás víc zajímá muzika, než kšeft," vysvětluje Dan Barták."S muzikály jsou tady spojeny určité lobby a my tam nějak neumíme proniknout. Romeo a Julie už má tři roky hotové texty od Eduarda Krečmara, ale teprve teď to představení studuje divadlo v Českém Těšíně."

Spolupráce otce a syna se však neobejde - podobně jako u Svěráků - bez bouřlivé výměny názorů. Je ovšem otázka, zda hádky společnému dílu prospějí. "Určitě ano," míní Daniel. "Táta mi přinese nějakou věc, má to už napsané v notách a zeptá se, co na to říkám. A když mu to upřímně povím, tak mi celkem sprostě vynadá, urazí se a jde si do vedlejší místnosti číst noviny. Já to pak upravím podle svého a on si to druhý den poslechne a prohlásí jakobynic: Vždyť jsem ti říkal, že to je dobrej nápad… Občas se hádáme jak psi, ale i já často musím uznat, že měl pravdu táta."

Není divu, Zdeněk Barták už svůj talent obhájil mnohokrát. Je autorem hudby k 15 celovečerním filmům Jaroslava Soukupa, mezi jinými k snímkům Discopříběh nebo Kamarád do deště. Spolu s Jiřím Svobodou napsal hudbu k muzikálu na motivy stejnojmenného filmu Anděl s ďáblem v těle a jeho skladby převzal do repertoáru i Andrea Bocelli.

Stres u piána Daniela teď trápí pořad Hvězdy u piana. "Je to opravdu stres," trochu si postěžuje. "Nejde sice o úplnou improvizaci, jenže naši hosté dostanou k dispozici před natáčením možnost se na vystoupení s korepetitorem trochu připravit, zatímco já mám tak dvacet minut na přípravu třeba čtyřiceti písniček."

Naštěstí televizní soupeření s Petrem Vondráčkem platí jen pro televizní kameru a jinak si oba vycházejí vstříc.

"Před kamerou jsme soupeři, ale jinak kamarádi. Ono to jinak nejde. Petr je zručnější v těch rokenrolech, to je jeho parketa, ale já jsem zas doma víc v popíku. Tak si vzájemně pomáháme," vysvětluje Daniel Barták.

Na schůzku s Korzem dorazil ve špatné náladě. Až po chvilce prozradil, proč. "Chodím už nějakou dobu s Evou Horzinkovou z reality show Big Brother a zrovna dneska jsme se trochu nepohodli. Ale není to nic vážného. Dva panáky to spraví," říká Daniel Barták, své slovo naplní, a rázem čiší dobrou náladou.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Získáváte stále nové informace. Jste přátelští a dobře odolní proti stresu. Nadřízený si už dávno všimnul vašich kvalit a přemýšlí o povýšení. Je jen otázkou, zda na to skutečně máte. V…

Nejčtenější články

Doporučujeme