Daniel Dangl: Zkusil jsem rýžovou dietu a bylo to brutální!

20. 12. 2012
Daniel Dangl: Zkusil jsem rýžovou dietu a bylo to brutální!
Kde hledá inspiraci při hubnutí komik z televizní Partičky? Které jídlo nemusí a které ho naopak začalo bavit? A řeší vůbec svoji váhu?

* Při natáčení Partičky jsem zjistila, že smích je skvělý hubnoucí prostředek, protože při něm naplno zabírají břišní svaly. Myslíte, že to funguje?

Kdyby to tak bylo, tak už bych musel být na úrovni Heidi Klum. Myslím, že je to pověra. Znám lidi, kteří mají nadváhu – smějí se od rána do večera a vůbec jim to napomáhá.

* Co vám říká slovo dieta?

Právě teď jsem v období, kdy nad dietou víc přemýšlím a chápu ji jako úpravu stravy tak, aby se člověk cítil lépe.

* Jako režisér/herec se docela naběháte, jste ale pasivní, nebo aktivní sportovec?

Snažím se sportovat a nejvíc se věnuji běhu. Jsou období, kdy běhám čtyřikrát do týdne, ale stává se, že někdy si nejdu zaběhat i dva týdny, protože musím sport přizpůsobovat svému pracovnímu režimu.

* Řešil jste někdy svoji váhu?

Ano, dlouhodobě cítím, že bych měl se sebou něco dělat. Nejdřív jsem to začal řešit právě sportem. Paradoxně se mi ale stalo, že když jsem začal sportovat, měl jsem větší chuť k jídlu, takže mi to s váhou moc nepomáhalo. Právě naopak, měl jsem pocit, že ještě přibírám. Postupně jsem přišel na to, že musím upravit i stravu. V tom mi pomohla manželka, jež mě navedla na pořad Jste to, co jíte. Kromě toho mám na diskusi k tomuto tématu vydatnou partnerku v podobě kamarádky, která už řešila snad všechny diety. Já sám jsem dvakrát zkusil tzv. rýžovou dietu. Bylo to brutální!

* Coby muž i režisér – volíte raději modelky, nebo boubelky?

Přiznám se, že raději modelky.

* Umíte vařit? A co případně?

Umím. Nejraději vařím v neděli, kdy běží politické diskuse, které si vařením kompenzuji, takže se při nich nerozčiluji. Podle receptu pak dokážu uvařit asi všechno. Mám i pár kulinářských specialit, které připravuji rád a ke kterým nikdy nepustím rodinu, třeba polévky: hrachovou, bramborovou. Rád připravuji i fazolová jídla z mexické kuchyně. A smažený sýr prý dělám nejlíp ve střední Evropě.

* Co ve vaší ledničce nenajdeme?

U nás se moc často nejí vepřové maso.

* Oslavujete Vánoce tradičně? Zúčastňujete se příprav štědrovečerní večeře?

Uměl bych připravit štědrovečerní zelňačku, tu jsem vařil už dvakrát v životě a myslím, že se povedla. Na svátky chodím k prarodičům, kde si vychutnáváme pohodu a tu fázi, která přichází po dietě, říkáme jí obžerství.

* Takže kapřík plave ve vaně u prarodičů?

Ano. V životě jsem nezabil kapra ani jinou rybu. Mám s tím určitý morální problém. A asi bych ani neuměl tu rybu připravit, protože se vždy našla nějaká dobrá duše, většinou ženského pohlaví, která ji pokaždé dokázala udělat lépe než já.

* Co si představíte pod pojmem zdravá strava?

V mém pojetí to znamená jíst více zeleniny. Bohužel nejsem extra zeleninový typ, třeba vůbec nejím rajčata. V poslední době se však snažím poznávat chutě přímořské kuchyně. Chutnají mi ryby a mořské příšerky a vzorně si přikládám i více zmíněné zeleniny.

* Je zdravé stravování v případě vašeho povolání vůbec reálné?

Gastronomie na Slovensku a v Česku ještě nedozrála jako jinde v Evropě. Člověk má jen hodinu na oběd, tak si jde dát nějaké menu, a to většinou příliš zdravé není a nejednou to končí výběrem smaženého sýra nebo něčeho jiného z fritovacího hrnce. A hlavně, když se člověk stravuje každý den jinde, je vážně těžké vybrat si vždy zdravě…

S kolegy při natáčení show Partička

Váš tip na extra zdravou ingredienci?

Fazole.

Váš tip na skvělý pohyb?

Běh v lese.

Váš tip na super relax?

Dovolená v Asii.

* Čím jste chtěl být jako malý?

Popelářem.

* Je lepší hrát, nebo dirigovat jako režisér?

Nejlepší je hrát, když diriguji sám sebe.

* Kolik toho namluvíte při dabingu?

Mnohem víc, než je pak slyšet v konečném výsledku.

* Z čeho máte největší radost? Když se lidé kolem mě smějí.

* Jak si vybíráte lidi, se kterými pracujete?

Podle toho, jak se smějí.

¨* Co vás zaručeně rozesměje?

Smějící se lidé kolem mne.

* Jakou hru byste si chtěl zahrát?

Lakomce od Moliéra.

* Co byste chtěl zažít? Skok s padákem.

* Co byste chtěl najít pod stromečkem?

Já bych si přál helikoptéru.

* Koho byste zvolil do své party a koho do Partičky?

Zkombinoval bych to tak, aby byli lidé z Partičky i v partě.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

I když se nadřízený tváří, že jste pro něj vzduch a vše zvládne sám, opak je pravdou. Šéf nemá momentálně dobrý úsudek a hledá nesrovnalosti tam, kde prostě nejsou. V tomto ohledu ho…

Nejčtenější články

Doporučujeme