Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 9. 7. 2021 | 16:48

Myslím,že se má Daniela na bratra vykašlat,vidí,že on,ač starší,to nikam nedotáhl....Výmluvy na mrtvé rodiče jsou jen zástupné,kdyby těch nebylo,našel by si jiný důvod. Bratr snad má svůj rozum, vidí-li smysl života takhle,tak ať si to dělá. Ona se marnou snahou něco změnit akorát sama zničí,k ničemu její oběť nebude,promarní své mládí a co pak???

Elynor 7. 7. 2021 | 08:04

Hlavně je v článku opět fůra nesmyslů. Obvodní lékař samozřejmě může předepisovat analgetika, i prášky "na tlak", i některá antidepresiva, ba i ty náplasti s morfinem. V tom mu nic nebrání. Ovšem na ty náplasti by potřeboval speciální recepty, které si ten lékař musí vyzvednout u zdravotní pojišťovny. Tyto recepty se vykazují zvlášť, protože jsou na léky obsahující opioidy. A docela se to sleduje. Další věc - tyto léky jsou poměrně drahé, takže lékař, který by je předepisoval jen tak z plezíru, by velice brzy vyčerpal svůj limit, a nemohl by pak léčit jiné pacienty, pojišťovna nic nad limit neproplácí. Nic by tím nezískal, leda problémy, a to teda nevím, proč by to dělal. Takže milá Daniela by se měla stydět, že si otevírá ústa na lékaře, který je ten poslední, co by za něco mohl. Spíš by se měla Daniela zamyslet, jaká asi byla ta její "péče" o bratra, když on potřebuje psychiatra. Pravděpodobně to jeho "marodění se žaludkem" taky bylo následkem její neutuchající snahy být ta "silnější". No a v neposlední řadě "spravedlnost zůstala nepotrestána"? Co to je? Trestá se provinění, ne spravedlnost. Že šel ten doktor do důchodu, to se mu ani nedivím, řada praktiků beztak léta přesluhuje, a mít takovéhle pacienty, to jednoho udolá.

Moučka 7. 7. 2021 | 00:00

Vzdy , kdyz nekdo odejde ze sveta predcasne , tak se ozve linka duvery , ze proc nas nepozadal o pomoc , my bychom mu pomohli , ha ha

SandraN 6. 7. 2021 | 23:29

Jestli dobře počítám, bratrovi je 37 let. Nikdo to nemá v životě snadné. Někdo si to odbude zamlada, jiný ty trable potká později. Když se jakýmkoli způsobem rozpadne rodina, jsou tím ty děti určitě zasažené. Ale vědomě se takhle ničit nemá smysl. Jsou lidé, kteří zůstali z rodiny sami a musí nějak žít a přežít. Zmínění sourozenci mi oba přijdou jako zoufalci. Jednomu snad dělá dobře, když si úplně rozhasil tělo a duši, takže kolem něj bude skákat x doktorů a sestra se na to roky dívá a nikam to stejně nevede? Co za nimi jednou zůstane? Za normálními lidmi kus pořádné práce, vychované děti, hezky zbudovaný být, domek, krásná zahrada, ohlédnutí za fajn životem, kde lze potkat prima lidí, na koníčku, v práci, mezi příbuznými. Tohle dva mají půl života za sebou a vedou to od desíti k pěti. Smutné čtení. Oba by se měli trochu srovnat. Mají jejich životy vůbec aspoň nějaký smysl a cíl?

Elynor 6. 7. 2021 | 11:30

Hm. Mít takovouhle sestru, tak taky zapiju hrst prášků alkoholem. Jen bych si dala pozor, aby mi to vyšlo hned napoprvé a nemusela jsem tuto akci opakovat. Pána je mi upřímně líto.

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento měsíc se chcete vzdělávat, ale prozatím jste neměli šanci najít vhodný seminář. Ke konci týden by…