Daniela Písařovicová: Jsem imunní vůči gestům typu pohazování klíčky, abych si všimla, jakým autem dotyčný přijel.”

29. 11. 2011
Daniela Písařovicová: Jsem imunní vůči gestům typu pohazování klíčky, abych si všimla, jakým autem dotyčný přijel.”
Po sedmi letech před kamerou získala letos cenu TýTý v kategorii Objev roku. Proč moderátorka České televize odmítá diety a s kým by nikdy nešla na skleničku?

Jaké pocity máte spojené se slovem DIETA?

Ne moc příjemné. Když mi bylo kolem dvaceti, urputně jsem se snažila zhubnout a dodnes na tu dobu nerada vzpomínám. Ačkoli jsem každý den chodila do posilovny, cvičila aerobik a snažila se zdravě jíst, kila vůbec nešla dolů.

Víte, kde jste dělala chybu?

Pochopila jsem to až později. Pár let předtím jsem si narušila metabolismus tím, že jsem držela dietu, aniž bych to potřebovala. Pak nastalo období, kdy jsem hodně jedla a tloustla. Jenže v ten moment se tělo zaseklo a nereagovalo. Problém se skrýval i v mé hlavě - vyčítala jsem si každou kalorii. Až když jsem to přestala řešit, šla váha dolů.

Co bychom dnes našli ve vaší ledničce?

Sýry, salámy, tuňáka, jogurty, ovoce... Jídlo byste z toho ale nepřipravili. Nejsem žádný milovník vaření a vzhledem ke svému pracovnímu tempu ani nežiji moc zdravě. Snažím se ale jíst pravidelně a naslouchám svému tělu, na co má chuť.

Jak vám práce v televizi změnila život?

Vzhledem k tomu, že jde o mé první zaměstnání po vysoké, je toho dost. Už nemám k dispozici jen peníze od rodičů, ale vlastní plat, se kterým musím hospodařit. V práci jsem stále stavěna před nové výzvy, což mě posouvá dál.

Nezamotala se vám z vystupování před kamerou hlava?

Poblázněním sama sebou jsem si naštěstí prošla někdy v osmnácti, kdy jsem se trochu věnovala modelingu. Tenkrát mě rodiče rychle vrátili na zem.

Vzpomínáte si na svoji první reportáž?

Naprosto přesně. Jela jsem do pražské zoo natočit reportáž o narození opičky Moji. Bála jsem se, že to zkazím a něco nevyjde. Nakonec jsem obvolala všechny příbuzné, aby se večer dívali. Předtím jsem ale strávila v zákulisí televize osm měsíců učením všeho, co je potřeba k vytvoření reportáže.

Dnes mimo jiné moderujete Studio 6 s Davidem Borkem a magazín Highlight s Janem Šenkýřem. Dá se tato spolupráce přirovnat k partnerskému vztahu?

Určitě je důležité, abyste si sedli lidsky, což se povedlo. Pohoda se odrazí i na práci. Důkazem je tříleté moderování s Davidem Borkem. U něj již umím předvídat, co se stane. Teď jsem začala nevědomky kopírovat jeho zálibu v pokládání dlouhých otázek a spousta lidí se mi směje, že „borkovatím“. Baví mě ale i pořady, kde jsem tzv. single.

A v soukromí jste také ráda single?

Už nejsem single... Někoho jsem potkala a poznáváme se. Je to v začátcích. Na podrobnosti bude třeba čas někdy později. Ne že bych se za něj styděla, prostě jen nerada mluvím o svém soukromí.

Jak reagujete, když vás někdo v baru pozve na skleničku?

Hodně záleží, jakou mám náladu. Když mě ale někdo příjemně překvapí, tak proč ne. Naprosto imunní jsem vůči gestům typu pohazování klíčky, abych si všimla, jakým autem dotyčný přijel.

V práci jste to vy, kdo pokládá otázky. Umíte v soukromí vypnout?

Je pravda, že je mi příjemnější ptát se. Umím se ale i svěřit. Naštěstí mám ve svém okolí blízké, kterým můžu zavolat, když je mi „ouvej“.

Váš tip na extra zdravou ingredienci?

Nedávno jsem během nachlazení objevila léčivé účinky zázvoru.

Váš tip na super relax?

Holčičí wellness víkend, který si dopřávám pravidelně jednou za půl roku.

Váš tip na skvělý pohyb?

Mám ráda zumbu -baví mě kombinace cvičení a rychlé hudby.

Jaký máte recept na brzké ranní vstávání?

Dva budíky a rychlý úprk z postele.

Kde máte ocenění TýTý zaObjev roku?

Odpočívá u rodičů ve Znojmě.

Co si ráda obléknete v soukromí?

Potrpím si na nedbalou eleganci a pohodlné věci, které mě netlačí a neškrtí.

Kdy jste se během vysílání nejvíc zpotila?

V den, kdy vybuchla jaderná elektrárna Fukušima. Seděla jsem ve studiu a bála se, co nového dorazí.

Které jídlo vám zlepší náladu?

Hovězí steak.

Co už si nikdy nekoupíte?

O číslo menší džíny, abych do nich zhubla. Tahle motivace na mě nefunguje. (smích)


Nechcete hubnout sami? Navštivte náš FITweb.cz!

ČTĚTE TAKÉ:
Heidi dostala k narozeninám místo briliantů knížku, mejdan bude až příští rok

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní a finanční sféra nejsou zrovna ideální, ale v lásce se vám začíná blýskat na lepší časy. Opačné pohlaví je k vám přívětivé a rozhodně mu nejste lhostejní. Ohlídejte si svůj vzhled…

Nejčtenější články

Doporučujeme