Komentáře k článku zpět na článek

šiška 15. 12. 2017 | 13:32

Každého věc co dělá a je mu libo. Ale já si nedovedu představit ani v nejbujnějším snu mít za milence mladíka který by mohl věkově být můj syn nebo dokonce ještě mladší,brrr! Nesvlékla bych si před ním za světla ani svetr.

Elynor 14. 12. 2017 | 16:28

Rambíša: to byl ovšem přesně ten případ, kdy na věku nezáleží, protože takový muž bude stejné hovado i v padesáti, takže je úplně jedno, jestli tam byl věkový rozdíl.

Rambíša 14. 12. 2017 | 13:42

No jo,všichni záviděli paní H.G.-Brzobohaté jejího úžasného zajíčka! A jakáže to byla Lááska!!!! Není nad to,mít růžové brýle a ucpané uši ,že paní Darino?,a vše negativní zdůvodňovat tím,že "oni mu nerozumějí,to já jediná ano"!A všichni na něj "nasazují",a On je přeci Pan Božský,jedině mne miluje nehasnoucí Láskou,a "voni" jen závidí!!!

Zaz 13. 12. 2017 | 23:42

Tak mě napadá, co je to za lidi, které kolem sebe Darina má? Jaké kvality mají, že se za ni stydí...Myslím, že není nutné partnera představovat rodině, známým. Sama ví, že to asi není navždy. Užívat si co to jde, děkovat, že potkala mladšího muže, mlčet, nemusí všichni všechno vědět.

Zannie 13. 12. 2017 | 08:07

Secal: Jojo, já jsem takovej milej, hodnej a přející tvor ne, mne jen fascinuje, jak někdo vidí za každým projevem nesouhlasu pouze závist a žárlivost, nic víc :) Pokud je příběh alespoň z části pravdivý a opravdu, ale opravdu všichni nechtějí mít s partnerem dané ženy nic společného, tak je chyba někde jinde než jen v jejich "závisti a žárlivosti" :) ale toť můj názor :) na vymyšlené příběhy podané polovičatě bez většiny zásadních informací se objektivní názor dělá blbě

Mata69 12. 12. 2017 | 22:05

Mě tedy tradičně na příběhu zaujalo, jak dva lidé, kteří spolu dobře vycházejí, vychovali spolu děti - ale zjistí, že spolu žijí jako přátelé a tak chtějí zažít "ještě jeden vztah" (co to je jako?). To si takhle člověk řekne, že mít jeden vážný vztah za život je málo a tak si chci zkusit ještě jeden? No...budiž no. Že z mladšího přítele nejsou odvaz děti, je nasnadě (asi by nebyly odvaz z jakéhokoliv přítele). I když není zmínka o tom, jak přijaly novou ženu od tatínka. Že z nové známosti není nadšená ani matka hrdinky příběhu, budiž. Ale to, že ho nějak nemůžou vystát (nebo se s ním prostě nechtějí vídat) přátelé, to už by mělo být Darině divné. Mohou mít poznámky, mohli jí ze začátku říci, co si o tom myslí. Ale po tak delší době by ho nejspíš vzali na milost, kdyby zjistili, že je to fajn člověk. Takže souhlasím s názory níže - buď je Darina fakt přecitlivělá na každou poznámku a přátelé toho už mají dost a tak se jim vyhýbají. A nebo je maník fakt divnej patron a Darina to ne a ne prokouknout.

Elynor 12. 12. 2017 | 21:55

lebahu: to je taky možnost. Znám případ, kdy se postupně příbuzenstvo i ostatní bližní nezávisle na sobě začali vyhýbat jisté dvojici, kde pán byl taky mladší, byť o pouhých 5 let a na první pohled se to nepoznalo. Zato se téměř ihned poznalo, že pán je nevzdělané slizké vohráblo, se kterým nelze smysluplně konverzovat, a to ani ze společenské zdvořilosti, neboť on byl takový - bezprostřední, a všem dával najevo, jak sežral všechnu moudrost světa a že jemu nikdo nic nebude vyprávět, protože on to ví nejlíp. S tím se pojilo i neuznávání jakékoli autority, tudíž pán vydržel v jakémkoli zaměstnání asi tak tři týdny, než ho vyrazili, pokud se vůbec obtěžoval k nějaké práci, kromě výše uvedených zářných vlastností byl ještě navrch líný a rád dělal ublíženého a nepochopeného génia. Což bohužel neviděla jenom ta jedna zamilovaná osoba, a trvalo jí víc než 5 let, uvědomit si, že asi bude nějaký důvod, proč se všichni kolem nechtí s tím jejím vídat. Možná by se tedy i ve výše popsaném případě mohlo jednat o problém charakteru, nikoli problém věku. Těžko říct. To by nám musel napsat někdo z těch "odmítačů". Nicméně si stojím za tím, že je dobré se nemontovat do vztahů jiných lidí, on si to každý musí nějak přebrat sám. Pak mě napadla ještě varianta, že jinak normální, inteligentní a zábavná paní se v přítomnosti svého mladšího partnera začne chovat jako slípka, kvoká a čepýří se a není s ní rozumná řeč. Takže pak zvou jenom ji bez partnera, aniž by byla chyba v něm

farah.farah 12. 12. 2017 | 21:41

no nevím tak buď má divné přátele a nebo si s ním prostě lidsky nesedli. Chci říct, pokud vás vaši blízcí maí rádi tak tohle akeptují i kdy je to mimo jejich řekněme zvyky.....prstě vás berou takoví jací jste a nevnucují vám jak byst měli žít. Pokud to dělají pak to nejsou skuteční přátelé ale někdo kdo se vás snaží ovládat. Druhou variantou pak je, že jim ten muž prost něčím nesedí nezapadá mezi ně není jim příjemný a proto s ním nechtějí trávit čas. Své blízké zná dlouho tak snad ví zda to sou nebo nejsou skuteční přátelé.......

lebahu 12. 12. 2017 | 17:50

Zebruška: Taky z toho mám trochu ten pocit, že pán bude možná spíš víc nesnesitelnej než výrazně mladší. Jinak by ho neodmítali všichni šmahem. A nebo je ona vztahovačná a startuje po každé nevinné narážce a dělá z toho takový drámo, že je radši nikam nezvou.

Zebruška 12. 12. 2017 | 17:09

Řekla bych, že tím pojmem "zajíček" se obecně myslí partner o hodně let mladší, než je partnerka - to by 15letý rozdíl splňoval. Jinak co k tématu - je otázka, proč jejího partnera všichni lidi okolo tak odsuzují. Popravdě na mě to působí také tak, že hlavní důvod nebude věkový rozdíl. Nejeví se jako úplně reálné, že by všechny kamarádky tak strašně záviděly (ostatně proč také, jestli mají spokojené a fungující vztahy? Snad nemá všechny kamarádky osamělé a věčné neúspěšné lovkyně mužů, které by jí záviděly, že někoho má), jejich manželé žárlili a jinak se za ni všichni styděli jen proto, že její nový partner je mladší. V rodině mám zkušenost s dvěma podobnými případy (bratr žil několik let s partnerkou výrazně starší a teta má zas manžela výrazně mladšího) a i když oba páry si prošly obdobím udivených dotazů typu: "On/ona je fakt o tolik mladší/starší?", žádné celoplošné odmítání ze strany všech se nekonalo - zvlášť ne ze strany kamarádů, těm totiž většinou je věk partnerů ostatních jedno, těm jde hlavně o to, jaký ten člověk je a jak zapadne do party. Takže proč u ní je situace tak dramatická? Nepřehlíží něco, co všichni ostatní vidí, a nepřipisuje to mylně věkovému rozdílu, který evidentně leží v hlavě hlavně jí?

Secal 12. 12. 2017 | 13:48
Elynor 12. 12. 2017 | 12:50

Proboha - jakej zajíček? Jaké "dítě"? Paní je 52, pán je o 15 let mladší, čili prostou matematikou lze zjistit, že mu je 37 let. To není žádnej zajíček, přece. To je muž, který už má nějaké zkušenosti a celkem snad i jasno v tom, jaké ženy se mu líbí. A určitě to není vrstevník jejích dětí, těm bude asi tak těsně kolem třicítky, možná spíš méně. Podle mého chápání se dá jako "zajíček" titulovat mládenec v rozmezí 18 - 25 let, všechno vejš už je jiná kategorie Jestli bych se na to nevykašlala, co si myslí bližní. Tak holt nebudu chodit na oslavy, jestli mě tam nechtěj - druhá věc je, že osobně pokládám za zbytečné seznamovat celou širokou rodinu s každým novým pánem, se kterým začnu chodit. Celkem jim po tom nic není. A už vůbec bych se nesnažila někoho přesvědčovat, že si má či dokonce musí pána oblíbit. Paní chtěla zažít ještě nějaké dobrodružství, tak ho má, budiž jí to přáno, tudíž je dobré si to užívat a nenechat se rozhodit řečma. Kdyby si našla sedmdesátníka, patrně by měli řeči taky svět by byl moc krásnej, kdyby se obecně lidi starali primárně sami o sebe a o své záležitosti a nesnažili se druhým dirigovat životy.

jiri777 12. 12. 2017 | 11:57

Mila bojovnice. Radim nic nevzdávat. Oni si zvyknou. Vim o cem mluvim. Muj partner je o 18 let mladsi. Když vztah zacinal, bránila jsem tomu, nechtěla jsem.
Nyní jsme spolu 17 let a to mne je 65 let. Rodice si zvykli po par letech. Nyní ho ma maminka rada. Vetsi problem jsem videla u deti, ale ty (dcery) ho vzaly okamzite, jako kamaráda. Vydrzte, pokud Vam za to stoji

hecana 12. 12. 2017 | 10:35

Sama mám manžela o 13 rokov mladšieho, sme spolu už takmer 25 rokov a klape nám to stále výborne, sme možno ešte viac zaláskovaní ako na začiatku vzťahu. Rodina ho prijala a výborne si s mojimi deťmi rozumie...

Potvůrka-Podivná 12. 12. 2017 | 09:09

Řekla bych, že do toho nemá nikdo co kecat. Pokud vztah je - fajn. I bez radostné odezvy blízkých. On být může a nemusí, a když eventuelně vše skončí - taky fajn. Ale tak to může dopadnout i u vrstevnických vztahů.Nikdo nemá jeden jediný platný mustr na vztahy.

lebahu 12. 12. 2017 | 08:36

Já myslím, že okolí pouze odráží vaši vlastní nejistotu a pocit, že chodit s někým o tolik mladším "není v pořádku". Pokud vy byste s tím vnitřně byla v pohodě, kamarádi by možná ze začátku utrousili pár vtipů na téma "vaše dítě", kterým byste se zasmáli všichni a bylo by to OK. Děti (i ty dospělé) mívají problém přijmout každého nového partnera svých rodičů, takže tady se dá pouze trvat na tom, že ho nemusí milovat, ale budou se chovat slušně. Totéž platí pro zbytek rodiny. Taky je možné, že u Martina nevadí až tak věk, ale to, že je to vůl se kterým se fakt nedá vydržet a přátelé se s ním nechtějí stýkat proto (a paní to zatím s růžovými brýlemi nevidí). Jinak se na všechny radily vykašlat, je to váš život, žijete tady a teď, zítra třeba vůbec být nemusí, takže proč se ze zbabělosti (co tomu řeknou lidi a co když to dopadne špatně) rozcházet s někým s kým je vám fajn? Jeho imaginární děti jsou jeho problém (konec konců chlapům ty hodiny netikají tak rychle jako nám) a může si je (pokud bude chtít) pořídit vlastně kdykoliv. Znám spoustu párů, kde je chlap výtazně mladší a které fungují dlouhodobě. Moje babička byla o 12 let starší než dědeček, stihli 2 děti a vydrželi spolu až do smrti.

Zannie 12. 12. 2017 | 08:04

Jojo, všichni jen žárlí, závidí a jsou zlý a nepřejí madam štěstí... ňah, spíš jen vidí dál než za růžovou clonu zamilovanosti. Asi jen tuší, jak paní odpadne, až jí tenhle zajíček uteče a čim víc žvástů o tom jak "ví, že to není na pořád a že jednou zatouží po rodině a bla bla bla" tím je každému jasnější, že se snaží jen přesvědčit sama sebe o něčem, co jí naprosto zničí jednou. Takových bylo, je a bude. příběh je i uvěřitelnej ;)

Přečtěte si také

Horoskopy

Člověk, o kterém jste si mysleli, že vždycky je a bude na vaší straně, udělá něco, co vás pořádně…

Nejčtenější články