Komentáře k článku zpět na článek

farah.farah 19. 10. 2016 | 11:07

Jednou za měsíc má dietické záchvaty? No tak to mi skoro připadá že je to nějaká psychocká reakce na menstruační ciklus..nějaká dietická variant PMS. No ale teď vážně..je třeba si o tom promluvit, asi nejlépe v nedietickém období..........mož ná že je na tom něco dině možná je druhá partnerka jen přecitlivělá a na jeji diety alergická to sefakt dá těžko posoudit. Dívala bych se na to jestli ji týy diety v principu opravdu nějak zásadně škodí, pokud nenechala bych to být a brala to síše jako koníček. Ale pokud se to zhošuje tak ano může to být příznak řekněme nějaké vnitřní nespokojenosti který se takto prodral na povrch.konec konců dříve brala drogy a měla problémy s vlastní identitou, tak že těch dosud nedořešených problémů na pozadí může být víc....ale jako u všeho pomoc jde jedině někomu kdo má pocit že má problém a pomoc tudíž chce.........pokud ona má pocit vže tak jak to má nastavené je vše v pořádku tak jí "není pomoci". ale jak říkám v první řadě by si měl promluvit. aby si obě strany byly plně vědomy toho co které vadí nebo je nepříjemné a nebo se alespoň nějak dohodnout na pravidle fungování.ok když se neshodnem na jídle tak si každá budeme jíst svoje a ani jedna to té druhé nebudeme zošklivovat a nebudeme mít narážky na to jak ta druhá vypadá ve snaze jí přimět změnit stravováni...

šiška 19. 10. 2016 | 10:16

lebahu: přesně toto dělám! Když jím pár dní s manželem to jeho dobré-nezdravé a zjistím že mi vyletěla váha nahoru vrátím se k tomu svému. Správně píšete, snadněji se zbaví člověk 2-3 kg nežli 10-15 kg. Navíc, přibývajícím věkem je to čím dál větší dřina.

Zebruška 18. 10. 2016 | 22:36

Můžu se jen přidat k názorům, že jediné řešení je, aby si každá svoje jídlo řešila po svém a druhé do toho nekecala. Takže Darja ať si klidně dá, na co má chuť, a nepodivuje se nad tím, že přítelkyně jí ty nitě masa s hráškem (koneckonců udělat si hezkou společnou večeři můžou, i když každá bude jíst něco jiného). Ale na druhou stranu jasně říct přítelkyni, že jí neberu její diety, ale mě by otravovaly a že nemá nárok mi rýpat do mýho jídla. Konec šlus. Myslím totiž, že takhle to funguje v mnoha rodinách - koneckonců to tu i mnohé z vás píší, že jí jinak nebo trochu jinak než partner. U nás je to to samé a nepřijde mi na tom nic divného, že často mám chuť na jiné jídlo než chlap a že taky je pro mě nutnost jíst trochu jinak, protože z jeho oblíbené stravy bych měla za chvíli dva metráky. A vůbec mi nevadí, když máme na talíři každý něco jiného

lebahu 18. 10. 2016 | 17:44

helza: Já bych ve všem hned nehledala patologii a se vším nelítala k odborníkům. Jestli má slečna sklon k tloustnutí, tak si prostě hlídá váhu. Ono to vypadá divně, když někdo s 50 kg drží dietu, ale kdyby to nedělal, tak už dávno těch 50 kilo nemá. Takže v momentě, kdy jí váha ukáže 52 kilo, pár dní odlehčí jídelníček a je zpátky na svém. Bohužel podle spousty lidí má "nárok držet dietu" až v momentě, kdy má metrák. Když má 52 kilo, tak to "přece nepotřebuje". Což je ale kravina, líp se hubne 2-3 kila než 50kg.
To že o tom musí žvanit a prudit je jiná věc. Ale zase to máme pouze z jednoho pohledu, možná by si ta hubnoucí postěžovala, že v momentě, kdy si dá salát a neříká nic, partnerka do ní rýpe.

šiška 18. 10. 2016 | 14:12

Já to vyřešila k oboustranné spokojenosti. Miluji zeleninu a libová masíčka, manžel zas poctivou svíčkovou,knedlo zelo,ovar, tlačenku,bůček a jiná nezdravá jídla. Takže často dělám 2 jídla, sobě co on by nejedl a manželovi uvařím co mu chutná a jak to má rád. Někdy než mu to omastím a zahustím tak sobě porci odeberu a jemu dodělám podle něj, takže to vypadá že máme stejné jídlo akurát ta moje varianta je zdravější. Nevadí mi že mám o trochu více práce, to mé jídlo je natotata.

helza 18. 10. 2016 | 09:33

mambule: Plně souhlasím s tím, co už napsala Dasa52 i lebahu – tolerance, tolerance a opět tolerance. A tím kouřením jsem pouze chtěla Darje přiblížit a tak trochu omluvit pocity a tím pádem i narážky, které má člověk, trápící se dietou, když vedle něj někdo pomlaskává nad řízkem. Nepodporovat, ba hatit, snahu přestat kouřit, či pít je na rozdíl od jejich situace opravdu hnusné. Ovšem, jak jsi připomenula, Darjina partnerka dříve bojovala se závislostí. A právě toto možná Darju podvědomě zneklidňuje, až děsí. Totiž, že její milovaná bytost z „toho“ není zcela venku a že za obojím, drogami i těmi dietami leží stejný problém, nutící ji k jakémusi sebepoškozování. Dříve drogou, dnes dietami. Darja prostě někde uvnitř cítí, že něco zatraceně není v pořádku, bez ohledu na to, nakolik jsou ony diety skutečně zdraví, či dokonce život ohrožující. (160cm a 50kg je dle mne naprosto v pořádku) Tohle by si měly asi obě uvědomit, přiznat a řešit to možná i s pomocí odborníka.

mambule 17. 10. 2016 | 22:47

helza: jenže kouřit se nemusí, ale jíst se musí Dotyčná zhubnout nepotřebuje a diety jsou její podivná záliba. Viděla bych za tím psychickou nevyrovnanost, nějaký mindrák - ale ve srovnání s tím, že dřív brala drogy, je to relativně neškodné, pokud tedy nehubne donekonečna ale drží si stabilně nějakou nízkou váhu. Opačný extrém - přežírání (z téhož důvodu) je horší varianta a provozuje to myslím mnohem víc lidí.

Dasa52 17. 10. 2016 | 19:22

vzájemná tolerance je nedílnou součástí každého vztahu. každá z nich má právo jíst co chce a neměly by si to vzájemně znepříjemňovat. takže ta hladovkářka by neměla požadovat nějaké ohledy ze strany žroutky a žroutka by se neměla vysmívat snahám hladovkářky. nadsázka. já se snažím jíst zdravě, můj přítel říká nákupu zeleniny, že "kontaminuji" zeleninou lednici v žertu, který já beru. vařím si pro sebe i pro něj stejné jídlo, ale jemu přidám maso, tuk nebo mu dám větší porci - bez keců z obou stran - a oba jsme spokojení. jestli si dá zeleninu se ptám, pokud chce, dostane jí, pokud ne, dostane místo ní jinou přílohu (uvařit brambory, rýži nebo hodit k rybě na pekáč pár brambor fakt není tak složité nikdy jsem mu neřekla, aby něco nejedl, že mi dělá chutě a on mi nikdy neřekl, že nechápe, proč jím věci, které jemu nechutnají. takže já v "dietách" nevidím žádný problém, pokud nejsou zdravotně závadné a není to problém, který by měla řešit tak, která je drží. chápu i to, že si někdo, kdo má dost fyzické námahy a pohybu, dá bůček nebo sádlo na chleba, pokud nemá výraznou nadváhu, což je zase problém, který by měl řešit on sám a ne jeho partner. jeden druhého by měl podpořit a ne otrávit.

helza 17. 10. 2016 | 17:34
lebahu 17. 10. 2016 | 12:30

Tak si prostě spolu sedněte a stanovte si pravidlo, že řeči o jídle (a o figuře) jsou tabu. Ona vám nebude kecat co svíčkové se šesti, vy nebudete kroutit hlavou nad tím, že za den sní půl jogurtu a mrkev.Tabu lze porušit pouze z vážných zdravotních důvodů, tedy pokud ona bude vážit 30 kilo a jevit známky anorexie, případně když vy budete mít 150 kilo a budete se tvářit, že nemáte problém.
A klidně bych za porušení stanovila pokuty. Za každý rýpnutí stovku do kasičky, za rok kasičku rozbijete a SPOLEČNĚ peníze utratíte třeba za dovolenou.
Ona si možná neuvědomuje, jak moc vám leze na nervy dietou a vy zas nejste schopná pochopit, jak moc člověka štve, když má v plánu povečeřet trochu salátu a z kuchyně voní řízek. Takže komunikace, kompromisy a tolerance jako v kterémkoliv jiném vztahu jsou na místě.

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední dobou pro vás není nic nemožné, a proto se snažíte kolem sebe rozdávat optimismus a dobrou…

Nejčtenější články

Doporučujeme