Komentáře k článku zpět na článek

simi3 10. 3. 2016 | 12:15

Kup si knížku Ester Vilarové ,,Muži na vodítku,, a tam se tisíckrát najdeš a konečně si uvědomíš, že žena je (bilogicky dáno) SOBEC a SVI...Ě. A je jen na tobě (a tvé výchově v dětství) do jaké míry k ženám budeš slabej, aby tě postupem času zotročily. Což se ti stalo. Bohužel jediné řešení je začít žít vlastní plnohodnotný sobecký život (pokud to vůbec umíš) , tak jak to dělají ony.Pouč se z nich! Dále milé tři holčičky kopnout do prdele, protože jiné řešení není.Již jsou tak ,,špatně ,, nastavené a tím pádem se nezmění.Od žen změnu k lepšímu nemůžeš čekat,jen přetvářku a lži a ty vidíš dnes a denně. Vděčnost a vlastní iniciativa,smysl pro spravedlnost, pokoru a altruizmus mají jen muži.

dragondra 5. 3. 2016 | 21:36

Nebreč tady,snad jseš chlap a ne slaboch na kterého se zacukruje a proměníš se v "Oslíčku otřes se".Tvrdě přitáhni kohoutek. Ať jdou holky na brigádu a vydělají si. Já když chtěl rifle tak jsem jel česat chmel ale bohužel mladým dneska tvrdší práce nevoní.

j66 5. 3. 2016 | 12:30
Rybushka 4. 3. 2016 | 20:19

Helzo, ale já si nemyslím, že má pán problém s penězma -on má spíš problém s tím ,že tak nějak vypadl z party.... ale za to si může sám, páč není moc doma. A ten pocit, že on dře a ony se flákají, ten tomu dodává.

helza 2. 3. 2016 | 12:02

Mimochodem, je-li pán finančně "za vodou" a v místě bydliště něco znamená, což je pravděpodobné, pak je celkem pochopitelné, že žena a dcera cítí jakousi potřebu ukázat světu, na jak vysoké oze si mohou dovolit žít. I když je to úsměvné. Ale my netušíme, v jakém prostředí bydlí.

helza 2. 3. 2016 | 11:58

Mně napadá jedno kompromisní řešení, možná je to ale velká pitomost. Pán evidentně s penězi problém nemá. Takže bych si se ženou a dcerami sedla a probrala s nimi jasnou finanční strategii. Tedy kolik má pán příjem, kolik je nutno odečíst na inkaso, daně a podobně, kolik uspořit (a na co), kolik musí měsíčně investovat do firmy, kolik on sám chce "kapesné" (tedy pro sebe), kolik dáme "do hrníčku" (pro strýčka příhodu). A se zbytkem ať žena a dcery hospodaří jak umí s vědomáím, že víc už nemohou dostat, protože víc už není. Mám totiž pocit, že jim dává nezbytnost na domácnost a potom už jenom po troškách, jenom když si řeknou. Ony pak mají možná i pocit, že je škrťa. Nikde totiž nepíše, kolik nechává ženě měsíčně. Prostě finance by měly být jasné.......................................................................................................................................Co se týče chování dcer a ženy, nevíme, jak to vnímají ony a proč se tak chovají. O tom by si měli promluvit. Ale s nadhledem, racionálně, bez výčitek. A hledat řešení.

j66 1. 3. 2016 | 20:03

Dasa52: Já paní chápu. Děvčata chodí na oběd a manžel v práci taky určitě oběduje, takže by si musela vařit jen pro sebe. . A protože není finančně omezována tak proč by nejedla venku?

Dasa52 1. 3. 2016 | 19:33

btw: nemůžu pochopit, jak vdaná ženská se dvěma dětmi, která je v domácnosti, může chodit do restaurací na jídlo. já pracuju, ale jít do restaurace kvůli jídlu by mě nenapadlo. tím nechci říct, že tam nechodím, ale ze společnských důvodů - pokecat s kamarády, nebo když jsme na výletě...

Dasa52 1. 3. 2016 | 19:30

ve finále zjistí, že zatím co si myslí, jak vydělává prachy pro rodinu, tak rodinka žije dávno svůj život s nějakým strejdou

Elynor 1. 3. 2016 | 10:40

No jo, jenže to on všechno ví, tohleto. Nakonec se to v tom článku píše. Jenže prošvihl ten okamžik, kdy to ještě mohl poměrně snadno udělat. V tom stavu, v jakém popisuje, že se nyní nachází, bude hodně těžko prosazovat nějaká pravidla a hovořit s manželkou, která ho vůbec neuznává jako partnera. Jistěže pán udělal řadu chyb, a měl se probrat o hodně dřív, ale to už teď nespraví, teď musí hrát s tím, co má v ruce, a to teda trumfy nejsou, jediný jsou ty peníze, takže holt musí začít u nich. Manželka ho živila na studiích, a o zase potom ji na dvou mateřských, takže tam jsou podle mě vyrovnáni. Tudíž žádné povalování se doma a utrácení po obchodech, konec zlatých časů a šup do práce. Peníze dávat jen na provoz domácnosti, na šminky a džíny ať si paní choť jde vydělávat. Na hrubý pytel totiž patří hrubá záplata a zdá se, že na nic jiného než na peníze ty tři nebudou slyšet. No a jestli pán nemá dost odvahy a sebevědomí na to, aby si udělal doma pořádek, tak už mu zbývá jen ten útěk, jinak ho to zničí.

Rambíša 1. 3. 2016 | 10:25

zebruška píše velmi rozumně. Je nutné nastavit pravidla a dodržovat je. Manželka by měla jít na pár hodin denně něco dělat,né se válet a mít roupy! Děvčata dělají jen to,co je jim dovoleno dělat.Já bych udělala na ně podvrh,že se nedaří,peněz málo a nutno šetřit. Pán by si měl uvědomit,že práce není všechno, a měli by honem začít něco dělat společně,aspoň v sobotu,v neděli,aby získali opět pocit rodiny,co spole drží,a né banda rozmazlených jedinců,co jen utrácejí za kraviny.

moučka 1. 3. 2016 | 10:06
ruzickaa 1. 3. 2016 | 08:00

Jsou rozmazlený všechny tři ,vůbec neměl chtít ,aby manželka zůstala doma je jasný ,že se doma pak začala nudit a něčím se chtěla zabavit a nakonec k tomu přibrala i dcery .
Měly by si sednout a vše probrat a nastavit určitý pravidla který budou všichni dodržovat co z těch holek pak bude když jim matka dává tak děsný příklad ale pán je nejspíš slaboch a nedokáže se vzepřít .

Zebruška 1. 3. 2016 | 03:45

Tak já bych to zas tak nehrotila - holky zkrátka přišly do puberty a je celkem pochopitelný, že je momentálně víc zajímá móda, oblečení a šminky než výstava, řekla bych, že tohle nastane u většiny pubertálních holek, s tím se pán musí smířit, stejně jako s tím, že dělají kyselé obličeje - no co by chtěl od dvou puberťaček, to každej na rodiče dělá "ksichty", to bude muset pár let vydržet, než z toho vyrostou S financemi je to u holek jednoduché, ať se dohodnou se ženou na nějakém kapesném pro ně a když si ho holky utratí, tak si holt ten měsíc už nové šminky nekoupí, to tak chodí. Víc bych řešila vztah se ženou - určitě bych teda nedělala, co tu zaznělo, ženě kapesné jen na nutné věci. Nedovedu si teda představit, že by mně manžel nejdřív řekl, ať nechodím do práce a jsem žena v domácnosti a až to udělám a pustím práci, tak začal dělat machra, že to on vydělává, a dával mi jen "nutné kapesné" a rozhodoval, za co ho utratím (taky pán ani nepíše, že by v době, kdy je živila žena, rozhodovala výhradně ona o tom, za co smí utrácet). Takto to vypadá, že on je pořád ve své ordinaci, rodinu prakticky nevidí, ale ony mají trávit svůj čas jen podle toho, co se jemu líbí, ne podle toho, co chtějí ony? On rozhodne, že ženě dá peníze na výstavu, ale ne na rifle a ona má poslechnout? To je taky trochu divný. Na druhou stranu pokud se mu zdá, že se rozhazuje moc, tak by bylo dobré to se ženou probrat a udělat si nějakou finanční dohodu, co se bude šetřit a co utrácet, to je snad taky normální, že otázku financí spolu manželé probírají. Pokud o tom spolu nemluví, tak je to těžký, manželka může mít pocit, že mají peněz hafo a není problém nakupovat si hezký oblečení, tak proč to nedělat, on to může vidět úplně jinak, ale to si musí spolu probrat, ne fňukat, že po mně někdo chce peníze a mně se to nelíbí, ale dávám - jak pak má žena vědět, že v tom on vidí problém, když jí to neřekne? Řešení bude opět v komunikaci - sednout si, probrat, jaká je situace, udělat si finanční rozvahu, dohodnout se na nějakých pravidlech úspor vs.utrácení, holkám dát kapesné a tím se řídit.

Elynor 1. 3. 2016 | 00:19

Jsou jen dvě možnosti - říct "nedám" a nedat. Důsledně to dodržet. Manželka i dcery dostanou přidělené kapesné na nutné výdaje, podtrhuju slovo nutné, a konec, víc ani fufník. Kromě toho změnit režim, krabičky z restaurace už nestrpět, a vybudovat si sakra nějakej respekt - ovšem podle mého na to pán nemá, a opravdu je slaboch, kterého si všechny otočily kolem prstu a využívají ho. Smutné. A druhá možnost je, jak říká Victor - chlape, uteč a rychle. Tohle není sranda.

kočina 29. 2. 2016 | 21:28
Victor 29. 2. 2016 | 21:19
Syda1949 29. 2. 2016 | 20:57

Jako peněženka dobrej, ale co z nich bude, když mají vše bez práce... jó, jaký si to uděláš takový to máš...

kočina 29. 2. 2016 | 20:39

mambule: Třeba jí platí i sociální, nebo ji má jako spolupracující osobu a optimalizuje tak svoje výdělky a ona tudíž socku zaplacenou má ...., těch možností je příliš.
Co mě ale překvapuje, to je to, že svou ženu vůbec nezná, žijí vedle sebe jako cizí lidé, nemluví spolu. Proč v první řadě jí neřekne to, co tady píše? A proč trochu nesníží svoje výdělky a neudělá si čas a rodinu na tu výstavu anebo sport nevezme sám.
Každý vztah se musí budovat, tady nebuduje nikdo, každý jen bere, manželka, děti i pán. Jenom za prachy si klid a spokojenost fakt nekoupí, i on musí nabízet i něco jiného než peníze.

mambule 29. 2. 2016 | 19:52

Za manželku tedy platíte i zdravotní pojištění a nárok na důchod se jí krátí, protože jednak ji bude chybět základ pro výpočet důchodu a druhak nebude mít splněnou povinnou dobu pojištění - ledaže by byla vedena na pracovním úřadě jako nezaměstnaná a předstírala, že nemůže sehnat zaměstnání (což by ovšem byl podfuk). Tato situace není dlouhodobě udržitelná - už vám není dvacet a stát se může ledacos. Manželka by měla jít do práce už jen z výše uvedených důvodů a dcery dostávat pevnou částku kapesného. Může být i vyšší, když jste při penězích, ale měly by se naučit vycházet s nějakým pevně stanoveným limitem. Ne ze šetrnosti, ale aby je nezaskočilo, až budou jednou samy dokázané na svůj konkrétní příjem. Odůvodnit to můžete tím, že tučná léta nemusí trvat věčně a že potřebujete naspořit finanční rezervu.

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento měsíc se chcete vzdělávat, ale prozatím jste neměli šanci najít vhodný seminář. Ke konci týden by…