Komentáře k článku zpět na článek

hnup 27. 6. 2018 | 13:42
Alayu 27. 10. 2015 | 20:06

Dasa52: Ale jde o to že sex neszletilých je stále trestný a pokud to někde "praskne" a zjistí že o tom její matka věděla a Nehlásila to, tak si pujde sednout za ohrožování/zenadbání výchovy svěřené mládeže...

Alayu 27. 10. 2015 | 20:04

Nemusíte pokud máte ráda drsnej lesbickej sex...v kriminále...konkretne 201/b
http://zakony.kurzy.cz/40-2009-trestni-zakonik/paragraf-201/

Mirek51 27. 10. 2015 | 13:23
Victor 25. 10. 2015 | 08:01
Victor 25. 10. 2015 | 08:00

Ve třinácti je to poměrně brzy,ale v dnešní době je to témněř normální.Asi bude nějaká jak se říká veselá v rozkroku.Nebo se také říká: Jaká matka,taková Katka.Znal jsem za svého mládí jednu co o to přišla ve dvanácti a ta šla tedy "z ruky do ruky",nebo také "na dračku" a zůstalo jí to napořád.Ovšem o ní to věděli jen ti co ji používali,rodiče nebo jiní dospělí ne.

Victor 25. 10. 2015 | 07:59

Ve třinácti je to poměrně brzy,ale v dnešní době je to témněř normální.Asi bude nějaká jak se říká veselá v rozkroku.Nebo se také říká: Jaká matka,taková Katka.Znal jsem za svého mládí jednu co o to přišla ve dvanácti a ta šla tedy "z ruky do ruky",nebo také "na dračku" a zůstalo jí to napořád.Ovšem o ní to věděli jen ti co ji používali,rodiče nebo jiní dospělí ne.

Dasa52 23. 10. 2015 | 22:55
Dasa52 23. 10. 2015 | 22:53
Dasa52 23. 10. 2015 | 22:51

KRÁVA: ježiš to jsou kraviny! přece nebudete srovnávat dobrovolný "testovací" sex ve 13 letech, kdy se běžně holky vystavují nahé na FB, aby dráždily chlapy a zkoušejí, co všechno se dá s vlastním tělem dělat, s tím, že vás nějaké pedofilní prase zneužívalo v 5ti letech! lesbičkou se ženská nemůže STÁT, s tím se už narodí. pedofil není ten, kdo má sex se stejně starou spolužačkou, ale pohlavně dospělý muž, kterému se líbí malé holky. to, že se puberťačka vyspí se spolužákem (nebo kamarádem), není případ pro psychiatra, ale spíš pro policajty.

Dasa52 23. 10. 2015 | 22:39

no, kdyby moje matka probírala moje panenství s jinými matkami a scházela se s mými kámoškami, aby se dozvěděla drby, tak s ní do smrti nepromluvím a je úplně jedno, kolik by mi bylo let. o znásilnění evidentně nešlo a určitě není jediná, kdo si to s někým rozdal jen tak ze zvědavosti někde ve stohu o prázdninách. já jsem sice ještě ani v těch zákonných 15 netušila, že kluci jsou na něco dobrý, kromě lumpáren, ale přesto se domnívám, že řešit intimní věci rodinných příslušníků s cizími lidmi je mnohem víc nechutné, než to, že holka měla sex ve 13. z toho se svět nepo..., pokud není těhotná nebo nakažená. zažila jsem, že 12 letý kluk popisoval sex rodičů v kabinetě učitelům a taky nebyli zrovna odvázaní, že to musí vědět, a vyrazili s ním dveře. nevím, jak by bylo příjemné těm chytrým tady v diskusi, co by vlekli holku na gyndu a zjišťovali totožnost milence, kdyby se probírala jejich ložnicová dramata mezi spolužáky nebo ostatními dospělými...

KRÁVA 22. 10. 2015 | 01:54
hynek 20. 10. 2015 | 22:42

Tak jsem si přečetl vaši "výživnou" debatu, netuše, že zde na Dámě bude "muset" muž dělat osvětu ženám typu paní evelyn, neustále se ohánějící jakýmsi svérázným článkem a údajnými "lékaři". Pokud byste seznala, co jsou relevantní zdroje či medicínská erudice, tak bych vás požádal o jejich uvedení. Abyste se dověděla, že žádného doktora byste k ozdrojování vašich tvrzení - kvůli znemožnění - jistotně nesehnala, nebot jde o učivo anatomie 1. ročníku LF. Hymen (v překladu z řečtiny kůžička, membrána či blána, neboli latinsky i česky "panenská blána", jinak i Hymen bůh sňatku, hymenaios svatební píseň) skutečně existuje ( :) o čemž se samo přesvědčí "95%" žen, když přestanou jíst panenská jablíčka, při jeho defloraci). Jde o tenkou "slizniční řasu" (což je jen odborný termín pro druh tkáně), která zcela nebo částečně překrývá otvor do vaginy. Chcete-li to ještě ve větší odborné rovině, tak si dovolím doplnit kolegyně přede mnou - hymen je umístěn v prostoru na hranici vaginy (pochvy), kde částečně uzavírá její vstup a vestibulum vaginae (předsíň poševní, prostor mezi malými stydkými pysky). Podle charakteru otvoru či otvorů v hymenu se rozlišují různé typy (h. anularis, h. cribriformis, h. septus aj.), příp. při chybějícím otvoru jde o atrezii hymenu. Protržení je skutečně možné nejen při pohlavním styku, ale i např. při "dětské hře", i když zdůvodnění jeho absence zrovna tímto způsobem, je statisticky spíše velmi úsměvné. Proto je v posledních letech oblíbená v plastické chirurgii rekonstrukce panenské blány - hymenoplastika - zejména v zemích či rodinách, kde velmi záleží na počestnosti dívek (a na uspokojení mužského ega). :)

KRÁVA 18. 10. 2015 | 22:28

Dámy, zdravím vás. Pohlavní styk, byť dobrovolný, ve věku do 15let a dne narozenin včetně, není ani tak gynekologický problém, jako psychologický. Je nutné si uvědomit závažnost samotného styku, ale i jakékoliv mazlení, říká se tomu zneužití nezletilé osoby a chvála Bohu neprošel zákon o snížení této hranice. Takovýto čin , nenávratně zbourá mantinely v chování oběti. V případě dívek je přibližná statistika asi taková:1% je normální,1%je frigidní, 1%se STANE lesbickým TEN ZBYTEK? jsou ženy vice či méně promiskujitní. Velká část žen živících se prostitucí jsou právě obětí pedofilů. Ano pedofilů, protože každý, i ten starší spolužák nad 15let je jistě poučen ,kde je hranice zákona. a v dnešní době si to mládež najde kdekoliv na internetu. My jsme to věděli taky od rodičů, kamarádek nebo i někdy ze školy. Takže i kdyby to byla jen poza dcery, což by bylo štěstí, radím mamince aby toto vysvětlila svému dítku, nabyde určitě důvěry a může právě tohle být jejich tajemství, že si vymýšlela. Je důležité aby dcera dovedla se sebou pracovat. Poraďte se s psycholožkou, jak na to jít. Mám zkušenost už od svých 5.let. Ve 27 letech mi naznačila psychiatrička co se se mnou děje, ale až po revoluci byl pořad TABU, kde mi to všechno takto vysvětlili.. a já si uvědomila, že to nejsem já, ta blbá rádodajka. Dnes mi zůstalo jen to, že se někdy chovám nesoudně, že se stále obviňuji a chyby jiných beru na sebe. Často mám pocit, že jsem nesnesitelná, otravná, což je živnou púdou pro zdánlivě hodné lidi, kteří se po mě vezou- hojí si své mindráky. Proto jsem KRÁVA. Přeji mamince ,aby co nejdřív věděla na čem je, a aby si slečna opravdu jen vymýšlela. Držím palečky

bergerac 16. 10. 2015 | 19:45
bergerac 16. 10. 2015 | 19:40
bergerac 16. 10. 2015 | 19:00

Tak nevím o čem se bavíte. Jestli při normálním dotyku do ní vlítla "nevím jak to nazvat, možná elektřina", díky nadbytečným hormonům, tak nevím o čem se tady bavíte. Nebavme se o věku. To je jako by musel kupříkladu každý kluk ve 14 letech mutovat. Prostě ji to chytlo a tak přišla o panenství. tečka.............

farah.farah 16. 10. 2015 | 10:32

evelyn: Ano to je právě ten problém, protože čeština má pro hymen prostě název panenská blána. Hymen je používán pouze lékaři a troufám si tvrdit že většina národa ani neví co to slovo znamená.
To že je nějaký název nějaké části těla dík historickým souvislostem a mylnému výkladu "věcně chybný" ještě neznamená že ta část těla neexistuje jen je přísně věcně vzato chybně nazývána.Blána tomu říkají protože to jako blána prostě v některých případech vypadá, stejně jako se stydkým pyskům říká pysky, přesto že to jak jistě víte pysky (tedy rty) nejsou. Čeština jiný název nemá a díky tomu že se pysky užívají už tak dlouho má toto slovo prostě už dvojí význam,...Panenská tomu říkají proto, že v dřívějších dobách naši předci prostě zaznamenali že u některých žen dochází k natržení a poškození této části těla při prvním styku prostě díky tomu že ženy krvácely. A no to je fakt.Stejně jako mléčné zuby, ty podle vás taky neexistují? Samozřejmě že existují, přesto že věcně je jejich název nelogický, protože ty zuby ani nejsou z mléka ani s ním nijak nesouvisí. Říká se jim tak prostě pro to že se objevují v kojeneckém věku. Stejně jako zuby moudrosti nemají s moudrostí nic společného opěr jen odpozorovaný název protože se nejčastěji objevují až v dospělém věku. Přesto že všichni víme že nejsou důkazem moudrosti jako panenská blána není důkazem panenství, pořád se tento název používá. Dle aplikace vaší logiky tedy mléčné zuby ani zuby moudrosti zřejmě vůbec neexistují, protože to co má historicky nepřesný název neexistuje.;)

lebahu 16. 10. 2015 | 08:41

Ale vždyť říkám to samé, jenom česky se hymen řekne panenská blána. Lékařský termín vžitý x set let. O tom že panenská blána není ve skutečnosti blána se přece nepřu. Říkám to samé, že gynekolog mnohdy nemůže s jistotou určit, jestli je nebo není panna.

evelyn 15. 10. 2015 | 22:26
evelyn 15. 10. 2015 | 22:17

lebahu: ne, hymen je sliznice, zadna blana, ktera by se porusila pri prvnim styku, tohle netvrdi jen Wikipedie, tvrdi to lekari, kteri jsou sokovani, ze nekteri z jejich rad se snizuji k tomu, aby tvrdili, ze neco takoveho existuje a delaji vysetreni na pozadani, jestli je zena jeste "neposkvrnena"

lebahu 15. 10. 2015 | 21:38

evelyn: Ty budeš mít pravděpodobně problém v překladu.
Hymen se česky řekne panenská blána. Tečka. Tam není co řešit, to je prostě fakt, vykašli se na Wikipedii, nalistuj si (i nejnovější) lékařský atlas.
No a na Wiki vysvětlují kterak hymen vypadá, že nic jako panenská blána neexistuje. Ovšem nemyslí tím český překlad slova hymen (panenská blána), ale blánu (tedy kožní či slizniční útvar) jako takový.

lebahu 15. 10. 2015 | 21:12

No já to chápu tak, že vysvětlují, že panenská blána je terminus technikus, ve skutečnosti se nejedná o blánu jako takovou (jak si to běžně laik představuje. Hymen je pouze lékařská terminologie pro totéž. O existenci hymenu (česky panenské blány) se nikdo nepře. Jinak platí to co jsem psala níže, panenská blána může míti různý tvar, někdy je jenom naznačená a zanikne až po prvním porodu (pokud tedy sexuální partner či erotická pomůcka nemá rozměry koně), takže gynekolog nemůže s určitostí říct, jestli už sex byl neno ne.

evelyn 15. 10. 2015 | 20:55
farah.farah 15. 10. 2015 | 20:54
evelyn 15. 10. 2015 | 17:02

farah.farah: A Zeme je placata? Ja nic netvrdim, to tvrdi lide, kteri jsou v tomto oboru vzdelani a vzdelavaji stale ve svem oboru. Zijte si s iluzi ze panenska blana existuje, vase vec. Ja se jen pokusila o aktualizaci informace a zastaraleho mytu, nicmene, je to evidentne u nekterych jedincu zbytecne.

farah.farah 15. 10. 2015 | 16:37

evelyn: já nijak nerozporuju to že panenská blána jako taková není důkazem panenství - respektive že její nepřítomnost je důkazem že dívka není panna.. Ale Vaše tvrzení že proto neexistuje je prostě nesmyslné, stejně jako je nesmyslné tvrdit že nemáme v krku ohryzek, protože to není součást jablka. Nebo že neexistujě dětský olej, protože se nevyrábí z dětí.Je to ustálený název stejně jako kuří oko jak už tu někdo zmínil. Chováte se jako úředníci v Bruselu, kteří zakázali název pomazánkové máslo, protože to není máslo, přesto že to v čechách každý ví a tuto "ochranu" z Bruselu nepotřebuje....

mrazka39 14. 10. 2015 | 23:18

Mně je spíš líto, že si děvče zkrátilo dětství a zážitek taky určitě nebyl nic moc. A aby si hodně dlouho nepletla sex s mít rád a milovat někoho, prostě s láskou. Tohle by jí měla citlivě vysvětlit maminka, samozřejmě riziko , které její jednání způsobuje, také nepodceňovat, ale sama nevím, jestli bych ji táhla hned na gyndu nebo se nejdřív přesvědčila, jestli není v jiném stavu a probrala s ní všechna rizika včetně pohlavních nemocí a případné promiskuity kluka - jestli je taky ještě tele nebo proti žábě už vyspělý - i když asi jen věkem. Marie

Elynor 14. 10. 2015 | 17:54

Taky se domnívám, že ze všeho nejspíš šlo o barvitou historku, kterou slečna chtěla ohromit kamarádku (a je klidně možné, že ani pořádně nevědí, co to vlastně znamená, přijít o panenství - ani jedna). K řešení na tom není nic - kdyby se to opravdu stalo, nelze to vrátit zpět, a jestli se to nestalo, no tak tu máme větší problém k řešení. Slečna má patrně fůru problémů jak s vrstevníky, tak s rodiči. Teď se ke všemu rozhádala s kamarádkou a nemluví s ní (a tomu se nelze divit, vykecané tajemství, to je podraz), a matka dělá aféru a scény... tím tu důvěru dcery skutečně nezíská. Gynekolog by to leda dorazil. To už by se v životě nesvěřila matce s ničím a nikdy.

evelyn 14. 10. 2015 | 17:07

farah.farah: Tak jeste jednou:
Preklad: Chapat hymen jako pannenskou blanu, kdyz je to vlastne sliznicni tkan, je docela obvykly myt, ktery nema zadny vedecky zaklad. Nazev panenska blana poukazuje na tradicni nazor, ze je to kryci membrana, ktera se porusi pri prvnim pohlavnim styku, neporusena blana mela byt dukazem, ze zena nemela pohlavni styk a udrzela si panenstvi, v dnesni dobe je znamo, ze toto neni ukazatelem, jestli mela sex, nebo ne, na jejim pohlavi to nelze poznat.

evelyn 14. 10. 2015 | 17:06
farah.farah 14. 10. 2015 | 17:02
evelyn 14. 10. 2015 | 16:39
j66 14. 10. 2015 | 16:26

evelyn: To je jen slovíčkaření. Např. název kuří oko nemá nic společného ani s kuřetem ani s okem a taky naprostá většina ví o co jde.

evelyn 14. 10. 2015 | 16:17

verascholcz: nicmene princip je stejny, doporucuji tady nektere gynekologa, aby zjistil, jestli mela pohlavni styk a ten to zjistit nemuze

evelyn 14. 10. 2015 | 16:13
evelyn 14. 10. 2015 | 16:11

farah.farah: nemusite mi nic doporucovat, to ze existuje panenska blana je myt:
"Att förstå hymen som en hinna, som termen mödomshinna beskriver och inte en uppsättning slemhinneveck, har varit en vanligt förekommande myt som helt saknar vetenskapliga belägg.[8]Namnet mödomshinna syftar på den traditionella uppfattningen om att det skulle finnas en täckande hinna som går sönder vid kvinnans första vaginala samlag. En intakt mödomshinna sågs då utifrån en sådan tankemodell som ett bevis för att bäraren inte haft samlag, det vill säga har kvar sin mödom eller jungfrudom. Idag är det känt att hymens utseende inte är en indikator på om en kvinna haft samlag eller inte, och att det inte går att se på hennes underliv om hon haft penetrerande sex eller inte.[9]"Preklad:Chapat hymen jako pannenskou blanu, kdyz je to vlastne sliznicni tkan, je docela obvykly myt, ktery nema zadny vedecky zaklad.
Nazev panenska blana poukazuje na tradicni nazor, ze je to kryci membrana, ktera se porusi pri prvnim pohlavnim styku, neporusena blana mela byt dukazem, ze zena nemela pohlavni styk a udrzela si panenstvi, v dnesni dobe je znamo, ze toto neni ukazatelem, jestli mela sex, nebo ne, na jejim pohlavi to nelze poznat.

lebahu 14. 10. 2015 | 15:50

farah.farah: Jako logicky... tejden po styku gynekolog pozná prd (těhotenství i chorobu), takže bych asi postupovala jako u normální dospělé ženské... pohlídat menstruaci, případně pro sichr nechat počůrat těhotenskej test a pohlídat nějaký svědění, pálení... Holky netvrďte mi, že pokaždý co jste si zaskotačily běžíte hned na prohlídku, to by se gynekolog sedřel.

lebahu 14. 10. 2015 | 15:45

No ono ani gynekolog (vzhledem k různorodosti tvaru panenské blány) nedokáže s jistotou říct, jestli už sex byl či nikoliv. Navíc třináctiletá slečna pravděpodobně masturbuje, mohla se o "panenství" připravit sama. Navíc si dost dobře nedovedu představit lékaře, který by se k tomuto snížil a rodičům vyhověl a pokud ano, pravděpodobně by to hlásil jako podezření ze sexuálního zneužití nezletilé. Humbuk kolem vyšetřování by asi nikdo z nás nechtěl zažít, protože jakkoliv se hlásá mlčenlivost u případů s nezletilými, informace vždy prosáknou ven. Navíc teda situace, že vleče puberťačku za vlasy na gyndu, aby jí doktor žaloval, jestli má už sex rozhodně vzájemné důvěře mezi ní a matkou nepřidá.

farah.farah 14. 10. 2015 | 15:37

Babaloo55: Taky mne překvapuje že matka vůbec nezmiňuje že by s ní šla ke gynekologovi. Já bych to udělala ihned po tom co by mi dcera řekla že je to pravda. Ne jen kvůli tomu že je pod zákon ale i kvůli možnému těhotenství nebo pohlavní nemoci...na tvrzení že použili ochranu bych se tedy nespoléhala...

farah.farah 14. 10. 2015 | 15:36

evelyn: doporučuji vám obnovit si základní vzdělání. Dejte si do googlu slovo hymen a jděte na obrázky uvidíte přímo fotografie podle vás neexistující panenské blány. .... To že ji některé ženy nemají od narození neznamená že ji nemá žádná. Panenská blána může mát různý tvar od prstence který jen mírně zužuje poševní vchod přes blánu s různě velkými otvory až po blánu zcela bez otvorů u které dokonce musí někdy při první menstruaci gynekologové pomoci a proříznout ji aby vůbec mohla dívka menstruovat...respektive aby krev mohla odejít z těla.

Babaloo55 14. 10. 2015 | 15:23
j66 14. 10. 2015 | 15:13
verascholcz 14. 10. 2015 | 14:57

evelyn: Poněkud mi unika Váš komentář,tady se nejedná o muslimku navíc holka je pod zákon,tudíž vyšetření v každém případě a tvrdit ,že neexistuje panenská blána je taky blábol.

evelyn 14. 10. 2015 | 12:34

to monada: Navsteva gynekologa jiste, ale zjistit, jestli je jeste panna, je kravina, nejaka panenska blana totiz neexistuje, je to povera
http://www.umo.se/kroppen/tjejers-underliv/det-finns-ingen-modomshinna/
Ted jsme meli v tv porad, neco jak "Na vlastni oci" kdy muslimsti rodice chodi se svyma dcerama na kontroly, jestli jsou jeste "nedotcene", byl z toho desnej humbuk, nejenze je to ponizovani te divky, navic lekari by se nikdy nemeli snizit k takovemu ukonu, neb za prve nemuzou dokazat existenci neceho, co nikdy neexistovalo, za druhe podileji se na ponizeni te dotycne kvuli nabozenskemu presvedceni jejich rodicu, potazmo dalsi rodiny a v neposledni rade je to placeno z penez danovych poplatniku, ukon vyzaduje cas lekare, ktery by mohl venovat pripadu, kdy ho zena opravdu potrebuje.

farah.farah 14. 10. 2015 | 11:28

Vidím tam dva problémy. První je to že tam je asi dost zásadní problém ve vztahu s rodiči...matka si to omlouvá tím, že je dcera introvertní, ale to je jen výmluva, dcera jí prostě nedůvěřuje a asi ví moc dobře proč.
Druhé je samotná sexuální aktivita v 13..dost možná si to vymyslela...ale o to asi teď ani nejde. Přistoupila bych k tomu jako k faktu a tím pádem holčičko jsi sexuálně aktivní tak že začneš chodit ke gynekologovi. Na prohlídku s ní, tam by se jednak zjistilo jestli je ještě pana nebo ne a mohla by být náležitě poučena panem doktorem co vše hrozí z nechráněného sexu a pod. v případě že je holka už opravdu sexuálně aktivní. mámě nedůvěřuje a nekomunikuje s ní, tak že bůh ví jaké reálné informace o sexu vůbec má...
Vzhledem k nedůvěře kterou má k rodičům si myslím že žádná represivní opatření nepomůžou, spíš jí zavřou ještě víc.

Rambíša 14. 10. 2015 | 10:35

Holka si to vymyslela,myslím,kdyby se jí jen řeklo,že se půjde na ženské,tak by se přiznala...Je to tím věkem,to se sní i o tomhle,ale myslím,že spíš jen teoreticky.Dobře si to pamatuji,mám i deníček z té doby. Poučovat o sexu v dnešní době je jako nošení dřeva do lesa:mladí si vše sami najdou na netu,podívají se na porno,člil mají konkrétní představu,co a jak.My žili spíš jen v teoriích a v tomto věku jsme se jen drželi za ruce a nesměle na sebe koukali....Více přišlo až tak ve 14-15. Spolužačky měly děti v 15,17 letech a zase až tak výjimečné to nebylo....Po 19.roce byly skoro všechny vdané a měly 1. i 2. dítě už na krku.

Zebruška 13. 10. 2015 | 23:06

monada: tak poučovat děti o sexu v 10 letech je pozdě Dcera má 9 a už loni ve škole v prvouce probírali v tématu Člověk rozmnožování a dcera došla s tím, že z toho všechno chápe, že jí je dávno jasný, jak se rodí děti, i to, jak to je s tou spermie a vajíčkem, jenom prý pořád nechápe a potřebuje vysvětlit, jak se vlastně ta spermie k vajíčku dostane

Sonya60 13. 10. 2015 | 21:42

Také se domnívám, že se děvče vytahovalo před kamarádkou a celé si to vymyslela. Podle mě se snaží vyrovnat ostatním a zapadnout do kolektivu. Je introvert, takže předpokládám, že se nebude moc předvádět. Kdyby se s někým vyspala, tak by určitě musela být zamilovaná a teď by velice trpěla, že jí opustil. Asi bych na ní fakt netlačila, aby si nepřipadla trapně. Možná bych ji jen tak mimochodem vyprávěla, že jsem byla na táboře a pak vyprávěla holkám, že jsem tam měla kluka a že jsem se s ním líbala. A že to nebyla pravda, ale že jsem si připadala blbě, že jsem s nikým nechodila, tak jako ostatní. Pak bych převedla řeč na něco jiného. Čekala bych, zda za mnou pak přijde, možná bych čekala zbytečně, nevím ... mě máma jednou nevěřila a pak jsem se jí už nikdy nesvěřila ..

Mata69 13. 10. 2015 | 21:27

monada: k tomu gynekologovi určitě, to máš recht. Jestli to fakt udělala, mohla od něj kdovíco chytit, neřkuli otěhotnět.
Ale možná jen kecá, jak píše Lebahu - a tím to taky zjistí.
Kdyby se ukázalo, že kecala, určitě jí ujistit, že to kámoškám ani té horlivé matince kamarádky rozhodně neřekne a bude to jen mezi nimi.

monada 13. 10. 2015 | 21:21

V prvé řadě se měla mamka zeptat jak se jí to líbilo a kdo byl ten dotyčný. Jestli si uvědomuje co způsobil a že může jít do vězení( pokud mu netvrdila , že má 15 nebo 16 let). Za druhé jestli vůbec použili kondom.A říct ji vítej v dospělosti a tím máš také nějakou zodpovědnost sama za sebe a proto půjdeme navštívit gynekologa a zjistit pravdu jestli jsi ještě panna nebo jak píše lebahu si to vymyslela, aby byla zajímavá. Pokud není udělat testy na pohlavní choroby.Tak bude dívenka vědět , že prostě spát s klukem není jen tak. A tím ji říct , že asi chce aby se k ní chovali jak k dospělé a tak taky ponese jak dospělá i rizika sexu.A modlit se , že není těhotná.V dnešní době pomalu aby člověk své děti poučoval o sexu v 10 letech . No spíš asi s příchodem první menstruace. Co se může stát.
Hezký den
Ps v roce 1974 jsem chodila na základku a v naší třídě otěhotněla spolužačka to byl poprask. Mimčo se jí sice narodilo jak měla 15 let .

Mata69 13. 10. 2015 | 21:17

lebahu: ještě bych dodala, že fakt zdůraznit, že i když je s tím svolná, případného spolutvůrce tím uvádí do vážného nebezpečí trestního stíhání.

lebahu 13. 10. 2015 | 19:46

Já z toho mám pocit, že se holka vytahovala před kamarádkou a celý si to vymyslela. A pak pubertální logikou jí připadlo jako menší zlo si to rozházet u starých nemožných rodičů než se přiznat a být před kamarádkama za blbku co si vymýšlí.
A i kdyby to byla pravda... no jo, je to brzo, ale nic jinýho, než slečnu řádně poučit o antikoncepci (ideálně jí balíček kondomů zakoupit a dát do aktovky) udělat nemůžete. Leda ji uvázat za nohu doma, sledovat na každým kroku a pořídit jí osobního hlídače. Takže je lepší si dát panáka, uvědomit si, že místo dítěte máte doma dospělou ženskou a teď máte na výběr jestli z ní chcete kamarádku nebo zavilého nepřítele, přestat vyšilovat a začít se modlit, že se v pubertě všechna vaše dobrá výchova úplně nevypaří a slečna se dožije plnoletosti bez úhony.

Přečtěte si také

Horoskopy

Váš život je nyní plný adrenalinu a dalo by se říci, že jste v jisté formě stresu. Na jednu stranu vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme