Dcera si domů vodí chlapy. Co s tím můžu dělat?

30. 6. 2015
Dcera si domů vodí chlapy. Co s tím můžu dělat?
Po smrti manžela se dcera změnila. Ze slušné holky se stala potvora, co se toulá po nocích a střídá muže jako ponožky. Vodí si je domů a já tomu jen bezradně přihlížím!

Jsem zoufalá, strašně naštvaná a navíc se o dceru bojím. Pokoušela jsem se domluvit jí po dobrém, zkoušela jsem vše řešit po zlém. Bohužel to vypadá, že není moc a už ani síla, jak žít opět normálně.

Před dvěma lety mi zemřel manžel. Byl dlouho nemocný a jeho smrt pro nás nakonec znamenala vysvobození. Manžel byl přirozená autorita, dceru miloval a ona jeho. Navíc je dcera krásná, šikovná i chytrá a splnila tatínkovi životní sen – dostala se na medicínu. Dle závěti dceři patří polovina našeho domu i značná část financí.

Zdraví, bezpečnost, lidská důstojnost jí nic neříkají!

Je to můj život, moje zdraví a také moje polovina domu! Nic po tobě nechci, tak mě laskavě vynechej!“ řekla mi už několikrát dcera, když jsem se s ní snažila mluvit o tom, že u nás nemůže přespávat každý týden úplně jiný muž. Pominu-li morální hledisko, které dceru naprosto nezajímá, může pro ni být její extrémní přelétavost i velkým zdravotním rizikem. A co si budeme povídat, po chvilkové známosti ani nemůže tušit, koho si vede domů! Bojím se, že ji někdo nakazí nějakou ošklivou nemoci. Bojím se, že nás někdo vykrade nebo dceři ublíží. Je mi strašně nepříjemné poslouchat různé zvuky od dcery z patra a potkávat ve společné kuchyni úplně cizí muže, někdy dokonce oblečené jen do županu nebo ručníku!

Možná se živí prostitucí…

S mým trápením jsem se dlouho nedokázala nikomu svěřit, jednoduše jsem se za holku styděla. Nakonec jsem se svěřila jedné ze svých dobrých přítelkyň, která mi svým názorem na situaci doslova vyrazila dech:„Holka, nechci tě děsit, ale myslím, že to těm chlapům nedává zadarmo. Četla jsem, že si tak přivydělává hodně vysokoškolaček!“ .

Sice nemám žádný skutečný důkaz, že to tak není, ale myslím, že dcera nic takového neprovozuje! Zaprvé to z finančního hlediska nemá absolutně zapotřebí a zadruhé k nám nechodí žádní upocení „páprdové“ nebo zajištění manažeři, co potřebují povyražení, ale výhradně mladí kluci. Co mohu soudit, tak stejně staří jako dcera a většinou už od pohledu vypracovaní sportovci. Myslím, že dceru takový život jednoduše baví. Nebo si tím něco dokazuje či kompenzuje? Nevím. Odmítá na toto téma mluvit. Bohužel na mě nebere žádné ohledy. Táta byl bůh a já jsem jen vzduch!

Bojím se, že mi zlomí srdce.

Bolí mě srdce, ztratila jsem muže a ztrácím i dceru. Jsem i stále více naštvaná, nemám žádné soukromí, nevím, kdy do společné kuchyně nakráčí nějaký svalovec ve spodním prádle a vezme si z lednice mléko do kávy nebo jogurt. Dcera bydlí v horním patře domu, já v přízemí. Společný máme vchod, schodiště, velkou skvěle vybavenou kuchyň (manžel byl kuchař) a samozřejmě ještě garáž a zahradu. Dceři jsem mnohokrát navrhovala, že kuchyň přepažíme. Architektonicky by to nebylo složité. Dcera to však odmítá, nevidí žádný důvod něco měnit. Jakoby to dokonce dělala naschvál. Už jsem naprosto zoufalá. Mladíky už ani nepočítám, za minulý víkend se u dcery vystřídali dva!

Jeden z nich mi dokonce klidně řekl: „Tedy paní, jestli je ta vaše kočka po vás, tak jste musela bejt pořádná dračice!“ , potom na mě mrknul, našpulil pusu a odešel nahoru k dceři. Stála jsem v kuchyni jako opařená. Naprosto vážně uvažuji o tom, že svou polovinu domu pronajmu nebo prodám. Nevidím už jiné řešení, než útěk. Ale samozřejmě se bojím, že dceru nadobro ztratím, už mám jenom ji, a ať je to jak chce, je to moje krev, moje dítě!

(Zuzana, 59 let)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani slovy neumíte popsat, jak se těšíte domů z práce. Už tam nechcete být ani minutu. Svých problémů máte dost, a ještě se staráte o nadřízeného, který má potíže se správným rozhodováním.…

Nejčtenější články

Doporučujeme