Dejme šanci dětem

25. 10. 1999
Nadace Terezy Maxové vytvořila zajímavý projekt na Internetu s názvem "Dejme šanci dětem".

Dejme šanci dětem

Nadace Terezy Maxové vytvořila zajímavý projekt na Internetu s názvem "Dejme šanci dětem". Projekt nabízí možnost podpořit libovolnou finanční částkou kteroukoli konkrétní výchovou a vzdělávací aktivitu dětí žijících v dětských domovech České republiky. Základní vlastností projektu je jeho transparentnost. Proto má každé dítě vlastní internetovou stránku a také vlastní účet.

Jak to funguje:
Každé dítě je v projektu představeno vlastním příběhem, který popisuje, jak se dostalo do dětského domova (pěstounské péče) a další skutečnosti, které mají návštěvníky stránek blíže s dítětem seznámit. Na stránce dítěte jsou dále popsány zájmové aktivity dítěte a potřeba, jejíž uspokojení bylo ve spolupráci s ředitelem příslušného dětského domova určeno jako významné pro další rozvoj dovedností dítěte. Na stránce je dále zveřejněna částka, kterou je potřeba seznámit na uspokojení této potřeby. Částka je v mnoha případech součtem jednotlivých položek tak, aby vybavení dítěte bylo úplné. Částka je v mnoha případech součtem jednotlivých položek tak, aby vybavení dítěte bylo úplné. Každému dítěti náleží konkrétní bankovní účet, na nějž může veřejnost přispívat libovolnými příspěvky. Vždy, když se shromáždí konkrétní částka určená na podporu dítěte, Nadace Terezy Maxové zajistí úhradu faktury a poté předá dětskému domovu kompletní vybavení pro dítě.

Zajímavé na tomto projektu je absolutní transparentnost, neboň je založen na jednoduchém a osvědčeném modelu, a to konkrétní dítě - konkrétní potřeba - konkrétní příspěvek. 

Každopádně projek stojí za Vaši návštěvu. Naleznete ho na adrese www.sance.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Získejte si na svou stranu kolegy. Hovořte s nimi a navažte hlubší vztah. Nemusíte se jim ze všeho zpovídat. Díky vřelejším vztahů budete správní týmoví hráči. Nyní jste pro firmu velkým…

Nejčtenější články

Doporučujeme