Dejte očím správný rám

11. 5. 2000
Při tom všem šílení kolem líčení rtů a očí často zapomínáme na obočí. Velká chyba! Obočí dává očím ten správný rám a jeho tvar je velmi důležitý pro celkový vzhled obličeje.

Dejte očím správný rám

Při tom všem šílení kolem líčení rtů a očí často zapomínáme na obočí. Velká chyba! Obočí dává očím ten správný rám a jeho tvar je velmi důležitý pro celkový vzhled obličeje. Můžete vypadat přirozeně, uměle nebo neudržovaně a to jen díky obočí. Proto byste obočí neměla ignorovat a přehlížet. Minimálně by mělo být vyčesané. I poté, co se obléknete si obočí přejeďte prstem, hlavně nosíte-li zrovna rolák.

Ne každé obočí však vyžaduje stejnou pozornost. Některé stačí vyčesat, jiné se musí upravovat pinzetou. Pokud mají chloupky tendenci růst směrem dolů, postříkejte kartáček na obočí lakem na vlasy a poté vyčešte vzhůru. Také účes zvolte vyčesaný, získáte tak vyváženost obličeje.

Jak by mělo ideální obočí vypadat? Ten správný tvar zjistíte tzv. tužkovým testem. Vezměte jednu tužku a přiložte ji tak, aby vedla od okraje nosu přes vnější koutek oka k čelu. Tak se ukáže ideální konec obočí. Začátek obočí zjistíte tak, že tužku přiložíte k okraji nosu, směrujte ji přes vnitřní koutek oka k čelu. Oba body si poznačte. Klenutí obočí by mělo být ve dvou třetinách jeho délky. Klenba je však velice individuální. Každému obličeje sluší něco jiného. Rovnější linie obočí pasuje k obdélníkové a čtvercové tváři. Kulatý obličej vypadá zajímavěji s obočím do obloučku, protože ho zároveň opticky mírně protáhne. A jak už to bývá, oválné tváři sluší každý tvar.

Zjistila jste, že Vaše obočí nepatří mezi ty ideální? Přichází tedy na řadu jeho korekce. Připravte si bílou tužku nebo korektor v tužce, pinzetu, kostky ledu a stahující pleňovou vodu.
Před tím než začnete vůbec něco vytrhávat musíte najít ten správný tvar. Udělejte si tužkový test, vše, co přerůstá, zakryjte bílou tužkou nebo korektorem, zamaskujte i přerůstající chloupky na spodní linii obočí. Dostanete tak výsledný tvar. Při vytrhávání buďte konzervativní, mějte na paměti, že špatně vytržený chloupek dorůstá až 8 týdnů a někdy již ani nevyroste. Na poprvé nedělejte žádné radikální změny. Svůj nový vzhled získávejte postupně.

Při samotné úpravě přidržujte kůži jednou rukou a druhou chloupky vytrhávejte. Připadá-li Vám vytrhávání nesnesitelně bolestivé, přetírejte obočí kostkami ledu, které kůži zklidňují. Dalším řešením je, když si obličej předem napaříte, póry se roztáhnou a chloupky půjdou ven daleko lépe. Nakonec si obočí přetřete stahující pleňovou vodou, ta póry uzavře a předejte případné infekci. Nezapomeňte také pinzetu vydezinfikovat.

Obočí byste neměla stříhat, tak zní pravidlo. Ale každé pravidlo má své výjimky. S přibývajícím věkem mají některá obočí tendenci přerůstat do délky. V tom případě sáhněte po ostrých nůžtičkách a neposlušné chloupky zkraňte na správnou délky. I dobře udržované obočí ubere na věku.

Typy slavných žen:

 • Catherine Deneuve: "Nerada si líčím oči. Raději věnuji pozornost rtům a obočí. Tyto dva body jsou totiž nejdůležitější pro celkový vzhled obličeje. Na líčení používám tužku na obočí s kartáčkem na druhém konci. Nakreslím několik drobných čárek ve směru růstu obočí a poté je učešu směrem vzhůru. Pohled se stává jasným a oči větší."
 • Cindy Crawford: "Velice ráda nosím roláky, ale jakmile je přetáhnete přes obličej, sáhnete zároveň obočí dolů. Vždy si jej učešu směrem vzhůru. Ten správný tvar si udržuji sama pomocí pinzety. Líčení obvykle začínám právě vytrháváním přerůstajících chloupků. Během samotného líčení zarudlost opadne a já mám tak stále upravené obočí. Také si hlídávám, aby bylo vždy vyčesané směrem vzhůru. I během dne si jej upravuji, třeba jen prsty."
 • Autor: http://www.simona.cz 

  Témata článku:   

  Přečtěte si také

  Horoskopy

  Nemáte problémy s komunikací, a díky tomu si vyšlapete cestičku k lepším profesním vyhlídkám. Kolegové vám mohou při pátku jedině závidět. Nebojte se myslet na vyšší cíle, protože na ně…

  Nejčtenější články

  Doporučujeme