Dejte vlasům objem

16. 10. 2008
Dejte vlasům objem
Každý sní o nadýchaném účesu, záplavě nádherných, lesklých a zdravých vlasů. To je však majitelkám jemné hřívy moc často nestává. Ovšem při té správné péči se to může snadno a rychle změnit. Podívejte se jak ...

Jemné vlasy, vlhké počasí, padání jednotlivých vlasů, to vše se podepisuje na tvaru a celkovém objemu kštice. A přitom právě objem se tolik cení u každého. Téměř polovina žen přitom považuje své vlasy za jemné a třetina postrádá objem a hustotu.

Právě kvůli objemu většina žen navštěvuje svého kadeřníka, nechává se fénovat a tupírovat a rafinovaně stříhat s cílem dosáhnout dokonalý tvar účesu. Velký podíl na výsledku můžete mít sama, pokud se zaměříte na správnou péči, speciální výživu i skvělý styling. To vše je nyní jednodušší než kdy jindy. Již nemusíte trávit každý den hodiny před zrcadlem, nové přípravky se používají snadno a nezabere vám více než pár minutek, aniž by se krátký čas odrazil na dokonalosti výsledku.

VÝŽIVA

Velký podíl na vzhledu vlasů má nejen používaná kosmetika, ale také to, jak se stravujete. Vyvážená životospráva s dostatkem vitamínů a minerálů má lví podíl na stavu pokožky, pevnosti nehtů a zdraví kštice. V tomto vám pomohou speciální doplňky stravy zaměřené na tuto nedílnou součást vaší krásy. Innéov nyní uvádí první tabletky pro hustotu a objem vlasů, tento dietní doplněk se zaměřuje přímo na místo růstu, kde pomáhá zabraňovat vypadávání a tím zároveň zvětšuje objem.

Tabletky obsahují komplex látek vč. Taurinu, katechinů ze zeleného čaje a zinku. Aktivní aminokyselina taurin se přirozeně velmi dobře snáší s vlasovým váčkem, působí přímo v místě růstu, kde váček chrání. Zinek pomáhá při tvorbě keratinu, základní stavební látce vlasu. Katechiny ze zeleného čaje a semínek hroznů zajišťují přísun živin do vlasového váčku, kde se tvoří vlas. Působením Innéov hustota a objem vlasů se výrazně zpomaluje vypadávání vlasů, navrací se jim síla a objem, pokud užíváte 2 tabletky po dobu minimálně 3 měsíců.

PÉČE

Šikovný kadeřník dokáže sestříhat účes tak dokonale, že i ty nejjemnější vlasy získají na objemu. To ovšem samo o sobě nestačí, bez následné domácí péče se i ten nejlepší střih neobejde.

Skvělé řešení nabízí kompletní řada pro zvýšení objemu jemných vlasů amplify profesionální značky Matrix. Revoluční odlišnost účinného systému amplify tkví v jeho patentovaných technologiích. Zatímco ostatní přípravky působí většinou jen na povrchu, amplify proniká dovnitř vlasu a působí zevnitř. Objemový efekt nemizí, naopak se násobí a s každým použitím jsou vlasy plnější. Stylingové přípravky amplify navíc obsahují patentovanou Thixel Objemovou technologii. Díky aktivním podpůrným mikročásticím posiluje jednotlivá vlasová vlákna a zvedá je po celé délce.

Linie obsahuje šampón a péči pro každodenní použití, sprej pro objem od kořínků, pečující fluid pro hustotu a objem a objemový posilující sprej pro objem v délkách.

STYLING

Jemné vlasy vyžadují speciální péči a ultra-lehké přípravky pro finální úpravu. Přesně tyto potřeby měli na paměti vědci z laboratoří Redken, když vyvíjeli objemovou pěnu Body Full Carbo Bodifier. Její jedinečná textura tekutiny, co se mění v pěnu, obsahuje mj. uhlohydráty, které se postarají o objem, hustotu a tvar i té nejjemnější hřívy.

Pěna vyniká zejména vysokým obsahem aktivních složek v nejlehčí možné formě a s nulovým zatížením pro vlasy. Interbond Conditioning System a Anti-Gravity Complex, které jsou exkluzivními přísadami přípravků Redken, propůjčují dlouhotrvající plnost, vnitřní sílu a intenzivní lehkou péči. Komplex Anti-Gravity posiluje vlasové vlákno a zároveň v jednom kroku je obklopí, čímž se docílí plnost popírající přísná pravidla gravitace.

Poslední tečkou k dokonalosti je osvěžující vůně citrusů doplněná čerstvými bylinkami a květami. Pěnu naneste na ručníkem vysušené vlasy směrem od kořínků a neoplachujte.

Nejen obyčejní smrtelníci se potýkají s problémy spojenými s jemnými vlasy postrádající objem a správný tvar. Hollywoodské hvězdy jsou ještě více než kdo jiný pod pečlivým drobnohledem a proto potřebují dokonalou péči a styling svých účesů. A proto se jejich kadeřníci spoléhají jen na ty nejlepší přípravky, aby své náročné klienty dokonale uspokojili.

Přesně těmto pořadavkům odpovídá nová, superlehká pěna Vavoom od Matrix. Její dlouhotrvající účinek vás nadchne. S její pomocí vytvoříte nadýchaný účes bez slepených pramínků a zároveň vlasy ochráníte před horkem fénu.

Před použitím dobře protřepejte. Aplikujte do dlaní, rozetřete a následně aplikujte na vlhké, ručníkem vysušené vlasy. Vyfoukejte do objemu a upravte účes finálním stylingem.

Jemné vlasy a tužící gel? Do dneška jednou velké tabu. Ovšem než se objevil objemový gel volume inflator z řady tecni.art od L´Oréal Professionnel. Jedná se o první gel s pružnou fixací, která umožní dodat jemným vlasům dlouhotrvající objem a tvar.

Vysoká účinnost gelu je zajištěna patentovanou technologií Elastic Design, která obsahuje fixační anionické prvky. Ty se během aplikace gelu rovnoměrně zachycují na vlasovém vlákně a mezi jednotlivými vlasovými vlákny vytváří lehká pružná spojení. Díky tomu je možné tvarovat nejrůznější účesy, aniž by vlasy zůstaly ztuhlé, slepené či zatížené.

Gel má příjemnou lehoučkou gelovou texturu, díky které se snadno nanáší a netvoří slepené prameny. Pro běžné tvarování ho používejte v kombinaci s fénem, pro mokrý efekt jej naneste na suché vlasy.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepokoušejte se změnit lidi ve své blízkosti. Každý má svůj názor a vy dobrými postoji na život zrovna neoplýváte. Přicházíte opravdu z hloupostmi. Snad si to brzy uvědomíte, jinak si…

Nejčtenější články

Doporučujeme