Dekolt spolehlivě prozradí věk: Jak se o něj starat, aby vypadal mladistvě?

Dekolt spolehlivě prozradí věk: Jak se o něj starat, aby vypadal mladistvě?

Vrásky nejsou problémem pouze vašeho obličeje, ale postupem času se začnou objevovat i na krku a v dekoltu. Pokud chcete i nadále nosit výstřihy a ne roláky až k uším, je na čase věnovat dekoltu pozornost. Jak na to?

Správná kosmetika

Ne nadarmo se říká, že obličej končí v dekoltu. Právě tam je totiž pokožka stejně jemná jako v obličeji, a vyžaduje proto stejně důkladnou péči. Rozhodně neuděláte chybu, když na dekolt budete používat stejnou kosmetiku jako na obličej, především co se týče hydratačních krémů. Jestli ale chcete svému dekoltu věnovat opravdu stoprocentní péči, kupte si produkty, které jsou určené přímo pro tuto oblast.

Pokračování 2 / 5

Poloha ve spánku

Ráda usínáte na boku? Pak je nejvyšší čas se tomu vyhnout. Jestliže jste ve svém dekoltu zpozorovala dlouhé svislé vrásky, vezměte na vědomí, že jsou způsobené právě nesprávnou polohou ve spánku, kdy se kůže do rána pomačká. Přes den se sice zase vyrovná, ale postupem času se vrásky budou prohlubovat, až jednoho dne nezmizí. Volte proto polohu na zádech, ta je pro vaši krásu nejvhodnější.

Pokračování 3 / 5

Dopřejte si masáž

Abyste pokožku v dekoltu řádně prokrvila, poskytněte sama sobě masáž. Ideální je na to sprchování, kdy k masáži můžete využít proud vody. Nezapomeňte navíc střídat teplou a studenou, aby prokrvení a vypnutí pokožky bylo dokonalé. Navrch si pak přidejte i jemný peeling, abyste se zbavila odumřelé kůže.

Pokračování 4 / 5

Cviky na krk

Ano, i na dekolt existují cviky, které můžete provádět téměř kdekoliv. A stačí vám k tomu pouhá minuta denně! Nejlépe fungují dva osvědčené cviky. Během prvního vysouváte spodní čelist před horní, až se vám napne kůže na krku. Při druhém cviku zase opřete jazyk o spodní patro, zatlačíte a ve chvíli, kdy ucítíte, že se vám svaly na krku propínají ke klíčním kostem, budete vědět, že cvik vykonáváte správně.

Pokračování 5 / 5

Dbejte na jídelníček

I vaše stravování má na pružnost kůže v dekoltu velký vliv. Je proto důležité do svého jídelníčku zařadit hodně zeleniny, jež dodá tělu potřebné vitamíny, a také ho řádně hydratovat. Skvěle funguje neperlivá voda s citronem, která zajistí tělu dostatečnou hydrataci a zabrání vysychání pokožky.

Doporučujeme

Články odjinud