Dekorační látky jako předěl místnosti!

17. 6. 2009
Dekorační látky jako předěl místnosti!
Mnoho lidí se domnívá, že záclony a dekorační látky patří jen na okno. Většinou je tomu skutečně tak, ale v interiéru je mnohdy potřeba řešit kompromisy, které pomohou vyřešit právě jen látky.


Předěl místnosti záclonou na kolejničce
Klepněte pro větší obrázek
Pokud potřebujete opticky oddělit dva prostory tak, abyste příliš nezmenšili prostor bytu, nemáte prakticky jinou alternativu nežli použít dekorační látky. Předěl místností řešené pomocí stínění oken rozdělujeme na dvě skupiny.

  • Předěl otevřeného prostoru
  • Zakrytí dveřního otvoru


Otevřený prostor:
Nejčastější rozdělení místnosti se provádí:
Japonskými stěnami – vynecháním jednoho nebo dvou panelů lze zúžit celý prostor na malý otvor odpovídající klasickým dveřím

Klepněte pro větší obrázek

Vertikálními žaluziemi – méně vhodné pro pravidelný průchod

Klepněte pro větší obrázek


Záclonami (dekoračními látkami) – ordinace, banky, volební místnosti

Nejčastější řešení dveřního otvoru se provádí:
Provázkovou záclonou (nejvhodnější)
Klasickou záclonou
Roletou (místa s nižší frekvencí pohybu)

Pokud řešíte předělení místnosti, nebo zakrytí dveřního otvoru, je důležité dopředu odhadnout, jak systém ukotvit. Předěl místnosti je totiž většinou možné kotvit jen do stropu a v takovém případě může být dekorace příliš „nepřehlédnutelná“ a proto je vhodné správně určit její druh a barevnost. Většinou lze doporučit návštěvu odborníků.

Upozornění:
Předěl místnosti za pomocí stínění v žádném případě neřeší akustické problémy. Problémy s akustikou je nutné řešit v době stavby!

Zdroj a foto: www.Zaclona.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše vás obdarovává zvýšenou šancí na úžasné milostné prožitky. Moudrý Merkur je jejím spojencem a nabíjí vás bystrým intelektem s oslnivou výmluvností. Vaše tvůrčí schopnosti jsou na…

Nejčtenější články

Články odjinud