Den před 80. narozeninami zemřel populární herec Radek Brzobohatý

12. 9. 2012
Den před 80. narozeninami zemřel populární herec Radek Brzobohatý
Dnes náhle zemřel jeden z nejslavnějších českých herců Radoslav Brzobohatý. Zítra by oslavil významné životní jubileum. Smutnou zprávu potvrdil jeho syn Ondřej.

Představitel mnoha významných rolí československého filmu se narodil 13. září 1932 v obci Vrútky poblíž Žiliny. S divadlem začínal jako ochotník ve městech Krnov a Valašské Meziříčí. Po dokončení pražské DAMU nastoupil do Městského divadla v Kolíně. Odtud jeho cesta vedla do severočeského Mostu a do mnoha jiných českých i moravských měst, až v roce 1962 definitivně zakotvil v Praze.

Během své bohaté herecké kariéry ztvárnil mnoho významných filmových i divadelních rolí. Za všechny jmenujme Atentát, Ucho, Všichni dobří rodáci, Sněženky a machři, Pěnička a paraplíčko či F. L. Věk.

Byl potřetí ženatý a zůstaly po něm dvě děti. Se svou první ženou, Jarmilou Kolářovou, měl dceru Radanu a se svou třetí ženou, Hanou Gregorovou, syna Ondřeje. Jeho druhou manželkou byla populární herečka Jiřina Bohdalová, která si s ním zahrála ve vynikajícím filmu Ucho.

Společně se ženou Hanou založil v roce 2004 vlastní soukromou divadelní společnost Divadlo Radka Brzobohatého.

Naposledy se objevil ve filmu Vrásky z lásky po boku Jiřiny Bohdalové. Letos na jaře byl v televizní anketě TýTý uveden do Dvorany slávy.

Radek Brzobohatý s manželkou, herečkou Hanou Gregorovou a potomky Rolou a Ondřejem.

V pražském Divadle na Vinohradech byl 14. dubna 2012 Radoslav Brzobohatý uveden do Dvorany slávy.

Foto: Profimedia.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Hned ráno se budete cítit naprosto skvěle a dobrá nálada bude pokračovat až do pozdějších hodin. V práci na sebe upozorníte pílí a svědomitostí. Do placu přidáte i smysluplné nápady.…

Nejčtenější články

Doporučujeme