Den vzniku Československa: Znáte kuriózní české rekordy? Mléčný zub v 62 letech i nejstarší pudl! | Foto: iStock

Foto: iStock

Den vzniku Československa: Znáte kuriózní české rekordy? Mléčný zub v 62 letech i nejstarší pudl!

K 28. říjnu 2023 se datuje 105. výročí vzniku samostatného Československa, což si zaslouží oslavu. Jméno naší země si za víc než století udělalo ve světě nejrůznější vizitky, pojďme proto vážnost státního svátku trochu odlehčit. Znáte nejkurióznější české rekordy a akce?

Tři kila hrachovky za dvě minuty

Zatímco mnozí z nás by hrachové kaše nezkonzumovali ani lžičku zejména kvůli neblahým vzpomínkám na školní jídelnu, nejslavnější český „rychlojedlík“ Kamil Hamerský spořádal během rychlostního pojídání hrachové kaše tři kilogramy tradiční „hrachovky“ za dvě minuty a deset vteřin.

Co provázelo vznik Československa? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Největší věkový rozdíl mezi manželi je 39 let!

Míla a Zdislav Chalupovi jsou podle Agentury manželským párem s dosud největším evidovaným věkovým rozdílem v Čechách. Míla, která si čtyřiašedesátiletého havíře Zdislava brala ve svých čtyřiadvaceti letech, by klidně mohla být jeho vnučkou. Trochu netradiční pár se dočkal prvního potomka brzy po svatbě, druhý se jim pak narodil, když bylo Zdislavovi jednasedmdesát let! Letos Zdislav po boku své paní oslavil 101 let!

Pokračování 3 / 5

S dětským zoubkem do důchodu

Další neotřelý český rekord drží paní Marie Kostrhůnová, která měla ještě ve věku 62 let mléčný zub, v tomto případě tedy spíše zoubek – trojku vlevo nahoře. Pravost „mlíčňáku“ potvrdil rentgenovým snímkem stomatolog. První dětské zuby vypadávají obvykle od šesti zhruba do dvanácti až třinácti let věku. Poslední opouštějí čelist zpravidla stoličky – paní Kostrhůnová je tedy opravdová rekordmanka!

Pokračování 4 / 5

Nejstarší pudlík a „boloňák“

Charlie je trpasličí pudl, který se letos na jaře dožil neuvěřitelných devatenácti let, aktuálně je nejstarším trpasličím pudlem v ČR. Charlie své narozeniny oslavil údajně v dobré kondici i náladě. Gratulace bohužel neslyšel, sluch už mu neslouží. Pudlík Charlie nesnáší koupání a miluje lenošení. Pěkné devatenáctky se dožil i další Charlie, v tomto případě ale nejde o pudla, ale o nejstaršího boloňského psíka.

Pokračování 5 / 5

Nejdéle nezdravící recepční

Společnost Viagem zaměstnávala ve svém pražském sídle celých jednašedesát dní slečnu recepční, která během výkonu práce ani jednou nepozdravila příchozí či odchozí. Přes veškeré snahy společnosti se bohužel slečnu nepodařilo motivovat k tomu, aby otevřela ústa k pozdravu!

 

Doporučujeme

Články odjinud