DENISA (45): Ukončila jsem vztah kvůli hroznému jménu

10. 7. 2021
Foto: iStock
DENISA (45): Ukončila jsem vztah kvůli hroznému jménu | Foto: iStock
Se svým prvním přítelem se Denisa rozešla kvůli jeho velmi nevšednímu jménu. Život má však velký smyl pro humor, a tak si Denisa za několik let musela projít podobnou situací ještě jednou.

Potkali jsme se na nejbáječnější brigádě, kterou jsem kdy měla. Byl můj první. Oba jsme celé léto pracovali v jednom malebném autokempu, kde jsme dělali „holky pro všechno“ – myli jsme toalety, sekaly trávu i grilovali v kiosku párky. Jemu bylo dvacet a mě o tři roky méně.

Šíleně jsem se do něj zamilovala. Byl pochopitelně krásný, chytrý, urostlý, s uhrančivýma černýma očima a kytarou, na níž to neuvěřitelně válel. Všichni mu říkali „Doši“, což dle mého znělo nesmírně exoticky. 

Co to je láska na první pohled? Podívejte se na video:

Doši byl má první velká láska, bohužel měl dvě zásadní nevýhody. Jedna se týkala praktické stránky vztahu; bydlel ve vsi u kempu a já byla ze 150 km vzdálené Prahy, druhou nevýhodou, o níž jsem celé dva měsíce neměla tušení, bylo jeho naprosto příšerné jméno.

Můžete v sedmnácti chodit s někým, kdo se jmenuje Chrudoš Šourek? Zajímavé bylo, že ač své jméno Chrudoš rozhodně nesděloval na potkání a nechal si od všech říkat přezdívkou, byl na své jméno pravděpodobně zvláštním způsobem hrdý.  

Když jsme s kamarádkou, s níž jsem na brigádě byla, náhodou zjistily, jak se mladý pan Šourek jmenuje, a trochu jsme vtipkovaly, byl oheň na střeše. Zatímco jsme se my, odrostlé pubošky, smály jako protržené, Chrudoš mohl puknout vzteky a naše báječná letní láska odešla spolu s létem. Až mnohem, mnohem později jsem se náhodou dověděla, že si Doši nakonec změnil jméno a po svatbě si vzal příjmení své ženy.

Se svým manželem jsem se shodou náhod seznámila také v létě a také v kempu. Avšak už ne jako jeho personál. I tento vztah jsem málem ukončila ještě dříve, než skutečně začal, z podobného důvodu, jako vyhasl vztah s Chrudošem.

S kamarády jsme jeli na týden do Dolomitů, shodou okolností byla ve stejném kempu ještě jedna česká skupina, velmi sympatická skupina. Už první večer jsme proti sobě hráli volejbal. Praha proti Brnu! Mého budoucího muže nešlo přehlédnou a přeslechnout. Měl dva metry, byl hezký, vtipný, prostě „aaach“.

Jenže všichni tomu víc než dvoumetrovému kolosu říkali „Bohoušku“! Asi to mělo být legrační. Trochu jsem doufala, že jde jen o jakousi infantilní přezdívku a ten pěkný kluk se jmenuje jinak. Bohužel, byl to Bohouš, a navíc ne „Novák“ či „Dvořák“.

Když mi podával ruku, potutelně se usmíval a pak ze svých dvou metrů zaburácel: „Bohoušek Jebavý, jméno mé.“ Mí kamarádi se smáli a mladý pán Jebavý se bavil taktéž, jen já byla za suchara. Smála bych se asi taky, kdyby se mi ten kluk tolik nelíbil.

Jenže už mi nebylo sedmnáct, ale o osm víc, a tak mě jméno nakonec neodradilo. A dobře jsem udělala! Manžel je už dvacet let pohodový, hodný a vyrovnaný chlap.

Jen když k nám do práce nastoupil nový kolega a já manželovi takřka zlomená v pase smíchy řekla, že se onen muž jmenuje Kašpar Vejplach, tak zvážněl (což pochopitelně hrál) a řekl, že si na toho muže musí dát pozor, neb se o mně už nějakou dobu ví, že mám slabost pro muže s divnými jmény.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Letní počasí vás vybízí k aktivnímu způsobu využití volného času. Jenže vy jste unavení a nemáte sílu na dlouhou cyklo vyjížďku a náročnou túru. To vůbec nevadí! Běžte jen na procházku,…