Dermatolog by to neudělal, ale vy ano: Chyby, kterými škodíte pleti

Dermatolog by to neudělal, ale vy ano: Chyby, kterými škodíte pleti

Často své pleti škodíte, aniž byste o tom věděla. Na vině mohou být například klamavé reklamy, které vám slibují účinky produktu, který nakonec vlastně vůbec nefunguje. Co by si váš dermatolog přál, abyste nedělala?

Make-up bez podkladového krému

Make-up sám o sobě pleti neubližuje, naopak ji chrání před škodlivým UV zářením. Ale pleť by měla dostávat i živiny, ale ty v make-upu nenajdete, proto je vždy nutné použít denní krém a teprve potom make-up.

Pokračování 2 / 4

Hydratační krém s kolagenem

Když si kupujete pleťový krém, určitě koukáte na jeho složení. Někteří výrobci ale přidávají do krémů látky, které sice pleti neškodí, ale ani jí nepomohou. Výsledkem je drahý krém s minimálním účinkem. Příkladem jsou třeba krémy s kolagenem. „Molekula kolagenu je příliš velká, než aby pronikla do kůže, takže do pleti se nic nedostane. Jen vyhodíte víc peněz za obyčejný hydratační krém," říká lékař S. Manjula Jegasothy, generální ředitel a zakladatel institutu Miami Skin.

Pokračování 3 / 4

Obrušovací kúry

Mechanické čištění pleti pomocí malých částeček je příliš drsné pro pleť na obličeji. Může vést k trvalému poškození kožní bariéry a zjizvení tváře. Místo toho je lepší čistit obličej obyčejným neparfémovaným mýdlem a žínkou s vlažnou vodou. Základem je mít při čištění obličeje umyté ruce, aby se do pleti nezanesly zánět a bakterie.

Pokračování 4 / 4

Napařování

Spousta žen se snaží vyčistit si pleť podomácku pomocí napařování, které roztáhne póry. To je sice pravda, ale také kůži dráždí a může vést až k popraskaným žilkám. Pomocí vymačkávání se sice zbavíte části nečistot, zbytek ale zatlačíte ještě hlouběji, což povede k dalším zánětům a také k pigmentovým skvrnám a jizvám. Svěřte se proto raději jednou za čas do rukou profesionální kosmetičce.

Doporučujeme

Články odjinud