Desatero make-up trendů na letošní sezónu

17. 5. 2016
Je čas nastavit tvář nejen slunečním paprskům, ale také novým make-up trendům. Vybrali jsme pro vás 10 tipů na líčení, které byste měla vyzkoušet.

Zářivá pleť

Pokožka bez jediné chybičky, to je základ každého líčení. Dokonce už nic víc ani nepotřebujete, protože jaro 2016 patří zářivému nude make-upu. Postačí vám k tomu make-up, rozjasňovač a také konturovací stín, díky nimž si vytvarujete obličej k dokonalosti.

Sladká pusa

Červená rtěnka je klasikou a trendy je v každém ročním období. Není tedy divu, že se bez ní neobejde ani letošní jaro. Červeným číslem jedna bude sytý matný odstín červených jablek, který sluší ženám všech věkových kategorií. Nepůsobí vulgárně, ale naopak velmi svěže a elegantně. A aby rtěnka měla opravdu matný povrch a vydržela co nejdéle, zkuste ji po nanesení jemně přepudrovat transparentním pudrem.

Modré stíny

Blankytně modré stíny nosila jako své první líčení inspirované panenkou Barbie, snad každá z nás. Zřejmě je pak většina žen zavrhla, ale věřte, že je čas je znovu oprášit. Nosit se budou jemné šedo-modré odstíny, námořnické tóny i barvy moře a je jen na vás, jak intenzivní líčení zvolíte. Nás baví modré stíny nanesené na dolních víčkách.

Jemný bronz

Ještě než se stihnete opravdu opálit, pořiďte si instantní bronz. Dopomohou vám k němu bronzery a rozjasňovače, které nanášejte na lícní kosti, bradu, čelo a také do vnitřních koutků očí. Tip vizážistů, je použít přes bronzer ještě obyčejnou vazelínu, pro fresh lesklý vzhled.

Romantická růžová

Odstíny růžové a broskvové letos nepatří na rty a na tváře, ale na oční víčka. V kombinaci s hnědou řasenkou, dokonale sjednocenou pletí a jemným leskem na rtech, bude působit dívčím dojmem. Jen pozor, na příliš růžové odstíny, oči by pak mohly vypadat uplakaně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Flirtování s flitry

Tuto sezónu nepatří flitry na diskotéky a party, ale do denního líčení. Nebojte se jimi doslova posypat oči, lícní kosti a naneste je i na nehty. Třpytu není nikdy dost.

Temné rty

Trend rtů zabarvených do temných odstínů švestek, borůvek a červeného vína přecházející až do gothic černé, není pro každou ženu. Odhodláte-li se k nim, nebudete litovat. Nic víc totiž už potřebovat nebudete, jen perfektně sjednocenou pleť a odvážnou rtěnku.

Nalinkováno

Oční linky se budou nosit pořád, jenže letos mají něco navíc. Jedním z hlavních trendů jsou totiž barevné linky na spodním víčku. A čím bude barva výraznější a bláznivější, tím lépe. Za nás, vypadají skvěle pastelově růžová nebo žloutkově žlutá.

Jako panenka

Ještě nikdy nebyla řasenka tak důležitá, jako právě letos. Vzhled mrkací panenky je působivý, roztomilý a přitom hravý. Nosí se maxi řasy na horním i dolním víčku, ale také nalíčený jen střed nahoře i dole nebo si řasenku naneste jen do vnějších koutků oka a protáhněte si tak jejich tvar do sexy kočičích.

Obočí v hlavní roli

Už dávno se nenosí tenké čárky místo obočí, naopak, oblouky nabývají čím dál tím více na intenzitě. Nejste-li majitelkou mohutného obočí, budete potřebovat stíny a tužky, jež je doladí k intenzitě. Ale pozor, nikdy nepoužívejte líčidla o více jak jeden tón tmavší, než je vaše přirozená barva. Nepůsobilo by to přirozeně a ani pěkně.

Michaela Čentešová

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nová známost vám připadá úžasná a moc si jí vážíte. Z minulého rozchodu jste si vzali ponaučení, a proto nebudete dělat stejné chyby. Sklony k majetnictví a žárlivosti necháte spát. Díky…