Děsí vás panika kolem koronaviru? 7 dobrých zpráv, které vám zlepší náladu

13. 3. 2020
Děsí vás panika kolem koronaviru? 7 dobrých zpráv, které vám zlepší náladu
Ještě před pár dny si mnoho lidí na téma koronavirus dělalo legraci a doporučení, jak předejít nákaze, bralo na lehkou váhu. Situace je ale čím dál vážnější, a tak panika proniká už i k těm nejotrlejším. Nikdo by však neměl zapomínat, že existuje svět i mimo koronavirus. Pojďte se na chvíli zbavit strachu a zaradovat se nad dobrými zprávami, které COVID-2019 upozadil!

Dva vyléčení pacienti s virem HIV

První pacient s virem HIV byl diagnostikován v roce 1966 a od té doby se lékaři a vědci na celém světě marně snaží najít lék, který by tuto smrtelnou nemoc vyléčil. Nyní se však zdá, že přece jen svitla naděje. Už druhý pacient ukončil v Londýně antiretrovirální léčbu před více než třiceti měsíci a jeho testy na přítomnost HIV jsou nyní negativní. Podle lékařů je za vyléčením transplantace kostní dřeně, kterou čtyřicetiletý muž podstoupil kvůli rakovině. Dárce kmenových buněk, které mu byly transplantovány, měl neobvyklou genetickou mutaci, díky níž jsou nositelé imunní vůči viru HIV. Stejným způsobem se před několika lety vyléčil i americký pacient v Berlíně.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední den týdne proběhne zvláštně. Pokud se neudobříte s jedním členem rodiny, budete smutní. O lepší náladu se postarají děti, zahradničení, výlet s kamarády či projížďka jarní…

Nejčtenější články

Doporučujeme