Děsí vás pátek třináctého? Zbavte se strachu pomocí rituálu kartářky Helen Stanků!

Děsí vás pátek třináctého? Zbavte se strachu pomocí rituálu kartářky Helen Stanků!

Už zítra nastane říjnový pátek třináctého. Mnoho z nás přejde tento den bez povšimnutí, v řadě lidí ale vyvolává strach a úzkost z očekávání něčeho špatného. Pátek třináctého se zkrátka bere jako smolný den. Aby tomu tak nebylo, můžete vyzkoušet rituál kartářky Helen Stanků!

Pátek třináctého, den spojený s neblahými událostmi a pověrami, má v mnoha kulturách pověstné špatné jméno. Pro některé lidi představuje pátek třináctého zvláštní den plný negativních energií a neštěstí. Tato pověra ovlivňuje chování mnoha jednotlivců, ať už jde o zvýšenou opatrnost, nebo dokonce odmítání podnikat jakékoli důležité kroky během tohoto dne.

Původ této pověry lze hledat v historii. Jedno z možných vysvětlení je spojené s křesťanskou tradicí, kde byl pátek dnem, kdy byl ukřižován Ježíš Kristus, a třináct s počtem hostů při poslední večeři, kde byl i zrádce Jidáš. Tato spojitost pátku a čísla třináct byla v mnoha kulturách vnímána jako symbol neštěstí a tragédie.

Existují dokonce lidé, v nichž pátek třináctého budí takovou hrůzu, že si vypěstovali fóbii zvanou paraskevidekatriaphobia. Tito lidé skutečně věří, že tento den nosí smůlu, a tak logicky sami smůlu přitahují. Pokud patříte mezi ně, nezoufejte.

Co udělat pro to, abyste změnila smůlu ve štěstí? Můžete použít rituál. Pátky jsou totiž zasvěceny vesměs bohyním Freje, Venuši či Afroditě, které vám mohou pomoci. Zbavit se musíte především třináctky, která evokuje smůlu. Vyzkoušejte proto rituál podle Helen Stanků a zbavte se strachu z pátku třináctého nadobro!

Doporučujeme

Články odjinud