Děti vypustily tisíce balónků

26. 10. 2001
Děti vypustily tisíce balónků
V šesti městech České republiky vzlétlo včera ve stejný okamžik k nebi 6 tisíc balónků. Postaraly se o to tisíce dětí, které napsaly nebo nakreslily vzkaz a balónkovou poštou ho poslaly neznámým kamarádům.

Děti vypustily tisíce balónků

V šesti městech České republiky vzlétlo včera ve stejný oka mžik k nebi 6 tisíc balónků. Postaraly se o to tisíce dětí, které napsaly nebo nakreslily vzkaz a balónkovou poštou ho poslaly neznámým kamarádům. Den létajících psaníček uspořádala Nadace Archa Chantal, která se už od roku 1993 věnuje humanizaci dětských oddělení v nemocnicích. Příležitost využít speciální balónkové pošty dnes dostaly také děti ve FN Motol v Praze, v Městské nemocnici v Ostravě a Fakultní nemocnici v Brně, kterým nadace balónky až na oddělení dopravila.

"Děti, které pošlou vzkaz neznámým kamarádům, nemyslí jen na sebe," řekla Chantal Poullain-Polívková, zakladatelka Nadace Archa Chantal. "A o to jde, naučit je myslet i na druhé a pomáhat těm, kteří to potřebují. S dospělými můžeme o tom, že šedá nemocnice psychice ani léčbě nepřidá, komunikovat běžným způsobem. Pro děti jsme si vymysleli balónkovou poštu," dodala Chantal Poullain.

Do dnešního dne Nadace Archa Chantal za podpory sponzorů humanizovala, tedy upravila a vyzdobila barvami, obrázky a hračkami, dvanáct dětských oddělení v nemocnicích celé České republiky. Společně se svým novým partnerem společností Balírny Douwe Egberts připravuje úpravy dalších tří oddělení: dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně, oddělení větších dětí Městské nemocnice v Ostravě a lůžkovou část dětské neurologie Thomayerovy nemocnice v Praze.
Na tyto projekty vynaloží prostředky ve výši přesahující deset miliónů korun.

Společnost Douwe Egberts už Nadaci Archa Chantal přispěla jednorázovým darem, další prostředky věnuje z prodeje kávy. Činnost nadace tak mohou koupí kávy přímo podpořit i spotřebitelé. Na konto nadace bude připsáno osm korun z každého kila kávy prodaného mezi 15. říjnem a 15. prosincem tohoto roku. Celková částka podle očekávání převýší pět milionů korun.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Kolegové se diví, že jste nevrlí a sklíčení. Vždyť plníte svou práci stále dobře, jen pomaleji. Radí vám, ať se tolik nestresujete. Mají pravdu. Zvýšený stres má na svědomí nevhodné…

Nejčtenější články

Doporučujeme