Děti zkoušejí jedy Harryho Pottera

13. 5. 2002
Děti zkoušejí jedy Harryho Pottera
Fanoušků Harryho Pottera jsou po celém světě desítky miliónů. Jen ti z dalekého Ruska se však snaží mladého čaroděje napodobit se vším všudy. Novosibirští mladíci podávali mladším kamarádům dávky jedu v domnění, že se stanou pravými čaroději.

Děti zkoušejí jedy Harryho Pottera

Fanoušků Harryho Pottera jsou po celém světě desítky miliónů. Jen ti z dalekého Ruska se však snaží mladého čaroděje napodobit se vším všudy. Novosibirští mladíci podávali mladším kamarádům dávky jedu v domnění, že se stanou pravými čaroději. Následkem otravy bylo hospitalizováno dvacet tři dětí.

Reálně působící příběh o nadpřirozeném světě kouzel a magie se tak ve skutečném světě dětí proměnil ve smrtelné nebezpečí.
Několik sibiřských výrostků se vloupalo v místní škole do chemické laboratoře a ukradlo síran měďnatý. Z něho si žáci vyráběli jakési imatrikulační nápoje do světa čár a kouzel.
Policie zadržela hochy kvůli podezření z úmyslné snahy otrávit třiadvacet spolužáků. „Během jednoho dne nám volalo několik zděšených rodičů, jejichž děti jevily známky otravy. Spojili jsme se s nemocnicí a několika svědky incidentu, a pak okamžitě zahájili rozsáhlé vyšetřování,“ uvedla k případu mluvčí místní policie.
Novosibirská nemocnice se třiadvaceti naivních přiotrávených dětí ujala a díky okamžitému zásahu lékařů je dokázala dostat mimo nebezpečí. Policie přesto zahájila trestní stíhání a obvinila vedení školy z nedostatečného zabezpečení jedovatých látek.
Nedávno dorazil do Moskvy čtvrtý knižní díl slavného románu s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár. Zajistil tím autorce Rowlingové nejen značný zisk, ale v Rusku rozpoutal další vlnu Pottermánie.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Ruku v ruce jde s vámi úspěch, který k vám znenadání přišel díky píli a trpělivosti. Vaše sebevědomí je ve výšinách, ale vy si přitom na nic nehrajete. Máte mimořádné estetické cítění,…

Nejčtenější články

Doporučujeme