Dětské oddělení ostravské nemocnice dostalo nový kabát

20. 6. 2001
Dětské oddělení ostravské nemocnice dostalo nový kabát
Nadace Archa Chantal 19.6. 2001 otevřela nově rekonstruovanou příjmovou část dětského oddělení Městské nemocnice v Ostravě.

Dětské oddělení ostravské nemocnice dostalo nový kabát

Nadace Archa Chantal 19.6. 2001 otevřela nově rekonstruovanou příjmovou část dětského oddělení Městské nemocnice v Ostravě. Herbalife International Family Foundation, generální sponzor celého projektu, darovala nadaci Archa Chantal 35 000 dolarů jako svůj příspěvek na podporu dětí v České republice.

Autoři projektu nazvaného "PARK", ing. Ivana Horáková a ing. arch. Vojtěch Vašek, navrhli veselé prostředí, blízké dětské fantazii. Před rekonstrukcí působilo toto oddělení se studenými chodbami, zastaralým nefunkčním sociálním zařízením, čekárnou s ordinací a nevyužitou velkou halu nehostinně. Provedeny byly především změny barev interiéru, vyměněny všechny podlahy a také osvětlení, dále byly prostory nově zařízeny a vybaveny hračkami pro dětské pacienty. V Parku se objevují lavičky, rybník, altánek, fontána, spousta zeleně a zvířátek. Děti se mohou procházet po cestičkách, hrát na prolézačkách a také si zatelefonovat z telefonní budky, když se jim bude stýskat.

Samantha Faulkner, prezidentka nadace Herbalife Family Foundation, dnes řekla: "Jsem potěšena, že tu jménem naší nadace mohu být a vyjádřit, jak moc nás všechny spolupráce s nadací Archa Chantal na tak významném projektu těší a jak jsme na ni pyšni. Ráda bych nadaci Archa Chantal popřála hodně dalších úspěchů. Všichni doufáme, že tato nádherná změna, která byla provedena tady v Ostravě, zlepší životní podmínky dětem, jejichž zdravotní stav vyžaduje hospitalizaci."

Nadace Archa Chantal, jejíž prezidentkou je paní Chantal Poullain-Polívková, byla založena v roce 1993 s posláním humanizace zdravotnických zařízení a léčeben pro děti, které zapomenou na svoji nemoc v příjemném prostředí nově vybaveného nemocničního oddělení. Nadace Archa Chantal Foundation již zkrášlila několik dětských oddělení nemocnic po celé České republice. O aktivitách nadace se dozvíte více zde.

Herbalife International Family Foundation velice zaujala práce nadace Archa Chantal
a tyto dvě organizace nalezly společnou řeč v podpoře dětí a dohodly se na společné dlouhodobé spolupráci. První projekt založený na této dohodě se jmenuje "Plnou parou vpřed" a byl otevřen na psychiatrické klinice Fakultní nemocnice v Brně - Bohunicích minulý měsíc. Obě nadace doufají v pokračující spolupráci na dalších projektech pomáhajících dětem v České republice.

Mark Hughes, zakladatel společnosti Herbalife International, založil nadaci Herbalife Family Foundation v roce 1994 jako neziskovou organizaci na pomoc dětem a rodinám. O několik let později se Herbalife International Family Foundation zasloužila o rozšíření činnosti do doslova každého koutu světa. Nadace každoročně podporuje programy zajišňující jídlo, přístřeší, oblečení, vzdělání a mnoho dalšího dětem ve více než dvaceti zemích světa, v nichž podporuje přes třicet charitativních organizací (například Casa Herbalife v Brazílii, SOS dětské vesničky v Indii, Fond na ochranu dětí v Koreji atd.).

Zdroj: Petra Rolečková

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud jste vyrazili na služební cestu, všechno dopadne velmi dobře. Vrátíte se s výrazným úspěchem, a poté přijdou odměna i pochvala. Na domácí půdě vás partner znepokojuje a vám se ho…

Nejčtenější články

Doporučujeme