Dezerty do skleničky: Čokoládová pěna, suflé i limetkový krém

Dezerty do skleničky: Čokoládová pěna, suflé i limetkový krém

Minidezerty do skla dokáží zachránit nejednu nečekanou návštěvu. Vyzkoušejte našich pět osvědčených receptů.

Pěna s polevou z hořké čokolády

Pěna s polevou z hořké čokolády je doslova hříchem ve skleničce. Vypadá tak dokonale, že ji můžete směle nabídnout i vybíravým labužnickým estétům. Abyste docílili barevných přechodů, použijte jak mléčnou, tak i hořkou čokoládu.

Recept na Pěnu s polevou z hořké čokolády najdete ZDE

Umíte koupit kvalitní čokoládu? Musí mít 60 až 80 % kakaa

Limetkový krém

Limetka se skvěle hodí do lehkých dezertů. Je totiž mnohem méně kyselá než citron a má výraznější citrusové aroma. V limetkovém krému najdete i limetkový džus – pokud nechcete používat kupovaný, vymačkejte šťávu z 6 zralých limetek.

Recept na Limetkový krém najdete ZDE

Suflé s piniovými oříšky

Co může být lepší sladkou tečkou než suflé plné čokolády rozpouštějící se na jazyku? Tento skvělý dezert nikdy nezklame, při jeho přípravě ale nezapomeňte na citlivé zacházení při míchání bílků. Jedině tak suflé s piniovými oříšky dobře vyběhne.

Recept na Suflé s piniovými oříšky najdete ZDE

Puding s chia semínky a pomerančem

Chia puding je báječná zdravá snídaně, ale bez pochyby ho můžete podávat i jako dezert. Získal si oblibu především díky tomu, jak rychle je hotový, pokud mu ale dáte čas a necháte ho odležet v lednici, chutná ještě lépe. Puding s chia semínky podávejte s pomerančem, ale ovocné fantazii se meze nekladou. Puding bude skvělý i s borůvkami nebo jablky.

Recept na Puding s chia semínky a pomerančem najdete ZDE

Chia semínka: Jaké mají účinky na zdraví?

Ovocné želé s mascarpone

Ovocné želé s mascarpone se spoustou ovoce je takové malé, ale přitom hrozně snadné mistrovské dílo, které potěší už jen na oko. Nejlépe chutná dobře vychlazené a ozdobené čerstvým ovocem. Použijte čerstvé jahody nebo maliny.

Recept na Ovocné želé s mascarpone najdete ZDE

Tipy na další nepečené dezerty najdete zde.

Doporučujeme

Články odjinud