Diana (44): Vzala bych ho zpět, ale děti jsou proti

7. 10. 2015
Diana (44): Vzala bych ho zpět, ale děti jsou proti
Míša se ocitla v nezáviděníhodné situaci a má před sebou nelehkou volbu. Komu vyhovět? Svému srdci, nebo dcerám, které na rozdíl od ní nechtějí svého otce zpět?

Už je to bezmála tři roky, co jsem rozvedená. Předrozvodový scénář byl až trapně obvyklý. Do manželovy firmy nastoupila mladá a atraktivní dámička po škole a rozhodla se udělat rychlou „kariéru“. Holčina byla opravdu šikovná a netroškařila, a tak během dvou měsíců klofla rovnou majitele. A tím byl bohužel můj muž! Samozřejmě, že nebyl pouhou ubohou obětí – naopak byl aktivní a snaživý! I přesto jsem si cenila toho, že se mnou jednal na rovinu, a ušetřil mě trapného lhaní, které zažilo mnoho mých kamarádek. Jednoduše mi oznámil, že se zamiloval, že „potkal svůj osud“ – ano, to opravdu řekl dospělý, jinak velmi racionálně uvažující chlap – a prý se chce rozvést. Nepopírám, že jsem byla v šoku, že jsem neplakala (v noci do polštáře) a nesezobla pár lexaurinů, ale i tak jsem se snažila vše řešit racionálně. Ostatně hysterie a zoufalství by mi nepomohly. I díky tomu byl rozvod rychlý a manžel velmi vstřícný. Zůstal mi dům, auto a značná část úspor. Holkám tehdy bylo 11 a 13.

Dcery tvrdily, že otce i novou přítelkyni nenávidí

První půlrok po rozvodu byl těžký. Ne materiálně, ale moc se nám stýskalo. Než manžel „potkal svůj osud“, žili jsme docela spokojený rodinný život. Jezdili jsme společně hodně na hory, k moři, na kola, na výlety – a najednou, ze dne na den, při tom všem chyběl táta. I přestože holky podle mého po tátovi ve skutečnosti moc toužily, aniž jsem je v tom jakkoliv podporovala, odmítaly k němu jezdit. Tvrdily, že otce i novou přítelkyni nenávidí. Ostatně i ona prý nesnáší je – myslím, že na ně skutečně žárlila. Vlastně mi to tehdy potvrdil i bývalý manžel, který se snažil vše řešit tak, že když u něj byly na víkend holky, jela přítelkyně za rodiči.

Uběhl nejtěžší rok v mém životě a vše se doma pomalu uklidňovalo. Mladší dcera se dostala na výborné gymnázium, kde byla moc spokojená a starší se zamilovala do plážového volejbalu. I přes jejich nelehký věk mi holky dělaly ohromnou radost, byly neuvěřitelně rozumné, zvlášť ta starší. Někdy jsem se až divila, kde se v ní tak rozumné názory berou. Jediné, co se neměnilo, bylo to, že holky vytrvale odmítaly navštěvovat otce, kterému neodpustily, že od nás odešel. I bývalý manžel rychle pochopil, že je to jejich rozhodnutí, že je nijak „neočkuji“, jak tvrdila jeho přítelkyně.

Do stejné řeky dvakrát nevstoupíš…

Dva roky po rozvodu měl bývalý manžel lehkou srdeční příhodu. Vzhledem k tomu, že pracuji v nemocnici, kde byl hospitalizován, jsem za ním zaskočila. Byl viditelně dojatý, povídali jsme si o dcerách, o firmě a hlavně vzpomínali. Přišla jsem pak i další dny, a byla jsem kupodivu jediná. Potom, co manžela propustili z nemocnice, jsme si pravidelně volali a později se začali opět vídat. Zašli jsme na večeři, do divadla, na výstavu…

Měsíc po propuštění se manžel rozešel s přítelkyní a požádal mě, zda bych to s ním nechtěla opět zkusit.„Ne. Tedy ne hned. Vlastně nevím. Uvidíme. Jo! “ vypadla ze mě směsice emocí. Nakonec jsme se dohodli, že spolu budeme jednoduše zpočátku jen chodit a uvidí se. A vidělo se! Oba jsme moc chtěli být zase spolu, znovu být rodina – ale bohužel do stejné řeky dvakrát nevstoupíš. Ani manžel, ani já jsme nepočítali s tím, že naše holky budou tak zásadně proti. „Mami, ty ses snad zbláznila! On ti zahne, ze dne na den nás opustí, ztrapní, nutí nás přátelit se s nějakou nafoukanou káčou a my máme jásat, že se vrátí zpátky? Ani já, ani ségra ho zpět nechceme! Nám je bez něj dobře!“

A co teď?! Když jsem se rozvedla, byly holky tak úžasné, tak neuvěřitelně dospěle všechno zvládly, a nyní po nich mám chtít, aby znova řešily cosi, za co vůbec nemohou? Nevím, co mám dělat; na jednu stranu bych si moc přála žít s manželem, usínat i budit se vedle něho, trávit s ním večery i víkendy – ale můžu tohle všechno chtít i od našich holek? Bojím se, že ne. Je to tak těžké!

(Diana, 44 let)

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Minulý týden byl pro vás obtížný a tento nebude o nic lepší. Nejvíce to pocítíte v pracovní sféře. Nadřízený na vás tlačí a vy jste z toho rozhození. Hlavně nezmatkujte, jinak si uženete…

Nejčtenější články

Doporučujeme