Komentáře k článku zpět na článek

Tom11 13. 10. 2015 | 14:42

Mata69: 100% souhlasim. Psal jsem to k clanku, kde Diana konstatovala ze ji nic pred rozvodem nechybelo a vse bylo super. Proto jsem tedy nepsal o obou stranach.

Mata69 11. 10. 2015 | 20:02

Tom11: já bych řekla, že zájem si musí projevovat oba navzájem. Jak muž ženě, tak žena muži. Ale psát, že muž odcházejí proto, že ženy napnuly svůj zájem na péči o děti a domácnost, může být pravda - naproti tomu ženy mohou namítat, kde tu energii mají brát? Práce, nákupy, děti, domácnost - a ještě Oproboha, aby se pan domácí necítil odstrčený! Potom ale i žena pochopitelně může trpět nezájmem ze strany muže - a on namítne, kde tu energii má brát? Od nevidím do nevidím v práci, starost o dům, auto...a ještě poletovat kolem ženušky.
Takže jak píšu - ten zájem a pozornost musí být oboustranně.

Tom11 10. 10. 2015 | 19:41

Připojím ještě jeden můžský pohled (netvrdím, že se to přesně týká DIany, ale mně to takto připadá). Můž chce aby jej taky někdo obdivoval a chápal. A sleduji že po delších vztazích toto mizí. Nechtějí apriori odejít od ženy se kterou mají děti, nehledají dobrodužství ani mladé maso. Zároveň ale po příchodu domů vnímají, že jsou v další práci (rozuměno - nezajímá nikoho co dělali co chtějí, ale čeká se že zajistí to či ono -- nejde ani o přímé příkazy typu vynes koš -- tady to asi bylo zajištění výletů, domu zázemí apod...) Ženy upřednostní děti, což muži chápou, ale nechápou proč na ně ženám nezbyl čas žádný. A tak se dostávají do pasti odpovědnost jim velí vydržet, ale přitom je to vůbec nebaví. Někteří začnou chodit do hospody, ale zejména těm úspěšným se do hospody nechce tak to zkouší změnit a přítom vědí že změnit můžou pouze sebe ale ne duhé. ******* Pak přijde jiná (když ji nehledají, tak kde jinde než na pracovišti ji potkají). A ta se o ně najednou jako kolegyně v práci zajímá víc než žena doma. Pak ji vezmete na oběd jen tak. A ejhle i mimo kacelář je to stále naslouchající žena. Když k tomu připočtu kolik pokusů o změnu doma muž udělal. Je výsledek rovnice jasný. Přeloženo: "Jsem muž, je mi 40, jsem úspěšný, doma mi nerozumí, tahle mi rozumí, tak zkusím restart života". Říkají tomu druhá míza. Ale zároveň jsem zodpovědný mám děti - nechám tedy ženě auto, dům, peníze a postarám se o děti. Žena mi nic neudělala, jen změnila priority až příliš, takže ji vyjdu vstříc............. A teď k Dianě - až po sem tomu chlapovi rozumím, pokud je můj odhad správný. A teď co ten návrat. Zas jednoduché. Mám novou, je v mnohém horší (byť třeba mladší a hezká,), ale poslouchá mně a vnímá že žiji. Najednou nemoc a u lůžka má původní, ta co jsem ji opustit nechtěl. Najednou mi rozumí a mluví se mnou znovu jak za svobodna (to co mi leta chybelo). Proboha proč jsem od ní odcházel, škoda že jsem nevěděl, že stačilo skončit na lůžku a vše by se vyřešilo (nebo nestačilo a byla nutná i ta pauza). Ženy obecně, ano děti jsou na 1 místě, ale kolik času týdně věnujete zájmu o muže ????
(upozorňuji, že otázky kam chceš jet na dovolenou, nejsou věnováním mu).

Tom11 10. 10. 2015 | 18:29

Moc zajimave cteni.... Poradit co ted neumim, jen bych zvazil ze holkam je nyni 14 a 16 a co bude za 5 let. To uz ani ta mladsi maminku ani tatinka potrebovat nebude.Spis mne zarazi okolnosti a zdejsi komentare. Ano jsem muz a tohle je diskuze pro zeny ja sem zabloudil omylel.... Tak jen par poznamek z druhe strany- zahnuti doslo po min. 15-letem vztahu (soudim podle veku starsi), opravdu je tu riziko opakovani?
- to jako kdyz mu bylo 30 tak ho (uspesneho mladeho reditele) zadna zbalit nechtela?- po dvou letech navrat k zene a komentar, ze mlada ho odkopla, proc nesel po jine mlade (nevim kolik mu je soudim ze jako pisatelce okolo 45) to je jako podstatny rozdil pro zeny mezi 42 letym zenatym uspesnym a 45 letym rozvedenym uspesnym muzem?

Zebruška 10. 10. 2015 | 17:51

Jak píšu na tabletu a ne na mém počítači, tak mi tam skáčou překlepy jak blázen snad případní čtenáři meho předešlého příspěvků pochopí, co tam mělo být...

Zebruška 10. 10. 2015 | 17:48

Taky bych řekla, že je to na dcery moc rychlovka. Podle mě je jediné řešení na to netlačit. Paní bych poradila, ať dopřeje čas jim i sobě. Nastěhovat se hned dohromady, ale nejdřív to nechat delší čas jen na tom chození. Manželkou může občas dojít na návštěvu, můžou se domluvit na společné akci, výlet, kino apod., pak si zajít na oběd. Postupne se může frekvence společných akcí a návštěv zvyšovat, pak může proběhnout nějaká společná dovolená. No a když se ukáže, že jim to doopravdy dohromady zase klape, tak začít mluvit o stěhování. Nakonec i ti dva dospělí takto uvidí, jestli vážně chtějí být zase spolu.

Petruna 8. 10. 2015 | 12:38

Každý máme právo na omyl. Vybavilo se mi: chybovat je lidské, odpouštět božské. Nevím, dcery potřebují čas, nejlépe ten, který jim otec nabídne, bez mámy. V článku se píše, že rodina nestrádala a opravdu se ji snažil zajistit a asi i přes protesty slečny. Takže takový prevít, který by vše hodil za hlavu, to není. A asi tím bych u dětí začala. Ale každého volba. Každý jsme jiný, já bych mu šanci dala, hlavně proto, že se choval v rámci situace férově, neurážel, neštval děti proti matce, neposlal je na "ulici". Hodně manželek dopadne daleko hůř.

Mata69 8. 10. 2015 | 12:27

No jo, "osudová láska" ho poslala do kopru když už nebyl tak fit, tak honem šupky dupky zpátky za manželkou. Kdyby tu příhodu neměl, nejspíš by zpět nespěchal. No, souhlasím s děvčaty pode mnou - se stěhováním bych nespěchala.

Rambíša 8. 10. 2015 | 10:38

Až panáčkovi otrne,udělá zase něco....nešla bych už zpět,zase s pánem bydlet.Jen čas ukáže,jak je to doopravdy,mezitím dcery budou starší,zase na vše bude jiné měřítko...Rozhodně nelze někoho násilím nutit.

lebahu 8. 10. 2015 | 07:32

Na jednu stranu, děcka brzo vyletí z hnízda a "vykašlou" se na vás, takže by vám do života neměly kecat, ovšem zas děcka (i ty větší) mývají vcelku "tykadlo" na lidi a jejich názor bych nepodceňovala. Ono mužíčkovi asi chybí domácí servis, tak se dere zpátky domů, je milý, okouzlující a vůbec. Kde je napsáno, že se mu (s nástupem další nové kolegyně) zas lýtka nezapálí... Opravdu bych "fázi chození" dala dost času a se stěhováním jeho kufrů domů nepospíchala.

zuzkasim 7. 10. 2015 | 21:28

Já si myslím, že holky potřebují mnohem více času. Musely vstřebat rozpad rodiny a jejich důvěru si otec musí opět získat. Nedivím se jim, že po 2 letech bez tatínka o něj tak rychle zpět zase nestojí. Asi bych prodloužila fázi chození a otci poradila, ať se snaží své dcery ujistit, že je má rád a stále o ně stojí. Že pro něj dcerami zůstanou navždy. Možná by nebyla od věci ani návštěva nějaké manželské poradny nebo psychologa (nevím, jestli jsou v manželské poradně schopni pracovat i s dětmi).

Přečtěte si také

Horoskopy

Po většinu dne budete mít pocit, že se nic zajímavého neděje. Není divu, že vás to bude znervózňovat,…

Nejčtenější články

Články odjinud