Dietlová se těší na Nemocnici

28. 3. 2003
"Šla jsem před časem na produkci s trémou a obavami. Bylo to zbytečné. Zatím jsem viděla jen sedm dílů, ale klidně bych vydržela až do konce," říká Magdalena Dietlová o volném pokračování legendárního televizního seriálu Nemocnice na kraji města. "Jednalo se o takzvané servisky, nahrubo sestřihané denní práce, kdy záznamu ještě chybějí postsynchrony, ruchy, hudba nebo titulky. Práce štábu se v této fázi podobá právě narozenému dítěti, které se musí ještě omýt, obléct a navonět. Ale tohle mimino i tak vypadá moc hezky a zdravě křičí do světa."

Magdalena Dietlová celé roky odmítala prodat autorská práva německým televizním stanicím a také váhala se svolením k pokračování úspěšného seriálu. Nakonec akceptovala nabídku producenta Borka Severy, už proto, že dobře poznal autora i látku, když Nemocnici na kraji města překládal pro německá knižní vydání.

"Jeho zájem po tolika letech byl vlastně poctou Jaroslavovi," říká Magdalena, které vyhovovala i volba scénáristy. Náš život se radikálně změnil, postavy zestárly, mohly tedy prožít dramatické osudy a Jan Otčenášek mladší, píšící pod pseudonymem Petr Zikmund, dokázal starý příběh lékařů, sester a pacientům uchopit po svém.

"Četla jsem scénář předem a Iva Janžurová jako sestra Huňková a Josef Arbám jako Arnošt Blažej mě v dalších dílech Nemocnice nezklamali, říká Magdalena Dietlová. "Troufám si tvrdit, že Pepa Abrhám pokračování role odvádí v životní formě. Je vidět, jak moc mu na té práci záleží. A stejné je to s Janou Štěpánkovou a Eliškou Balzerovou a dalšími herci. Také zcela nové postavy vycházejí pozoruhodně. Třeba Bára Hrzánová jako psycholožka nebo dospělé děti nám už známých protagonistů, Otakar Brousek mladší, Saša Rašilov a Táňa Wilhelmová. Televizní diváci se v příštím roce opravdu mají na co těšit, je to herecký koncert a velký zážitek." (Korzo)

Rozhovor o seriálu s Magdalenou Dietlovou najdete na iDnes nebo v Lidovkách.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vesmírní vládci vás upozorňují, abyste si dávali pozor na flirtování na pracovišti. Přinejmenším se tím vyhnete nepříjemným pomluvám. Štěstí vám přinesou spíše vaše volnočasové aktivity,…

Nejčtenější články

Články odjinud