Diety známých osobností vás mohou i zabít

14. 8. 2002
Diety známých osobností vás mohou i zabít
Stále více žen se snaží držet kruté diety, doporučované hvězdami filmového nebe. Speciální dietní program, který po celém světě propaguje herečka Geri Halliwellová může být dokonce pro obyčejného člověka i životu nebezpečný!

Diety známých osobností vás mohou i zabít

Klepněte pro větší obrázek Stále více žen se snaží držet kruté diety, doporučované hvězdami filmového nebe. Speciální dietní program, který po celém světě propaguje herečka Geri Halliwellová (30) může být dokonce pro obyčejného člověka i životu nebezpečný! Britští lékaři jednoznačně prokázali, že u devadesáti procent žen a dívek, které dietu držely, došlo k výraznému zhoršení zdravotního stavu. Kromě nabourané imunity se mnoho dívek toužících po vychrtlosti potýkalo také s psychickou labilitou a sníženou plodností.

Klepněte pro větší obrázek Problém většiny diet spočívá v tom, že dámy a slečny samy rozhodují o zastoupení různých druhů potravin v jídelníčku a většinou zapomínají na nejdůležitější živiny, nezbytné pro dobré fungování organismu.
Čtyřicet procent z testovaných adeptek se domnívalo, že některé potravinářské výrobky jim způsobují alergii a bez konzultace s lékařem je přestaly jíst. Nevědomky tak riskovaly nedostatek důležitých látek v organismu, osteoporózu a selhání obranyschopnosti.

�Například herečka Geri Halliwellová doporučuje vyloučit ze stravy pšenici a veškeré tuky, a přitom dodržovat nadměrnou fyzickou zátěž. To mi připomíná masochistické bičování či dobrovolný koncentrační tábor,� říká zástupce společnosti Medix z Velké Británie, která se rozhodla bojovat proti veřejně prezentovaným šarlatánským receptům a programům na hubnutí. Její zástupci jsou totiž přesvědčeni, že v budoucnosti se stane léčba dietou postižených lidí jedním z nejzávažnějších problémů třetího tisíciletí.

Diety známých osobností jsou i u nás velice oblíbené. Známá je především dieta Lenky Kořínkové, Štefana Margity a Víta Chaloupky. Tyto diety mají většinou lepší reputaci, než zahraniční. Napište nám, zda jste některé z těchto diet vyzkoušeli a jaké byly výsledky? Případné recepty a diety, které byste chtěli zvěřejnit nám posílejte na e-mail dieta@dama.cz.

zdroj: (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jdete si hrdě za svým cílem a chcete dosáhnout na ty nejcennější mety. Nepovídejte, že je všechno jen černobílé! Zkuste se uvolnit a inspirovat! Pokud se vám podaří oslovit skvělým nápadem…

Nejčtenější články

Doporučujeme