DITA (40): 20 let tajně žiji s ženatým mužem, mám strach z budoucnosti

11. 11. 2018
DITA (40): 20 let tajně žiji s ženatým mužem, mám strach z budoucnosti
Dita se ještě jako mladá dívka zamilovala do ženatého muže. Její láska trvá dodnes i po dvaceti letech, začíná se však bát, co s ní jednou bude.

I po čtyřicátých narozeninách jsem stále bezdětná, i když jsem to tak nechtěla. Ale mám svou práci, kterou mám ráda. A právě díky ní jsem potkala svého osudového muže. Je ženatý, o dvacet let starší a stejně tak dlouho spolu chodíme.

Postupně mi došlo, že je to silnější než já a že prostě nejsem schopna z toho vztahu vystoupit. Vždy se mu podařilo mě nějak uklidnit a vzbudit ve mně pocit, že je všechno v pořádku, že on je tady pro mě a miluje mě, takže téma jeho rozvodu pomalu, ale jistě přestávalo být na pořadu dne.

Přišlo mi časem normální, že jezdím na dovolené tam, kam jezdí on s rodinou, a bydlím ve vedlejším hotelu, kam on za mnou dochází, když se na chvíli utrhne.

Moje kamarádka mi říká, že musím být vytrvalá. Vytrvalejší než ta druhá, i za cenu ponížení, které podstupuji. Pravdou je, že si svůj život bez něj neumím představit.

Moc mě mrzí, že nemám děti a jeho ženě závidím rodinný život. Jenže ona už ho dávno nevzrušuje. Já ano. Možná to mě na vztahu se ženatým mužem baví: Že ho musím pořád lákat, a přesto ho nikdy nepolapím. Bude někdy opravdu jen se mnou? Nevím.

On tvrdí, že by si přál, abychom se nemuseli pořád skrývat, ale zároveň nesnese, aby se jeho žena cokoli dozvěděla. Rodina musí zůstat dokonalá, i když je to jen naoko.

Čtyřicítka byla pro mě velká změna, něco je prostě najednou jinak. Začínám mít strach, že nejlepší léta jsem obětovala někomu, kdo mi vlastně zase tolik nenabízí a nějakou jistotu do budoucna už vůbec ne.

Bojím se, že mě čeká jednou samota, bez dětí, ale jeho ne, protože on si své jisté podržel. Cítím, že stárnu a že jsem uvízla v začarovaném kruhu. Nevím, jakou cenu má pro mě ten vztah, stejně jako nevím, jakou cenu mám vlastně já.

Najednou se mi stalo, že nějak začínám vnímat více sama sebe, ale nemám odvahu ani sílu něco změnit. Vlastně bych byla ráda, kdyby jeho žena, která to přece všechno musí vědět, situaci vyřešila za mě. Měla bych se postarat o to, aby se vše dozvěděla?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Volné dny strávíte v klidném tempu, bohužel ne v pohodové rodinné náladě. Pokud jste svobodní, čekají vás příjemnější okamžiky a milostná vzplanutí. Bohužel zadaní budou snášet napjatou…