DITA (50): Z manžela se vyklubal gay, dodnes spolu nemluvíme

17. 6. 2018
DITA (50): Z manžela se vyklubal gay, dodnes spolu nemluvíme
Dita zažila ve svém životě velký šok, když jí její manžel přiznal, že má raději muže než ženy. Dodnes se z toho šoku nevzpamatovala ani ona ani její děti.

Je mi padesát a byla jsem přesvědčená, že v mém celkem spokojeném a poklidném manželství mě nemůže nic překvapit. S Davidem jsem se seznámila na střední škole v osmdesátých letech. Byli jsme tehdy taková parta hic.

No, a jak se to tak stává, začali jsme spolu chodit. Krátce nato jsem otěhotněla, vzali jsme se a usadili v menším městě v jižních Čechách. Když byly synovi dva roky, navrhla jsem, abychom mu pořídili sourozence. David o tom ale nechtěl ani slyšet. Jedno dítě nám prý stačí.

A protože já pořád dorážela a mluvila o roztomilé holčičce, postupně se mnou přestal sexuálně žít. Zřejmě nechtěl, abych otěhotněla, sám totiž odmítal ochranu používat.

Dost často si hledal důvody, proč sex nemůže být, jenže já si myslela, že důvodem je strach z mého otěhotnění. Dneska si říkám, že druhé dítě byla jen dobrá záminka, jak se mnou přestat sexuálně žít.

Trvalo to snad rok, než jsme se znovu milovali, ale už to nějak nebylo ono. Jako by sex chtěl mít rychle za sebou. Roky plynuly a my žili pořád tak nějak stejně.

A najednou, po dalších osmi letech, David řekl, že by to druhé dítě možná nebyl tak špatný nápad. Měla jsem radost. Nakonec se té své holčičky dočkám! Že sex mezi námi prakticky vymizel, mi bylo v tu chvíli nějak jedno. A opravdu po roce se nám narodila dcera. 

Dva roky nato jsme kvůli krizi postupně oba přišli o práci a David navrhl, že se přestěhujeme do Budějovic. Žili tam Davidovi rodiče, a protože už byli v důchodu, domluvili jsme se, že si byty vyměníme. Já si našla práci v účtárně a můj muž nastoupil do velké firmy jako obchodní zástupce.

David jako by ožil. Chodil pozdě domů a tvrdil, že kvůli práci. Nejdříve jsem si myslela, že má milenku. Pak jsem mu našla v počítači gay porno, a nakonec jsem ho dokonce s jeho přítelem potkala.

Byl to šok. Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat. Natvrdo jsem se ho zeptala. Úplně zbělel a nakonec přiznal barvu, že je gay. Rozvedli jsme se, děti s ním nemluví a já jsem z toho ještě po třech letech špatná.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu nechcete jenom odpočívat a věnovat se stereotypním činnostem. Toužíte po nevšedních činnostech a táhne vás to ven do přírody. S kamarády si moc rozumíte a je možné, že vás…