Komentáře k článku zpět na článek

Jana 24. 6. 2018 | 10:57

Byla jsem na tom stejně jako paní Dita. Dozvědět se to byl opravdu šok. Ale ted po 28 letech kdy jsme se neviděli se navštěvujem. Nemá stím problém jeho přítel ani můj nový manžel. A naše děti které už vyrostly rádi jezdí za tátou vlastně za dědou, máme už i vnoučátka. A dědičné i kdyby bylo což není, pro mě je důležitý charakter člověka a ne nějaké anomálie.

farah.farah 20. 6. 2018 | 13:09

Já bych ho až tak nehanila za to, že se oženil, sice jsem tento problém nikdy neřešila ale umím si představit že byl na obojí na muže možná víc ale ona není jen heterosexualita a 100% homosexualita je spousta variací a přechodů, navíc pokud byl vychován v tom že být gay je strašně špatně tak celkem jde pochopit že mohl v mladém věku sám sebe přesvědčit že gay není, konec konců chodil s dívku a postavil se mu s ní tak že ho musely alespoň trochu vzrušovat i ženy. To že se neměl ženit...ženil se, protože jeho holka otěhotněla, což je celkem logický důvod pro sňatek..........mn připadá že s tím asi poměrně dlouho bojoval snažil se rodinu udržet i když už si byl jist že to cítí jinak, jenže pak to prostě vyzkoušel a měl už definitivně jasno jak to má a do toho ho nachytala žena..............ve výsledku to není až tak zásadní rozdíl, jestli jí neměl dost rád a nedpřitahovala ho, zato ho přitahoval jiný muž a nebo jiná žena........ v obou případech má volbu tolerovat to a s manželem žít jen jako příátelé kvůli dětem a nebo rozvod. Co si myslím že je nicméíně špatně je to, že s ním nemluví a ani jeho děti............nepřipadá mi že dětem chtěl ublížit a přijde mi škoda přijít o tátu i když to má táta holt jinak.

Mata69 19. 6. 2018 | 09:14

No, zapeklitá situace, ale znám takové příběhy z okolí, kdy pánovi až "v letech" došlo, že se mu víc líbí muži... Těžko odsuzovat, ono samotnému si přiznat, že jsem na tom jinak je asi těžké, a když se mu ženy vyloženě nehnusí, třeba v tom mládí měl pocit, že to tím přehluší, že to bude fungovat. No a ono nefunguje. Chápu i paní, že je zklamaná, ale dle popisu to tam divně fungovalo už dávno, jistě jí to bylo divné, možná tušila...a tím, že s ním už tři roky nemluví, nic nevyřeší. On na své orientaci nezmění nic. Mají spolu děti a na tom se taky nemění nic. Pořád jsou jejich rodiči. Mnohem drsnější (hlavně kvůli dětem) se mi zdá případ, kdy otec od rodiny po letech zjistí, že se necítí dobře v kůži chlapa a podstoupí změnu pohlaví. Znám dva takové případy - z táty je najednou co? Druhá máma?

Elynor 18. 6. 2018 | 22:31

@SandraN: Máte sice pravdu v tom, že homosexualita je dědičná, ale ten gen, který je podezřelý z toho, že to způsobuje, předávají potomkům ženy. Takže " po něm" to ty děti asi nezdědí.

Elynor 18. 6. 2018 | 22:19
SandraN 18. 6. 2018 | 18:43

Přijde mi nefér a zcestné, když dospělý svéprávný homosexuál založí rodinu, ožení se a myslí si, že tím se problém trvale vyřešil. To je jako když dítě roztrhá kalhoty, schová je před maminkou mezi hračky a myslí si, že se na to nepřijde. Člověk, se kterým vstupuji do manželství a pořizuji si s ním děti, má právo vědět, že moje sexuální orientace je odlišná, než předpokládá. Aby k tomu mohl zaujmout stanovisko. Je to neštěstí, když tihle jedinci se s tím narodí a mají s tím problémy, nic je nevyřeší, je to prostě tak. Ale neměli by do toho zatahovat nic netušící další lidi. Neodsuzuji homosexuály, nemůžou za to, nikdy jsem zatím s nikým takovým nepřišla do kontaktu, neumím si představit milostný život dvou jedinců stejného pohlaví, ale hrát dneska komedii před světem, to prostě nechápu. Jo, tajit se to mohlo např. za války, kdy tihle lidé mohli za to skončit v koncentráku, ovšem to už snad je dávno pryč....Hodně lidí žije sigle a vyhovuje jim to, proč nemůže žít single homosexuál? Proč zakládá rodinu? Té manželce se vůbec nedivím, že je znechucená a že s ním nemluví. Co když to po něm podědí jejich děti?

Rambíša 18. 6. 2018 | 12:58

Myslím si,že chudák s malým ať bude dělat co chce,větší to mít nebude - ale nemusí se prezentovat zde,jeho téma nás k tomuto článku fakt nebere!!!

Elynor 18. 6. 2018 | 08:37

Hm. Někdo mi tu smazal jeden ze dvou komentářů. Bezva. A ten šmoula s malým penisem a reklamou jak bič tu může zůstat? Velmi zajímavý přístup k cenzuře. Děkuji pěkně. Pro příště vím.

Elynor 18. 6. 2018 | 07:55

@Abby: Mimo téma - bibli nenapsali hloupí lidé. Naopak velmi chytří lidé využili starých textů, a sestavili z nich kompilaci zvanou bible, a už více než 2 tisíce let toho využívají k obratné manipulaci s velkou částí lidstva. To nebylo blbé, to bylo velice šikovné a vychytralé. Mimo jiné to vedlo i k tomu, že se vývoj civilizace v Evropě výrazně zpomalil, protože vzdělání bylo nedostupné. Kde jsme mohli být, nebýt těch staletí "temného středověku", kdy byla záměrně udržována negramotnost, nevědomost a tmářství. Ostatně ten víceméně obecný nepřátelský postoj k menšinovým sexuálním orientacím je toho taky následkem - tedy toho ovlivnění evropské populace křesťanskými církvemi všeho druhu, kdy se prosazovalo výhradně manželství a vše ostatní bylo trestáno a pranýřováno. Žádný bůh s tím neměl nikdy nic společného. Oni si to lidi zvládají poorat sami.

Jíťa 18. 6. 2018 | 07:31
Elynor 18. 6. 2018 | 07:02

Takže seznámili se na střední škole, jinými slovy jim bylo cca 18 - 19 let. Brzo se "museli brát" - čili ten mládenec se tenkrát zachoval zodpovědně. V těch maximálně 20 letech skutečně ještě nemusel vědět, nakolik je jeho orientace na muže či na ženy. Hodně lidí je bisexuálních, dokonce někteří sexuologové tvrdí, že většina. Že je výjimkou člověk, jehož orientace na opačné pohlaví je skutečně tak nepochybná a výrazná, že vůbec není schopen sexu s osobou téhož pohlaví. A že je to vlastně přirozené a nejen lidské. Akorát že zvířata z toho nedělají problém. On ten manžel ji nemusel vědomě a záměrně klamat, nejspíš ji měl upřímně rád a snažil se, jak mohl. Konec konců úspěšně, budeme-li chvíli počítat, tak jejich děti jsou dávno dospělé, takže rodinu udržel a děti vychoval do dospělosti, a to o sobě nemůže říct celkem dost heterosexuálů, kteří opustili své ženy s malými dětmi a šli si někam jinam za štěstím. Ano, lze pochopit, že se paní mohla cítit v první chvíli nepříjemně. Ale po třech letech? To už by měl převažovat rozum na emocemi. Navíc tím, že s ním "nemluví", nic nevyřešila. Rozvodem zjevně taky ne, aspoň to vypadá, že jí to nepomohlo se s tím vyrovnat. Kdyby jo, nebyl by tu tenhle článek. Je to vlastně klasická ukázka toho, že ano, jsme velice tolerantní a gayové (a lesby) nám nijak nevadí, ale ti cizí, neznámí, kteří jsou někde daleko a ani o nic nevíme. Jak se to má týkat vlastní rodiny, tak je to malér a tolerance je v čudu. Smutný příběh.

Abby 17. 6. 2018 | 19:53

@draha: Asi byste si měla uvědomit dvě zásadní věci.
1. není co odpouštět, je to genetika a prostě se to stává, nelze s tím bojovat. Transsexualita prý končí dvěma způsoby: 1. sebevraždou, 2. přeměnou.
2. bůh si o tom nic nemyslí, Země ho už dávno přestala zajímat. Hlavně bůh stvořil člověka k obrazu svému, tedy bůh je současně hetero i homo sexuál, transsexuál, muž i žena, běloch, černoch, asiat, indián a všechny možné směsky. A na rozdíl od lidí, bůh je chápající empatická bytost která miluje všechny své děti a nezáleží mu na takové podružnosti jako je sexuální orientace nebo chyba při vývoji, kdy se v mužském těle narodí žena nebo naopak. Bůh zkrátka miluje všechny své děti, to jen hloupí lidé napsali paskvil jménem bible, kde mu vložili do úst něco, co by on nikdy neřekl. Bible je blbost, je hloupé se podle ní řídit.
Vaší manželce přeji hodně štěstí do budoucna, hlavně ať nepotkává zlé omezené lidi.

Abby 17. 6. 2018 | 19:46

Paní Dita zjevně patří mezi zaostalé hlupáky. Za sexuální orientaci člověk nemůže, narodí se s ní a je to stejné jako když se jednomu chlapovi líbí blondýnky, druhému zrzky a třetímu baculky nebo ženě třeba jedné vypracovaní kulturisti, druhé třeba intelektuálové. Každý normální a běžně vzdělaný člověk ví, že sexuální orientace je vrozená a navíc je hodně těžké to přiznat sama sobě, natož pak to oznámit nepřátelskému okolí (v momentě kdy je potřeba to sdělit je okolí automaticky nepřátelské, teprve časem se ukáže, jestli v okolí gaye/lesby žijí normální lidé nebo zaostalí hlupáci). Každopádně jejímu manželovi přeji ať se má s přítelem dobře a ať jeho bývalá rodina projeví aspoň trochu empatie a začnou s ním zase mluvit.PS: přiznává se k vraždě nebo třeba k rozbitému oknu, sexuální orientace se vždycky oznamuje.

Sores 17. 6. 2018 | 12:02

Myslím, že tací lidé s jinou orientací by měli žít se stejným člověkem! Nemohou sice za to že se tak narodili jelikož je to mozková záležitost ale nemají se dávat dohromady s opačným pohlavím. Nikdy to nemůže dopadnout dobře, stejně se rozejdou, nad přírodou nelze vyhrát.

Mirek 17. 6. 2018 | 10:52
monada 17. 6. 2018 | 10:51

@jaroslava lutovska: Jo souhlasím s tebou. Vždyť děti se nemuseli nic dovědět . Oddělené ložnice jsou , že jeden z manželů chrápe. Ona si mohla najít kamaráda a on taky . A přitom být spolu. Záleží jestli on chtěl být pořád s přítelem. Moje dcera teď je na návštěvě v USA u strejdy od přítele a on žije s přítelem mnoho let . Rodina to akceptuje a maminka i tatínek jsou rádi , že je syn spokojený.

jaroslava lutovska 17. 6. 2018 | 10:20

Nevidim duvod, proc se pani rozvedla s geyem. je to prirozena orientace. Navic takovy chlap je perfektni kamarad. Ja bych to brala.

draha 17. 6. 2018 | 09:54

mám něco podobného.z manžela se vyklubal transexuál.stále s tím bojuje.po svatbě měl 2 roky vítězství,ale pak se to znovu vrátilo. sháněla jsem všechny možné informace,a když jsem zjistila,že je to geneticky,je mi ho líto. je v tom velice štastný. ale zároveň neštastný,protože je věřící a ví z bible jak na to Bůh pohlíží.Intimita mezi námi dávno skončila. musela jsem se s tím smířit.jsme spolu 10let.já si našla televizi a především jídlo.mám 10kg navíc.také s tím bojuji,ale bezúspěšně.ale nejlepší je odpustit.když to člověk neudělá,sám se nejvíc trápí a ničí se zlobou. vždyt jsme tady na světě jen krátce a když budeme vysílat dobro,tak se nám vrátí.je důležité,aby v našem srdci byla láska ne naše já, a to co zasejeme,sklidíme.D

Rambíša 17. 6. 2018 | 09:46

No nevím....I dříve byli muži,kteří žili s mužem v jedné domácnosti a jejich okolí to normálně bralo jako fakt (znám takový případ již za socialismu).A taky byli jiní muži,co svou orientaci tajili,měli manželku i děti a žili tak až do smrti.A zase někteří měli manželku,ale jen jako "krytí",děti neměli,a žili si druhý,utajený život někde s muži,ale navenek se jinakostí nechtěli projevovat.Dnes mi připadá,že kolikrát pán už neví roupama co dělat a zkouší ,co by ještě....Paní lituju,že se dožila nepěkných konců-je čestnější se včas přiznat a né si nadělat děti a pak si jít "za hlasem srdce" a všechno zničit...Já bych takovému sobci neodpustila,že mě tahal za nohu,i děti, nevěřím tomu,že se musel chudák přetvařovat,nepoznal,že je gay,až na stará kolena najednou ho osvítil duch svatý....něco jako dříve Honza Musil.To už je za čárou! Takoví nerozhodnutí se nemají ženit/vdávat,myslím si,že nemají právo druhému,normálnímu ,rozvrátit život.

Dáma1 17. 6. 2018 | 09:10

Postihlo mě to podobně, akorát, že jsme nebyli manželé. Znali jsme se asi 8 let a neustále se jen scházeli a rozcházeli. Měl ženy rád a také je i vyhledával. Až po tom všem mi došlo, že se stále hledal a nějak tušil, že to pořád není ono. Na muže jsem se ho i vyptávala, to vždy razantně odmítal. Po té, co nastoupil do nové práce, musel začít bydlet se svými spolupracovníky v jednom domě a tam se o všem rozhodlo. Přeji mu to, určitě je teď šťastnější, ale zároveň děkuji bohu, že jsme spolu neměli děti. A jestli je třeba jen bisexuál? Nevím, třeba se to časem ještě dozvím

Matouš z bytu č.12 17. 6. 2018 | 08:45

Asi napíši něco, co se některým nebude líbit. Jsem ženatý 16 let a máme 3 děti. To by nebylo nic nelogického, dost kamarádu má milenky, já jsem nechtěl o tom ani slyšet, až do doby než se nastěhoval do baráku jeden muž. Nikdo nevěděl o tom že je homosexual, on to dobře uměl utajit před okolí.. Jednou jsem seděli u něho a už jsme dobře v sebe měli alkohol, a došlo na téma sexu.. tenkrát jsem to poprvé zkusil s mužem a bylo to dost dobré.. Doma jsem to neřekl, manželka neví že jsem bisexual a ani se to nedozví. Mám rád ji a mám rád taky jeho.

Přečtěte si také

Horoskopy

V životě jste spíše pesimisté a moc dobře víte, že si musíte všechno vybojovat. Stáhněte se do ústraní…

Nejčtenější články

Doporučujeme