Divadlo Palace rozhýbe nová milostná komedie

14. 4. 2010
Divadlo Palace rozhýbe nová milostná komedie
Jaroslav Brabec je původní profesí kameraman, má však za sebou řadu úspěšných televizních i divadelních režií. Tentokrát spolu s dramaturgyní Magdalénou Turnovskou přivádějí na prkna pražského Divadla Palace jednu z nejlepších romantických komedií osmdesátých let Když Harry potkal Sally (When Harry Met Sally), hollywoodské scenáristky a režisérky Nory Ephron. Autorkou divadelního přepisu je neméně známá Marcy Kahan.

Klepněte pro větší obrázek

Opravdová elita současného mladého divadla se objeví v rolích, inspirovaných všedními situacemi, jimiž procházejí snad všechny zamilované i rozhádané dvojice na světě. Lídry živé komedie s vybroušenými dialogy jsou Ivana Jirešová a Jiří Langmajer. S hereckou bravurou jim nahrávají Linda Rybová, Igor Chmela, Filip Čapka, Lukáš Langmajer, Jana Stryková a další.

Inscenace je ozvláštněna komorními filmovými dotáčkami, které divákům originálním způsobem zprostředkují přesah a propojení s okamžiky vlastního hledání toho pravého partnera nebo naopak s chvílemi jakési inventury dlouho trvajícího manželství.

Harry potká Sally v průběhu hry mnohokrát, poprvé to bude 20. dubna na Václavském náměstí. To je totiž čeká premiéra.

ČTĚTE TAKÉ:
Eva Decastelo: Syn je manželův klon!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nové známosti dáváte stále šanci, protože jste do ní zamilovaní. V hloubi duše však cítíte, že jsou vaše dny sečteny. Protistrana věnuje spoustu času svým koníčkům a vy na ni marně čekáte.…