Samantha Jones je postava ze seriálu Sex ve městě Foto: Profimedia

Samantha Jones je postava ze seriálu Sex ve městě Foto: Profimedia

Samanthu Jones si zahrála herečka Kim Cattrall Foto: Profimedia
Samantha je často ozn ačována za nejoblíbenější postavu seriálu Foto: Profimedia
Samantha je sexy dračice Foto: Profimedia
Postava Samanthy dokázala ovlivnit životy řady žen Foto: Profimedia
16
Fotogalerie

Divoška Samantha se vrací do Sexu ve městě: Proč jsme sexy blondýnku milovaly?

Kdo by to byl čekal, že se do druhé série A jak to bylo dál..., což je pokračování oblíbeného sitcomu Sex ve městě, vrátí oblíbená postava Samantha Jones? Sen se nakonec stal skutečností, i když jen na okamžik. Proč nás Samantha tak fascinovala a kvůli čemu jsme ji milovaly?

Nejvtipnější hlášky

Není pochyb o tom, že nejzábavnější postavou v seriálu Sex ve městě byla Samantha, která se svým smyslem pro humor dokázala zvládnout každou situaci tak, že některé její hlášky časem zlidověly. „A kdybych ho vyškubla, dalších šest mu přijde na funus,“ naříkala Samantha, když si našla první šedivý chlup v intimní oblasti. Jiné stály za zamyšlení, třeba jako když při rozchodu se Smithem pronesla: „Miluju tě, ale sebe miluju víc.“ I když většina diváků brala Samanthu jako komickou postavu, která pro vtipnou průpovídku nejde daleko, v jejích reakcích byly často hlubší myšlenky, které dávaly podnět k přemýšlení.

Jak probíhalo natáčení první série A jak to bylo dál...? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Zdravá sebeláska

I když je Samantha považovaná za sexuální dračici, které jde jenom o vášnivý prožitek, v průběhu seriálu dokázala, že je schopná i milovat. Lásku ale projevovala především sama sobě, a dávala tak najevo, že by ženy ve vztahu neměly potlačovat svoji osobnost. Ba naopak, zdravá sebeláska je stejně důležitá a vlastní zájmy by pro ženy měly být stejně důležité, ne-li důležitější. „Byla jsem ve vztahu sama se sebou devětačtyřicet let, a to je ten vztah, na kterém teď musím pracovat,“ dodala Samantha při rozchodu se Smithem. Poselství je jasné – nezapomínejme kvůli mužům samy na sebe!

Pokračování 3 / 6

Skvělá kamarádka

Samantha mohla možná na první dojem působit přehnaně a nezodpovědně, pravda ale je, že dokázala být věrnou a spolehlivou kamarádkou a oporou pro ostatní. Uměla své přítelkyně vyslechnout a poradit jim, ale zároveň byla upřímná a drsná a ve chvílích, kdy to bylo potřeba. Svými názory na lásku a sex se možná v partě vymykala a bývala nepochopena, jakmile ale došlo na přátelství a na těžké životní situace, vždy byla ochotně na blízku.

Pokračování 4 / 6

Jak být single

Ještě před pár lety bylo téměř nemyslitelné, aby žena byla single, nebo dokonce neměla děti. V posledních letech už nejde o takovou raritu a k tomu svým dílem pravděpodobně přispěla i Samantha. Ta ukázala ženám středního věku, že není tragédie nemít stálého partnera nebo rodinu, a stejně lze být šťastná. Samantha si na svém single životě až na výjimky zakládala a díky tomu přestal být pro mnohé noční můrou.

Pokračování 5 / 6

Bez ohledu na věk

Jestli někdo byl někdy na televizních obrazovkách živým pojetím sousloví „věk je jenom číslo“, pak to rozhodně byla Samantha. S někdy až přehnaným sebevědomím se neváhala obléct do extravagantních modelů, které by se neodvážila na sebe vzít ani o dekádu mladší žena, a nosila je s grácií sobě vlastní. Sebevědomí jí nechybělo ani při jednání s muži – věřila si natolik, že jí padali k nohám, a to bez ohledu na věk. Samantha svým chováním často nevědomky dodávala kuráž ženám, které si občas nevěřily. Také za to jsme ji milovaly.

Pokračování 6 / 6

Návrat Samanthy do Sexu ve městě

O tom, jak napjaté byly vztahy mezi představitelkou Samanthy Kim Cattrall a ostatními hvězdami Sexu ve městě, se už napsalo mnoho. Situace se vyostřila zejména mezi ní a herečkou Sarrah Jessikou Parker, jež v seriálu ztvárňuje Carrie Bradshaw. Podle dostupných informací byla právě ona důvodem, proč Kim Cattrall nepřistoupila na účast na dalším pokračování seriálu s názvem A jak to bylo dál… Celá první série se tudíž natočila bez blonďaté dračice, která se objevovala pouze v konverzacích a e-mailové komunikaci.

Když se ale chystalo natáčení druhé série, vložil se do toho předseda představenstva a generální ředitel HBO Casey Bloys, který herečku k účasti nakonec přesvědčil. Nečekejte ale velké usmíření a starou dobrou čtyřku opět pohromadě. Samantha Jones se v druhé sérii jen mihne v jedné scéně. Herečka údajně natočila scénu 22. března v New Yorku, bez toho, aniž se setkala s ostatními hvězdami seriálu. V seriálu bude mít Samantha, která se v rámci děje seriálu přestěhovala do Londýna, telefonický hovor s Carrie Bradshaw. Druhá série A jak to bylo dál… by měla mít premiéru 22. června, fanoušci se ale oblíbené Samanthy dočkají zřejmě až v srpnu.

Doporučujeme

Články odjinud