Dnes 17.května je Světový den hypertenze

17. 5. 2007
Světová liga proti hypertenzi (WHL) vyhlašuje každý rok Světový den hypertenze. Letos byl jako den boje s touto zákeřnou chorobou, které se pro její nenápadný ale velmi zhoubný vliv na organismus přezdívá „Silent Killer“ (tichý zabiják), určen 17. květen. Vysokým krevním tlakem trpí odhadem Mezinárodní zdravotnické společnosti (WHO) přes 1.5 miliardy lidí a nemoc tak dosáhla rozměrů světové epidemie.

„Cílem letošní kampaně Světové ligy je upozornit na vztah vysokého krevního tlaku a nesprávných návyků ve stravování – zejména na nadbytek soli a nedostatek zeleniny v jídelníčku,“ uvádí Lucie Hušková marketingová manažerka společnosti HARTMANN-RICO. „Pravidelnou tradicí je pak výrazné doporučení lékařského vyšetření a pravidelného měření krevního tlaku,“ dodává dále ing. Hušková.

Právě v pravidelném měření krevního tlaku nastal letos na jaře průlom. Společnost HARTMANN-RICO uvedla na trh technologickou novinku – tlakoměr Tensoval duo control. „Měření krevního tlaku bylo samozřejmě smysluplné i před uvedením této revoluční novinky, nicméně nový přístroj poskytuje vysoce přesné hodnoty a může se tak stát nejen orientačním měřením, ale i hodnotným zdrojem informací pro lékaře,“ uvádí ing. Hušková.

Lékaři jsou s novým přístrojem více než spokojeni. Tensoval duo control totiž bezchybně prošel všemi požadovanými testy kvality. Praktické využití v ordinacích tyto závěry výzkumných ústavů jen potvrzují. „Tensoval duo control používám v ordinaci už půl roku a naprosto nahradil můj dosavadní tlakoměr. Zpočátku jsem jeho přesnost ověřoval kontrolním měřením klasickým rtuťovým tlakoměrem, ale po měsíci jsem od toho upustil. Výsledky byly takřka identické,“ uvádí doc. MUDr. Štefan Farský, předseda Slovenské ligy proti hypertenzi.

Přesnost Tensovalu duo control spočívá v jedinečné patentované technologii Duo Sensor. Již název napovídá, že jde o kombinaci dvou metod měření. První, poslechová metoda, která je u digitálních tlakoměrů dosud nevídaná a kterou používají lékaři v ordinacích. Poslechová metoda se vyznačuje vysokou přesností výsledků a umožňuje získat přesné výsledky měření i u pacientů, kteří trpí poruchami srdečního rytmu (arytmiemi).

U pacientů, jejichž zvuk tepu je natolik slabý, že jej nelze poslechovou metodou zachytit, se technologie Duo Sensor automaticky přepne na oscilometrickou metodu, kterou používají dosavadní digitální elektronické tlakoměry na trhu, která měří krevní tlak na základě tepových vln probíhajících v tepnách.

Díky kombinaci obou metod je měření Tensovalem duo control velmi přesné. „Důležité pro nás bylo, aby tato zlomová inovace v měření tlaku byla zároveň všem dostupná. Přesné pravidelné měření tlaku není přece jen záležitostí pro horních deset tisíc – naopak, každý má právo odpovědně přistupovat ke svému zdraví. Cena 1.990 Kč,- za nejlepší tlakoměr na trhu je proto podle nás více než příjemná a neexistuje jediný racionální argument, proč kupovat dražší přístroje s horší kvalitou. A kdy jindy než na Světový den hypertenze pořídit tlakoměr sobě nebo někomu z blízkých?“ dodává s úsměvem ing. Hušková.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Úterý v zaměstnání bude procházka růžovým sadem, protože jste naplněni tajným cílem. Už se nechcete pouze podřizovat rozkazům nadřízeného, ale prahnete po vlastní firmě. Pokud se výborně…

Nejčtenější články

Doporučujeme