Dnes je Mezinárodní den mužů: 4 kuriózní důvody, proč ho s partnerem oslavit! | Foto: iStock

Foto: iStock

Dnes je Mezinárodní den mužů: 4 kuriózní důvody, proč ho s partnerem oslavit!

Muži mají samozřejmě převážně utkvělou představu, že jejich bytí by se mělo oslavovat dnes a denně. Přesto je ale obecně daleko víc opěvován Mezinárodní den žen, zatímco Mezinárodní den mužů spadající na 19. listopadu veřejnost zase tak moc nevnímá. Proč by se to mělo změnit? Tyto důvody vás možná rozesmějí, proč ale partnerovi radost z vlastního svátku nedopřát?

Kde se slaví Mezinárodní den mužů?

19. listopadu je ve více než šedesáti zemích světa slaven Mezinárodní den mužů. Velmi populární je například v Indii, kde muži dostávají od svých žen a ženských příslušnic rodiny různé dárky a ženy jim pořádají oslavy. V Jihoafrické republice si pak potrpí nejen na dárky a blahopřání, ale také na různé sportovní a kulturní akce zaměřené na muže. Podobné je to třeba i v Trinidadu a Tobagu a také v některých oblastech Spojených států. A protože je každá příležitost k oslavám vítaná, pojďme MDM oslavit také a – vážných i těch kuriózních důvodů je nespočet…

A kde se vlastně vzal Mezinárodní den žen? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Herda do zad jako výraz upřímného zájmu

Padla na vás předmenstruační depka, seřval vás šéf a dcera vám řekla, že jste naprosto nemožná a nemoderní matka? Možná jste pak akutně zatoužila po konejšivém obětí mužných paží své životní opory a zmáčení jeho ramene potokem slz. Jenže namísto toho vám mezi lopatkami přistálo přátelské poplácání a možná i procítěné doporučení ve stylu „to bude v pohodě!“. Není to báječné, že nedělá z komára velblouda a zjevně vás po těch letech považuje za blízkého kamaráda! Tak to zapijte!

Pokračování 3 / 5

Udělal z vás úžasnou kuchařku

Kdybyste žila bez něj, utratíte za potraviny o polovinu míň, o polovinu míň času také strávíte u plotny. Jenže on ty mrkve, špenáty, brokolice, kuskusy a bulgury prostě odmítá, a tak jste se nakonec naučila excelentní hovězí guláš s domácím knedlíkem, perfektně zabalené ptáčky, a dokonce i domácí povidlové buchty. Vaše maminka, která se vám to vše snažila vtlouct do hlavy i rukou, nyní nevěří svým očím. Co nezvládla ona, zvládl bez mrknutí oka váš muž.

Pokračování 4 / 5

S jeho pomocí strčíte do kapsy i buddhistického mnicha!

Mnoho manželství lze směle považovat za duchovně zaměřenou instituci s báječnými účinky na seberozvoj, která může bez problémů nahradit trénink sebeovládání, za nějž byste v různých kurzech zaplatila majlant! Muž je v tomto ohledu skvělý trenér, či dokonce přímo guru! Každodenně se vás snaží vytočit, má na to mnoho metod, fórků a fint – pokud se naučíte jim odolávat, nebo si z nich dokonce dělat legraci, nerozhází vás ani přílet mimozemšťanů.

Pokračování 5 / 5

Psychologický výcvik k nezaplacení

Každý dlouhodobý partnerský vztah nás ženy přirozeně učí pochopit myšlení druhé poloviny planety. Jsme prostě od přírody nastavené naše vztahy rozebírat, posuzovat a snažit se je pochopit a vyřešit. Díky svému muži-partnerovi pak více rozumíme i svým synům, vnukům, kolegům – není to skvělé?

Tak hurá na oslavu; pusu zamknout na tři západy, čím míň řečí, tím líp a šup se džbánkem pro čtyři točená. Lahváčem ho totiž pravděpodobně úplně neuctíte. A snad budou v televizi dávat nějaký fotbal, aby to byla oslava jako víno – to si ostatně můžete zaskočit dát s kamarádkami, uděláte mu tak na jeho velký den opravdu radost!

Doporučujeme

Články odjinud