Dnes je slunovrat, ideální doba pro očistné rituály. Jak změnit svůj život? | Foto: iStock

Foto: iStock

Dnes je slunovrat, ideální doba pro očistné rituály. Jak změnit svůj život?

Zimní slunovrat je magickým okamžikem. V tento den je síla Slunce nejslabší, moc a síly temna dosahují vrcholu a na chvíli mizí hranice mezi naším světem a silami podsvětí. Zároveň je to den, který je ideální pro očistné rituály – rozlučte se s věcmi, které už v životě nechcete, a začněte znovu. Jak na to?

Slunce je slabé, sílu má podsvětí

Zimní slunovrat nastává v den, kdy slunce vystoupí v poledne nejníže nad obzor. Dnes, 21. prosince 2021, tedy budeme mít nejkratší den a nejdelší noc za celý rok. Návrat Slunce nastane v 16:58, síla Slunce je nejslabší, moc a síly temna dosahují vrcholu. Naši předci věřili, že se duše mrtvých v tento den svobodně pohybují po světě. „V křesťanské tradici se z dávných dob zachovalo prostírání večeře v den slunovratu i zemřelým členům rodiny. Věřilo se, že se mohou objevit v podobě neznámých příchozích, takže každý cizinec, který zaklepal na dveře, byl přijat a pohoštěn,“ říká astroložka Nelly Dvořáčková ze serveru Astrostyle.

Pokračování 2 / 4

Udělejte mejdan

Žádná temná síla ale nemá moc tam, kde panuje přátelství, láska a veselí, proto se také slunovratová noc trávila oslavou, setkáním s přáteli a blízkými. Letošní rok večírkům nepřeje, tak si pozvěte alespoň nejbližší kamarádku nebo udělejte party po internetu. Ochrannou moc měl při oslavách slunovratu také oheň, dodnes si zapalujeme svíčky.

Pokračování 3 / 4

Bude se vám dobře věštit

Čarovná moc slunovratu je vhodným okamžikem pro věštění budoucnosti. Nejdelší noc v roce byla také považována za noc kouzelnou, kdy se země otevírala a vydávala své poklady a kdy člověk mohl nahlédnout do své budoucnosti.

Pokračování 4 / 4

Začněte znovu

Naši předci věřili, že tento den je ideální pro očistné rituály a nový začátek. Rozlučte se se vším, co vás svazuje. Odpusťte druhým i sami sobě a začněte žít tak, jak chcete vy sami. Jak na to? Podívejte se na video: 

Doporučujeme

Články odjinud