Dnes je slunovrat, ideální doba pro očistné rituály. Jak změnit svůj život?

21. 12. 2021
Zimní slunovrat je magickým okamžikem. V tento den je síla Slunce nejslabší, moc a síly temna dosahují vrcholu a na chvíli mizí hranice mezi naším světem a silami podsvětí. Zároveň je to den, který je ideální pro očistné rituály – rozlučte se s věcmi, které už v životě nechcete, a začněte znovu. Jak na to?

Slunce je slabé, sílu má podsvětí

Zimní slunovrat nastává v den, kdy slunce vystoupí v poledne nejníže nad obzor. Dnes, 21. prosince 2021, tedy budeme mít nejkratší den a nejdelší noc za celý rok. Návrat Slunce nastane v 16:58, síla Slunce je nejslabší, moc a síly temna dosahují vrcholu. Naši předci věřili, že se duše mrtvých v tento den svobodně pohybují po světě. „V křesťanské tradici se z dávných dob zachovalo prostírání večeře v den slunovratu i zemřelým členům rodiny. Věřilo se, že se mohou objevit v podobě neznámých příchozích, takže každý cizinec, který zaklepal na dveře, byl přijat a pohoštěn,“ říká astroložka Nelly Dvořáčková ze serveru Astrostyle.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V tomto období se ženete spíše do extrémů, které vám neprospějí. I když patříte ke znamením, která ráda experimentují, nebude to vhodné. Raději dejte na rady blízkých a zbytečně se…