Dnes je sv. Valentýna, svátek všech zamilovaných

14. 2. 2002
Dnes je sv. Valentýna, svátek všech zamilovaných
Dnes je sv. Valentýna, svátek všech zamilovaných. V některých zemích má sv. Valentýn dlouholetou tradici, u nás si na oblibě teprve získává, a to zejména u mladší generace.

Dnes je sv. Valentýna, svátek všech zamilovaných

Dnes je sv. Valentýna, svátek všech zamilovaných. V některých zemích má sv. Valentýn dlouholetou tradici, u nás si na oblibě teprve získává, a to zejména u mladší generace. Čím dál více mladých lidí se na začátku února připravuje, jak čtrnáctého

  1. na Valentýna - udělat radost tomu, koho mají rádi. K tradici patří rozesílání

tzv. valentýnek, ale v současnosti taky e-mailů a SMS zpráv. To je sice výhoda, protože jde všechno mnohem rychleji než poštou, ale ztrácí se jistá anonymita, kterou pravé valentýnky nabízejí, protože se podepisují pouze slovy Od Tvého Valentýna. Uznejte, není to romantičtější než SMS?

A jaká je vlastně historie oslav tohoto dne? Za válek císaře Claudia II. byla zrušena všechna manželství i zasnoubení, aby Řím získal dost vojáků. Kněz Valentýn však zamilované páry oddával tajně. Císař ho proto uvrhl do vězení a nakonec za to Valentýn ještě zaplatil hlavou. Poslední vzkaz, který Valentýn před svou smrtí 14. února 269 poslal dceři vězeňského dozorce, končil prý slovy: "Od Tvého Valentýna". Podle legendy pak nad Valentýnovým hrobem za římskými hradbami vykvetly růžové květy mandlovníku.

Hezkého Valentýna vám všem!

Zdroj a foto: Ewing PR

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte pocit, že nejste schopni dosáhnout na vysněné pracovní mety a je to tak. Nyní jen trpělivě čekejte a vše vykonávejte důsledně. Váš čas ještě nepřišel. Nadřízený je s vašimi výkony…

Nejčtenější články

Doporučujeme