Dnes nastává magický modrý Měsíc: Jak využít jeho sílu a zbavit se trápení

31. 10. 2020
Úplněk nastane v sobotu 31. října 2020. Říká se mu také Blue Moon a je to čas, kdy jsou naše přirozené vlastnosti i dovednosti silnější – ideální příležitost zbavit se všeho negativního a posílit naopak to pozitivní.

Je třináctý v jednom roce

Proč se tomuto úplňku vlastně říká „modrý Měsíc“, když vlastně vůbec modrý není, a proč by měl být magický? Na každý měsíc připadá jeden úplněk, jednou za dva až tři roky je v jednom roce ale úplňků 13. Tomuto třináctému, výjimečnému úplňku se říká modrý Měsíc či modrý úplněk. Pochází to zřejmě z angličtiny, kde existuje rčení „once in a blue moon“, což doslovně znamená „jednou za modrý Měsíc“, ale my Češi bychom zřejmě řekli „jednou za uherský rok“. Měsíc v tu chvíli nemusí být doopravdy modrý – to se stane jen výjimečně, když erupce sopek nebo velké požáry nechají v zemské atmosféře prachově částice, jež pak zdánlivě „zabarví“ Měsíc do modra. Příští „blue moon“ nastane až v roce 2023!  Podle astrologie má tento třináctý úplněk magickou sílu. 

Témata článku:   

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

První říjnová dekáda vám přinese spoustu energie a úspěchu. Nemyslete si však, že budete mít všechno zadarmo. Do karet vám však hraje přízeň Merkura, který nad vámi drží ochrannou ruku.…

Nejčtenější články

Doporučujeme