Do arabských zemí pouze zahalená

28. 6. 2001
Do arabských zemí pouze zahalená
Stále platí i v dnešním světě, jiný kraj jiný mrav. Blíží se léto a doba dovolených a nás to bude lákat do dalekých zemí, nejen za sluncem a báječným koupáním, ale také za poznáváním historických památek a jiných kultur.

Do arabských zemí pouze zahalená

Stále platí i v dnešním světě, jiný kraj jiný mrav. Blíží se léto a doba dovolených a nás to bude lákat do dalekých zemí, nejen za sluncem a báječným koupáním, ale také za poznáváním historických památek a jiných kultur. Velice odlišné od evropské kultury jsou země islámské, v těchto zemích platí určitá nepsaná pravidla, která je záhodno dodržovat. Jsou to většinou různá omezení týkající se žen, a která pro muže neplatí. Pokud nejste patřičně zahalená (v letním horku vás neomlouvá krátký rukáv ani volně vlající vlasy), vyvoláte v místních mužích neobyčejnou vlnu nevole a budou po vás požadovat okamžitou nápravu. Pokud to neučiní oni, tak potom jistě mravnostní policie, tak je to například naprosto běžné v Iráku. V některých muslimských zemích se setkáte i s poněkud benevolentnějším pohledem na věc a mnohé vám tu bude jako cizince odpuštěno, to platí třeba o Sýrii, Turecku či Tunisku.

Evropské ženy jsou v arabských zemích považovány za symbol volného sexu a tudíž podle toho s vámi budou i nakládat. Budou na vás pokřikovat, pomlaskávat, jakmile projdete okolo. Dokonce i v některých situacích navázání očního kontaktu berou tito muží, kteří od svých vlastních žen vyžadují absolutní mravní ukázněnost, jako výzvu a vy se můžete rázem ocitnout v problémech. Rozhodně místním mužům nepodávejte ruku, stejně vám ji nestiknou, neboň tělesný kontakt s jinou než vlastní ženou jim jejich víra zakazuje.

Tím jsem vás ale rozhodně nechtěla odradit od návštěvy arabského světa, jehož památky jsou tak nádherné, v mnoha muslimských zemích je právě díky přísným režimům pro turisty velice bezpečno, nemusíte se bát krádeží ani přepadení, za ty totiž místním hrozí vysoké tresty.

Autor: Dana Alsherová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Krátkodobé lásky vám nedělají dobře, ale nechcete být sami. Neumíte být ani sami. Svobodní, zaměřte se na hledání lásky na místech, kde byste to nejméně očekávali. Věřte, že nemusíte…

Nejčtenější články

Doporučujeme