Do arabských zemí pouze zahalená

28. 6. 2001
Do arabských zemí pouze zahalená
Stále platí i v dnešním světě, jiný kraj jiný mrav. Blíží se léto a doba dovolených a nás to bude lákat do dalekých zemí, nejen za sluncem a báječným koupáním, ale také za poznáváním historických památek a jiných kultur.

Do arabských zemí pouze zahalená

Stále platí i v dnešním světě, jiný kraj jiný mrav. Blíží se léto a doba dovolených a nás to bude lákat do dalekých zemí, nejen za sluncem a báječným koupáním, ale také za poznáváním historických památek a jiných kultur. Velice odlišné od evropské kultury jsou země islámské, v těchto zemích platí určitá nepsaná pravidla, která je záhodno dodržovat. Jsou to většinou různá omezení týkající se žen, a která pro muže neplatí. Pokud nejste patřičně zahalená (v letním horku vás neomlouvá krátký rukáv ani volně vlající vlasy), vyvoláte v místních mužích neobyčejnou vlnu nevole a budou po vás požadovat okamžitou nápravu. Pokud to neučiní oni, tak potom jistě mravnostní policie, tak je to například naprosto běžné v Iráku. V některých muslimských zemích se setkáte i s poněkud benevolentnějším pohledem na věc a mnohé vám tu bude jako cizince odpuštěno, to platí třeba o Sýrii, Turecku či Tunisku.

Evropské ženy jsou v arabských zemích považovány za symbol volného sexu a tudíž podle toho s vámi budou i nakládat. Budou na vás pokřikovat, pomlaskávat, jakmile projdete okolo. Dokonce i v některých situacích navázání očního kontaktu berou tito muží, kteří od svých vlastních žen vyžadují absolutní mravní ukázněnost, jako výzvu a vy se můžete rázem ocitnout v problémech. Rozhodně místním mužům nepodávejte ruku, stejně vám ji nestiknou, neboň tělesný kontakt s jinou než vlastní ženou jim jejich víra zakazuje.

Tím jsem vás ale rozhodně nechtěla odradit od návštěvy arabského světa, jehož památky jsou tak nádherné, v mnoha muslimských zemích je právě díky přísným režimům pro turisty velice bezpečno, nemusíte se bát krádeží ani přepadení, za ty totiž místním hrozí vysoké tresty.

Autor: Dana Alsherová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento pracovní týden byl nadmíru náročný a vy si potřebujete skutečně odpočinout. Dejte na rady nejbližších a zpomalte své tempo. Relaxace s příjemnou aktivitou je trefa do černého. Jen…

Nejčtenější články

Doporučujeme