Do Buenos Aires za fotbalem

4. 6. 2018
Do Buenos Aires za fotbalem
[Soutěž] V přelidněné metropoli i prostorných pampách, ve vysokých Andách i studené Patagonii má Argentina jednoho nedotknutelného hrdinu – Diega Armanda Maradonu.

Světoznámý fotbalový útočník přivedl jako kapitán svou vlast ke zlatu a stříbru na světových šampionátech v letech 1986 a 1990. Argentinští sprejeři ho proto často zobrazují na zdech pod šifrou D10S, kde číslice z jeho dresu číslo deset nahrazují písmena ve slově bůh (DIOS). Recesisté z města Rosario šli dokonce tak daleko, že založili maradonovskou církev, v níž klasické katolické rituály spojili s fotbalem.

Jedno z jejich desatera přikázání nařizuje nenávidět Brazilce Pelého, kterého z jejich pohledu nepochopitelně většina lidí označuje za nejlepšího hráče fotbalové historie. Kolem božského Diega je téměř kult osobnosti. Na tržišti v Buenos Aires najdete v nabídce pirátských CD víc než desítku titulů, které se tomuto chlapíkovi věnují. Argentinci si tak nostalgicky mohou dokola pouštět sestřihy jeho gólů. Už proto je snem mnohých nejen místních vstoupit do „Bonboniéry“.

V Buenos Aires se onou krabičkou s čokoládovými pamlsky pro svůj obdélníkový tvar míní stadion slavného klubu Boca Juniors, za který Maradona hrával. Jenže ochozy stadionu nejsou považovány za zrovna nejbezpečnější. Takzvaní barras totiž mají na jihoamerickém kontinentě stejně špatnou reputaci jako britští rowdies v 80. letech v Evropě. Takže vstup na fotbalový zápas je tu jen na vlastní nebezpečí. Hotely a hostely vám budou sice nabízet lístek v organizované skupině, ale za předražené vstupné. Obstarat si jej můžete i sami za polovinu.

Lístky se prodávají už několik dní před zápasem v krámcích s fotbalovými suvenýry poblíž Bonboniéry. Jen se předtím dobře informujte, jak takový lístek opravdu vypadá, aby vám nějaký filuta nepodstrčil falzifikát. A pokud jste fanoušci nejen Maradony, ale fotbalu jako takového, k návštěvám zahraničních utkání raději využijte specializovanou kancelář, která nabízí full servis – od přepravy přes ubytování až po tu vysněnou vstupenku. Soutěžte s námi na www.svetzaobzorem.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Den volna utekl jako voda a u vy jste už opět v práci. Bohužel si to tam vůbec neužíváte a vidíte se někde venku s kamarády. Šéf vás peskuje a stále se mu něco nelíbí. Začínáte toho mít až…

Nejčtenější články

Doporučujeme