Do zoo, na hory ani na nákupy už se s dětmi nebojím

12. 4. 2018 Reklama
Do zoo, na hory ani na nákupy už se s dětmi nebojím
Proč bych se měla bát, říkáte si? Protože mám děti celkem tři, jsou jak hadí ocásky a už se mi párkrát stalo, že se mi někdo z té povedené partičky ztratil. A věřte, mohou to být hororové příběhy.

Evička v zoo, Péťa na sjezdovce a Ema v Tescu

Bylo by to i vtipné, kdyby to pro mne nebyl takový stres. Dětem je čtyři, pět a sedm let. Vždy když spolu někam jdeme, vedu dva za ruku a třetí s námi musí samo držet krok. Spoléhám se na to, že se snaží neztratit, ale stačí když něco rozptýlí dětskou pozornost a chvilku se někam zakoukají. V neznámém prostředí, nebo v davu zmizí ve vteřině. O Velikonocích jsme hledali čtyřletou Evičku v zoo, o jarních prázdninách nám Péťa odjel na sjezdovce kdovíkam a na Emču jsem včera při nakupování úplně zapomněla. Skoro se stydím, ale vzpomněla jsem si na ní až u auta a ona chudák ještě bloudila mezi regály. Vůbec jsem si nepamatovala, kde jsem ji viděla naposled, naštěstí už v sedmi letech ví, že se má přihlásit nějaké dospělé autoritě, takže jsme se našly skoro hned u pultu informací. Přesto jsem si řekla, že zažívat co chvíli takový strach nemám zapotřebí. Je ale možné se tomu nějak vyhnout?

GPS hodinky dítě ohlídají

Doma jsem si sedla k počítači a prošla pár rodičovských diskuzí, abych věděla, zda podobné zkušenosti mají i jiné maminky a jak je řeší. Bylo pro mne úlevné zjistit, že zdaleka nejsem sama, kdo sice nemá, ale potřeboval by mít malé děti pod kontrolou. Rodiče starších dětí vesměs radí pořídit mobilní telefon, ale ten předškolák neuhlídá. Ztratil by ho, nebo by mu ho někdo ukradl a taky – mobil je hračka, která velmi odvádí pozornost dětí od reálného života. Myslím tím různé hry a tak. A s tím nechci spěchat. Jako nejlepší pomocník v mé situaci se jeví dětské GPS hodinky s lokátorem .

Jak dětské GPS hodinky fungují

Čím víc je zkoumám, tím víc jsem nadšená. Posuďte sami:

  • Fungují jako telefon – dá se volat na ně i z nich na předem nastavená čísla.
  • Mají v sobě GPS lokátor , to znamená, že si můžete kdykoli v aplikaci Gator zobrazit, kde dítě právě je, nebo kde během dne bylo, protože se ukládá i historie pohybu.
  • Mají SOS tlačítko – dítě stiskne jediné tlačítko a hodinky se mi samy ozvou, aniž by dítě muselo cokoli dalšího dělat. Já se hned podívám kde je a můžu za ním vyrazit, nebo mu zavolat zpět.
  • Mohu nastavit bezpečné zóny – v mapě vyznačím okruh, kde se dítě může pohybovat a kdyby tento prostor opustilo, hodinky by mě na to upozornily.

Aplikace Gator a hodinky pro každé dítě

Každé dítě tedy dostane na zápěstí své hodinky Gator . V každých hodinkách musí být SIM karta (jako v telefonu). Stačí datový tarif 30 až 100 MB. A to je jediné, co kupuji. Já si stáhnu do telefonu aplikaci Gator, ta je zdarma. Všechny troje hodinky do aplikace přihlásím a z té aplikace ve svém mobilu je ovládám. Každému dítěti nastavím kontakty, na které může volat a kontakty, které se dovolají jemu. To je pro malé dítě naprosto skvělé, protože ho nemůže obtěžovat nikdo cizí. Hodinek se prodává víc variant, ještě promyslím, zda chci ty, přes které jdou posílat SMS, nebo ty s hlasovými zprávami. Ty nejlepší mají dokonce indikátor sundání z ruky , to znamená, že bych poznala, kdyby si je dítě sundalo.

Sepsala jsem si všechny výhody

  • Dítě má hodinky na zápěstí, neztratí je tedy tak snadno jako mobil.
  • Telefonovat může jen na bezpečné kontakty a jen povolená čísla se dovolají jemu.
  • Mají velmi přesný lokalizátor .
  • Baterie v nich dlouho vydrží.
  • Jsou odolné proti vniknutí prachu a vlhkosti.
  • Aplikace Gator je v češtině .

Dětem se hodinky líbí, mají krásné barvy a jde přepínat analogový a digitální ciferník. Péťa a Evička ještě neumí hodiny , ale tuším, že s těmito to půjde rychle. Jak se budou děti osamostatňovat, budeme GPS hodinky potřebovat čím dál víc: při samostatných cestách do školy, až budou zůstávat samy na hřišti a také o dovolených, fungují totiž po celém světě , všude tam, kde je GPS signál!

Lenka M.

Podívejte se na nabídku dětských GPS hodinek na stránky cleverstore.cz!

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, blízcí mají dojem, že si berete všechno osobně. Problémy řešte chytře a nevyhýbejte se radikálním variantám. Nejdůležitější je připustit si, proč obtíže vznikají. Jak z vás…