Doba bezinková: 5 receptů z bezinek na marmeládu, sirup či omáčku

19. 8. 2019
Je to už otřepané, ale pravdivé: Před bezinkou klekni, před heřmánkem smekni. Černý bez má mnoho léčivých účinků a v lidovém léčitelství je považován za magickou rostlinu. Tady je pět nápadů, jak ho zařadit do jídelníčku.

Bezinkový likér

Bezinkový likér je klasika, která nejen chutná, ale i léčí. Pokud ho ještě ve své sbírce receptů postrádáte, tady je! Recept na bezinkový likér najdete ZDE

Pikantní omáčka z bezinek

Stejně jako brusinky i bezinky mohou doplnit voňavou pečeni. Připravte si z plodů omáčku, která vám vydrží až do jara. Tedy pokud ji dříve nesníte.

Recept na bezinkovou omáčku najdete ZDE

Víno z bezinek

Dobře, dnes už se domácí vína takové oblibě netěší jako za minulého režimu, kdy v obchodech nic moc nebylo, ale i tak pokud máte rádi vlastní výrobky, určitě toto víno z černého bezu oceníte.

Recept na bezinkové víno najdete ZDE

Šťáva z bezinek, pomerančů a jablek

Asi znáte především sirup z bezinek, který se dělá z květů. Toto je však sirup z plodů bezinky, pomeranče a jablka ho promění v delikatesu.

Recept na bezinkový sirup s pomeranči a jablky najdete ZDE

Marmeláda z bezinek a jablek

Svěží, chutná marmeláda, která uchovává řadu cenných látek obsažených v bezinkách. Další způsob, jak do sebe tento zázrak české přírody dostat.

Recept na bezinkovou marmeládu s pomeranči a jablky najdete ZDE

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále pracovního týdne je přímo učebnicový materiál, jak se blýsknout před nadřízeným. Už se sice těšíte na víkend, ale na druhou stranu jste moc rádi na výsluní. V práci nepolevujte,…

Nejčtenější články

Doporučujeme