Doba bezinková: 5 receptů z bezinek na marmeládu, sirup či omáčku

19. 8. 2019
Je to už otřepané, ale pravdivé: Před bezinkou klekni, před heřmánkem smekni. Černý bez má mnoho léčivých účinků a v lidovém léčitelství je považován za magickou rostlinu. Tady je pět nápadů, jak ho zařadit do jídelníčku.

Bezinkový likér

Bezinkový likér je klasika, která nejen chutná, ale i léčí. Pokud ho ještě ve své sbírce receptů postrádáte, tady je! Recept na bezinkový likér najdete ZDE

Pikantní omáčka z bezinek

Stejně jako brusinky i bezinky mohou doplnit voňavou pečeni. Připravte si z plodů omáčku, která vám vydrží až do jara. Tedy pokud ji dříve nesníte.

Recept na bezinkovou omáčku najdete ZDE

Víno z bezinek

Dobře, dnes už se domácí vína takové oblibě netěší jako za minulého režimu, kdy v obchodech nic moc nebylo, ale i tak pokud máte rádi vlastní výrobky, určitě toto víno z černého bezu oceníte.

Recept na bezinkové víno najdete ZDE

Šťáva z bezinek, pomerančů a jablek

Asi znáte především sirup z bezinek, který se dělá z květů. Toto je však sirup z plodů bezinky, pomeranče a jablka ho promění v delikatesu.

Recept na bezinkový sirup s pomeranči a jablky najdete ZDE

Marmeláda z bezinek a jablek

Svěží, chutná marmeláda, která uchovává řadu cenných látek obsažených v bezinkách. Další způsob, jak do sebe tento zázrak české přírody dostat.

Recept na bezinkovou marmeládu s pomeranči a jablky najdete ZDE

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vaše fantazie se ubírají spíše k pracovním záležitostem, ale měli byste se přeorientovat i k nemateriálním věcem. Zaměřte se na svou rodinu a kamarády. Pokud nemáte čas přes týden,…

Nejčtenější články

Doporučujeme