Doba večeře ovlivňuje to, zda budeme hubnout, či tloustnout. Kdy je ideální?

8. 9. 2020
Doba večeře ovlivňuje to, zda budeme hubnout, či tloustnout. Kdy je ideální?
Většina lidí se domnívá, že kalorie jsou prostě kalorie a je jedno, kdy je přijmete. Stejně je třeba je spálit, nebo se uloží ve formě nenáviděného tuku někde na těle. Ale nemusí to být tak jednoduché.

Dříve je lépe

Čas jídla hraje důležitou roli v tom, zda přiberete, nebo ne. Pokud večeříte pozdě, ve chvílích, kdy už má tělo odpočívat, přibíráte a zvyšuje se také hladina krevního cukru, a to bez ohledu na množství kalorií, které vaše večeře obsahuje. Podle vědců mají lidé, kteří večeří kolem 22. hodiny, až o 20 procent vyšší krevní cukr a jejich spalování je o 10 procent nižší než u těch, kteří večeří kolem 18. hodiny. "Výzkumy, které tvrdily, že večerní pojídání je spojené s obezitou, už tu byly, ale nám šlo o zjištění příčiny," popisuje autor studie doktor Jonathan C. Jun pro magazín Healthline.

Jun, který působí na univerzitě Johnse Hopkinse v americkém Baltimoru, vysvětlil, že výzkumný tým chtěl pochopit, zda noční stravování skutečně mění metabolismus způsobem, který podporuje obezitu. "Proto jsme se rozhodli provést tuto klinicky kontrolovanou studii. Testovaní byli obecně zdraví lidé, kteří jedli ve dvou různých časech, my jsme kontrolovali jejich jídlo, způsob stravování i dobu spánku," vysvětlil výzkumník.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhá polovina týdne bude profesně vyrovnanější a případným úkolům se směle postavíte. Stále děláte drobné chybičky, ale to šéfovi nevadí. Hlavně, že se zapojujete do dění ve firmě, právě…

Nejčtenější články

Doporučujeme