Dobré ráno s dobrou snídaní

7. 11. 2011
Dobré ráno s dobrou snídaní
Brzké vstávání nemá většina z nás příliš v lásce a snídani skoro všichni šidí. Jak to mají ti, kteří mají dobré ráno v popisu práce? Zeptali jsme se Moniky Brindzákové a Honzy Musila, moderátorů Dobrého rána ČT Brno.

Jste ranní ptáčata, nebo sovy?

MONIKA: Já jsem sova. Probudit se mi nedělá problém, ale když nepracuju a nemusím vstávat, tak si ráda pospím déle. HONZA: Já jsem naopak skřivan. Ke vstávání vlastně ani nepotřebuju budík. Nemám se vstáváním problém. I když je pravda, že spát chodím taky docela pozdě. MONIKA: Tak potom seš ale sova? HONZA: No, zřejmě budu obojí, zkrátka spím tak čtyři hodiny denně, a to mi stačí.

V kolik hodin obvykle vstáváte?

HONZA: Kolem šesté a někdy i před šestou. MONIKA: Já, když se nerozhodnu být hodná maminka a nedělám dětem před sedmou hodinou snídani a svačinu do školy, tak si ráda přispím a vstávám až kolem desáté hodiny. Vlastně spím i za Honzu :o)

A v kolik vstáváte, když máte zrovna vysílací týden a moderujete Dobré ráno?

HONZA: Vstávám asi ve čtyři. Vzhledem k tomu, že bydlím hned vedle televize, tak svoje ranní činnosti omezím na základní hygienu, obléknu se a jdu tak na půlhodinovou procházku se svými třemi pejsky. Pak mířím rovnou do televize. MONIKA: Já v televizi musím být kvůli líčení mezi prvními, takže vstávám, jak nejpozději to pro mě jde, a to je ve čtvrt na pět.

Jak byste popsali to svoje televizní Dobré ráno?

HONZA: Je to veselý a pohodový pořad pro začátek dne. MONIKA: V tomhle s Honzou souhlasím. HONZA: Navíc u takového ranního pořadu hodně záleží na štábu. Ten dělá tu pohodu, to zázemí. MONIKA: Jsme rádi, když nám kolegové řeknou, že si berou schválně směnu na Dobré ráno.

Myslím, že je i na obrazovce vidět, jak si vy dva skvěle rozumíte.

MONIKA: To je pravda, shodujeme se, slyšíme na sebe, rádi se smějeme a těší nás, že lidi vidí, že se na nás ta pohoda odráží. HONZA: I když, Monika je na obrazovce ta zodpovědnější a já jsem ten, který si dělá legraci, občas i z ní. MONIKA: Kdo má smysl pro humor, tak pochopí, že se máme rádi :o)

Prozraďte, jak je to s vaší snídaní? Stíháte vůbec snídat, když vstáváte takhle brzy ráno do Dobrého rána?

HONZA: Snídáme až po vysílání. Chodíme do takové restaurace, které říkáme vajíčkárna. Každý den ráno po vysílání si tam totiž dáváme vajíčka. Buď hemenex, nebo vejce do skla. MONIKA: Před vysíláním si dáme tak maximálně čaj nebo kávu a nějakou malou sušenku. Ale s plným břichem zaplácnutým třeba koblihou nebo koláčem by se nám špatně pracovalo. I když je pravda, že občas nám někdo v Dobrém ránu uvaří, tak to pak ochutnáváme. HONZA: Tak to pak máme třeba i steak, ale je nás na něj asi dvanáct :o) Těší se na něj totiž všichni ze štábu.

A jak snídáte doma?

HONZA: Já mám rád bohaté snídaně. Protože vstávám brzy, udělám si na ně i čas. Mám rád takové ty placaté chleby, lisované, celozrnné se slunečnicovými semínky a různými jinými zrníčky, k tomu hodně zeleniny, sýry, müsli, jogurt. Doma si vlastně vůbec nedělám vajíčka a nemusím ani šunku. MONIKA: Já kromě Dobrého rána vstávám také ještě do rozhlasu, a to si dávám opět jen velkou kávu nebo čaj. Takže snídám až po deváté. No, a těch pár dnů, kdy se můžu vyspat, vstávám pozdě, a to už většinou vařím pro děti. Obědvám s dcerou, takže snídani spíš ošidím a rovnou obědvám. Když se ale k snídani dostanu, tak mám ráda sladkou – kafe a bábovku nebo koláč.

A jakou denní dobu vlastně máte rádi?

HONZA: Miluju rána i večery. To je denní doba, kterou si můžu vychutnat. Přes den je to příliš hektické.

MONIKA: Já to mám podle toho, co mě ten den čeká. Když vysíláme v Dobrém ránu, tak se těším na zajímavého hosta, kterého tam budeme mít, někdy odpoledne se můžu těšit na něco hezkého, co mě čeká. Otázka pro mě je, s kým ten čas či denní dobu strávím :o)

Honzu Musila a Moniku Brindzákovou můžete vidět každý lichý týden na ČT 1. Ranní show ČT vysílaná z brněnského studia začíná za minutu šest a končí v půl deváté. „kdo má smysl pro humor, pochopí, že se máme rádi.“


Nechcete hubnout sami? Navštivte náš FITweb.cz!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nutně si potřebujete promluvit s dobrým kamarádem. Jeden člen rodiny se chová divně a vy nemůžete přijít na to, co ho trápí. Na hádky nemáte náladu, to se raději stáhněte do ústraní.…